Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
06.12.21 , 14:12

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

discussion

Тамбур

Travelogues

З Ужгорода до чорноморського узбережжя Болгарії (липень 2014)

Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7
Reply | Print
Author Topic: З Ужгорода до чорноморського узбережжя Болгарії (липень 2014)  (Read 26983 times)
VB
Active user

View Profile
« Reply #40 on: 05.08.18 , 09:08 »
Share Reply with quote

То важко назвати курортом....
azh
Active user

View Profile
« Reply #41 on: 17.08.21 , 08:08 »
Share Reply with quote

Можливо, комусь буде цікаво, як відбувається аналогічна подорож до Болгарії  в  період пандемії (13–29 серпня 2021). Тим більше, що перед її початком (подорожі, а не пандемії) були питання щодо перетину кордонів: http://forum.railwayclub.info/index.php?topic=125126.610

Отже, курси валют:
1 євро = 31.5 гривень (можна було купити в Ужгороді перед від'їздом)
1 євро = 4.8709 лей (в обмінному пункті в Сігету-Мармацієй).
1 євро = 1.95 болгарського лева (курс обміну у Варні 1.92 у банку в суботу).

Учасники – ми з дружиною.

12 серпня
Зробив ПЛР-тест (Ужгород, "Астра-Діа", 475 гривень). Дружина мала сертифікат про вакцинацію.

13 серпня
Ужгород 8:52 – 13:52 Солотвино
поїзд 13, плацкартний вагон (нижнє і верхнє місця, без постелі) – по 103.33 гривень за одного = по 3.28 Є на одного. Цікаві співрозмовники (зазвичай я їду мовчки і читаю, але не цього разу).
Поїзд спізнився хвилин на 30.

Таксі до кордону – 100 гривень. Швидко пройшли кордон пішки без жодних проблем. Прикордонник говорив англійською. Спитав, куди їдемо, уточнив, що це транзит. Я підтвердив, що менше 24 годин (за таких умов Румунія не вимагає ПЛР-тестів чи сертифікатів про вакцинацію). Він спитав, чи у нас машина в Румунії. Я сказав, що ми маємо квитки на поїзд до Бухареста і на автобус до Варни. Квитків не показував. Він спитав, чи маємо ми 500 євро. Я сказав, що так, на кожного. Він не перевіряв. Усе.

Поміняв гроші в обмінному пункті.

Сіґет 16:00 – 6:29 Бухарест
Спальний вагон, купе на  2 особи. Місця 52 і 54. Квитки куплено 8 серпня через інтернет на сайті румунської залізниці CFR = 365.40 лей за два квитки туди (ціна з урахуванням знижки за купівлю через інтернет 125.8 лей; повний тариф 491.2 лей) – по 37.5 Є на одного. 

Загалом у нас претензій до вагона нема. Вікно було відкрите (можна було закрити – там є така ручка внизу, правда, добряче розбита), вода в умивальнику була, провідник нас не турбував, тільки постукав за пів години до прибуття, нагадав, що Бухарест. Але вагон старенький, світло включили тільки після Бекляна, розетки в купе нема, тільки в коридорі (наявність там електрики не перевіряли). Для порівняння: за кілька годин до того їхали з Ужгорода до Солотвина у плацкартному вагоні поїзда № 13, розетка була в купе (правда, не в кожному) і працювала.  В цілому румунський спальний вагон помітно гіршої якості, ніж словацькі чи чеські. У нас я дуже давно у спальному вагоні не їздив, але сильно підозрюю, що вони теж кращі за румунські.

14 серпня
Поїзд прибув до Бухареста вчасно, навіть на кілька хвилин раніше.
Кіоск для квитків на міський транспорт (субота) працював, тільки не звичний для нас праворуч, а зліва, якщо стояти спиною до входу у вокзал (підказав англомовний продавець з газетно-книжкового кіоску). Купив 4 поїздки на бухарестській картці міського транспорту Activ, яку маю вже 6 років.

Далі ми створили собі проблему. Нам треба було на Autogara Militari (на заході Бухареста), де ми раніше не бували. Туди з вокзалу ходить тролейбус № 62 і автобус № 178  (їхати до зупинки Valea Cascadelor, близько 25--30 хв). Часу було більш ніж досить. Але ми стояли, як телята, на головній зупинці, поки не звернули увагу, що є автобуси, які проїжджають вулицею праворуч від нас повз вокзал, не під'їжджаючи до головного входу. Зупинки з нашого боку вулиці (там, де вокзал) видно не було, тож перейшли навпроти. Там жінка підтвердила, що до Autogara Militari зупинка тут. Але при посадці в автобус № 178 (чекали досить довго) виявилося, що потрібна зупинка таки з протилежного боку. Перейшли вулицю, часу вже було обмаль, чекати було вже ризиковано, взяли таксі (там їх стояло кілька). Таксист, хоч вже доволі старий, говорив англійською. На таксі писало "1.99 лей за кілометр", нам від Gara de Nord до Autogara Militari обійшлося у 20 лей = 4.11 Є.

Бухарест 8:00 – 13:00 Варна – автобус Flixbus  – по 16.99 Є на одного. Спізнення на 1:05 у порівнянні з прибуттям, анонсованим у квитку.
Автобус (його маршрут до Каварни через Варну, Золоті Піски, Албену і Балчик) у проміжні міста перед Варною не заїжджав, але двічі (на околиці Джурджу і десь між Разградом і Шуменом) зупинявся по 20 чи й більше хвилин (незважаючи на спізнення) на заправках -- видно, існує якась домовленість, аби пасажири "Фліксбуса" купували там каву і булочки. 
При переході кордону румунський прикордонник зайшов в автобус, перевірив паспорти, забрав два наші паспорти, а також ще кілька (турецький, американський, можливо, ще якийсь і пізніше іспанський). Потім водій узяв від цих же пасажирів (крім іспанця) ПЛР-тести і документи про вакцинацію, а потім повернув ці документи і проштамповані паспорти. Процедура пройшла досить швидко.

У Варні поміняв гроші в банку, розташованому у торговому центрі "Grand Mall" (одразу біля входу; курс не найкращий, але субота – вибирати нема з чого). Також встиг купити квитки на зворотний автобус Варна – Силістра на 14:35 (каса на платформі, по 12 левів).

автобус Варна 13:30 – 14:20 Кранево  – по 4 леви на одного = 2 по 2.08 Є на одного. Їхали близько 50 хв (затори). Брав стоячих пасажирів. Заїзд до центру села не одразу, а через проміжні зупинки (в т. ч й нашу).

Сумарно Ужгород – Кранево – по 61.91 Є за одного
opex
Active user

View Profile
« Reply #42 on: 17.08.21 , 10:08 »
Share Reply with quote

А це ще я непогано на початку серпня чи то за 599 чи за 699 грн з Києва до Бургаса добрався :) Відгуки читати приємно, дякую, але особисто - не проміняв би літак на наземний транспорт, хіба що на власну автівку та і то - один раз.
Але розумію - де Київ а де Ужгород.
Megapups
Active user

View Profile
« Reply #43 on: 17.08.21 , 10:08 »
Share Reply with quote

Интересно будет про обратную дорогу прочитать
opex
Active user

View Profile
« Reply #44 on: 17.08.21 , 10:08 »
Share Reply with quote

Интересно будет про обратную дорогу прочитать
Так пан ще довго буде відпочивати :) Як колись казали на нашому форумі - під шопську салату:)
Dhr_Igor
Active user

View Profile
« Reply #45 on: 17.08.21 , 11:08 »
Share Reply with quote

Пане azh, дякую за звіт!
Рідко зараз на форумі бувають розповіді про міжнародні поїздки та ще й наземним транспортом.
opex
Active user

View Profile
« Reply #46 on: 17.08.21 , 11:08 »
Share Reply with quote

Я скатався на довгий уїкенд в Несебр, мені сподобалося. Три дні на морьку і хоч трохи змінити середовище - нормально. Але особисто я у Болгарії або у Созополі або у Несебрі люблю - інші міста віють совком неймовірно.
Megapups
Active user

View Profile
« Reply #47 on: 17.08.21 , 15:08 »
Share Reply with quote

Ось ви так написали, а разом з цим багато людей у Болгарії з теплотою згадують Теодора Живкова, Цолу Драгойчеву, Бояна Стоянова та інших.
Dhr_Igor
Active user

View Profile
« Reply #48 on: 17.08.21 , 17:08 »
Share Reply with quote

Я скатався на довгий уїкенд в Несебр, мені сподобалося. Три дні на морьку і хоч трохи змінити середовище - нормально. Але особисто я у Болгарії або у Созополі або у Несебрі люблю - інші міста віють совком неймовірно.
Раянами літали?
klepko
Active user

View Profile
« Reply #49 on: 17.08.21 , 18:08 »
Share Reply with quote

Неебр... Ностальгия - замечательный отель на улице Ивана Вазова и прогулки в старый город.
Tags: uzhhorod 
Pages: 1 2 3 4 [5] 6 7
Reply | Print
Jump to: