Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
02.07.20 , 17:07

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

  discussion

    Train fares and tariffs

      Ужгород-Прага через Міхаловце (бюджетно)

Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9
Reply | Send this topic | Print
Author Topic: Ужгород-Прага через Міхаловце (бюджетно)  (Read 37422 times)
azh
Active user

Posts: 236


View Profile
« Reply #10 on: 21.09.14 , 22:09 »
Share Reply with quote

Чотири дні тому їхав за цією схемою з Ужгорода до Усті-над-Лабем. Тут може виникнути один нюанс. Якщо подорож планується поїздом 440 "Excelsior" (він, щоправда, йде не з Михайлівець, а з Кошиць о 18.08, але зате не тільки до Праги, а й далі аж до Хеба), то слід мати на увазі, що автобус "Ужгород--Михайлівці" відправленням з Ужгорода о 14.50 на нього не встигає. Здавалося б,часу досить, але саме в цей період ви потрапляєте в "яму" у Михайлівцях - транспорту на Кошіце в цей час нема (деталі - http://jizdnirady.idnes.cz/vlakyautobusy/spojeni). Тому я вибрав варіант, можливо, дещо несподіваний. З Ужгорода об 11.50 відходить автобус Ужгород--Малі Селменці (відправляється від базару за колишнім магазином "Білочка" - ужгородці знають, а через 5 хв зупиняється на зупинці міських автобусів біля "Велмарту" на вул. Капушанській, майже на виїзді з міста). Ціна - 7 чи 8 гривень. У дорозі близько півгодини. Там є піший перехід на Великі Селменці (Велке Слеменце). А звідти (розклад на вказаному вище сайті, зупинка називається Velke Slemence, kostol) - о 12.56 автобусом за схемою:
Veľké Slemence,,kostol 12:56 -- 13:13 Veľké Kapušany,,AS 13:35 -- 14:25 Michalovce,,žel.st. 14:25 -- 15:41 Košice,,AS MHD.
Вартість ділянки Велке Слеменце - Велке Капушани - 1.30 Є разом з багажем (0.90 Є квиток + 0.40 Є рюкзак),
вартість Велке Капушани - Кошіце -- 5.45 Є разом з багажем

Увага! Цей варіант працює виключно в робочі дні.

У мене, правда, вийшов "облом". Переді мною на піший перехід саме приїхав хор з Києва, якого на словацькому боці чекав автобус. Тому півтори години резерву мені не вистачило, автобус я пропустив. Довелося добиратись аварійним варіантом. Наступний автобус із Великих Селменець був о 14.15. Названий вище сайт при цьому рекомендував складні пересадки через Кральовскі Хлмец і Велкі Гореш з прибуттям буквально за 10 хв до відходу "Ексцелсіора", але тут несподівано пощастило - в Капушани автобус прибув о 14.35 замість 14.40, і я якраз устиг вскочити в автобус до Кошиць о 14.35 (прибув у Кошіце о 16.40).

І ще одне. На пішому переході словаки дуже довго роблять паспортний контроль. Багато питань, бажано мати документ, що підтверджує мету подорожі.    

Ну і, зрозуміло, час вказано український для України і словацький для Словаччини.
Logged
Lyc
Active user

Posts: 1027


View Profile
« Reply #11 on: 21.09.14 , 22:09 »
Share Reply with quote

Не лякайте людей дарма. Курс справді не зовсім чесний, але не настільки ж.

 Ви схоже клацали і міняли категорію вагона, а сайт ČD ціну внизу міняє не одразу у такому випадку, а лише після перевірки наявності місць.
966 CZK - це ціна за місце в тримісному купе (те, що 32 євро), схоже Ви дивились його перед цим, і ця ціна лишилась.

А за місце в 4-місному купе - ціна 881 CZK.

Мне уже интересно - хочу разобраться. У меня выдает 880, 966 и 1051 крон. Билет 710, резервации 170, 256 и 341. Какие есть еще?
Logged
Maxy
Главный
Active user

Posts: 22913


View Profile
« Reply #12 on: 21.09.14 , 23:09 »
Share Reply with quote

У меня все на 85 крон дешевле: билет 625, резервация столько-же.
Logged
Lyc
Active user

Posts: 1027


View Profile
« Reply #13 on: 21.09.14 , 23:09 »
Share Reply with quote

Разобрался. Наивно полагая, что 30 евро и в Африке 30 евро - задавал маршрут Карловы Вары-Кошице. Почему при отправлении западнее Праги цена изменилась?
Logged
Maxy
Главный
Active user

Posts: 22913


View Profile
« Reply #14 on: 21.09.14 , 23:09 »
Share Reply with quote

Ух ти, я цього не знав, але виявляється словацкі SparDay та SparNight і чеська спецпропозиція Včasná jízdenka Slovensko не зовсім симетричні

наприклад згідно до цього - ціна спецпропозиції Кошице - Карлові Вари має бути 28/30/32 євро (за шестимісному/чотиримісному/тримісному купе)
http://www.slovakrail.sk/sk/preprava-osob/zahranicie/produkty-a-zlavy1/ceska-republika/sparnight-internet.html

А у чехів дивіться що
http://www.cd.cz/assets/mezinarodni-cestovani/jizdenka/slevy-evropa/slovensko.pdf
як бачите - 31/34/37 євро

Заодно стала зрозмілою "невідповідність курсу" - на маршрут Прага - Гуменне там просто тариф не 28/30/32 (як у словаків), а 28/31/34
« Last Edit: 21.09.14 , 23:09 by Maxy » Logged
Petrovych
Guest
« Reply #15 on: 24.09.14 , 09:09 »
Share Reply with quote

Дякую всім за поради!
Тепер чекаю на свіжий шенген. І спробую обкатати цей маршрут :)
Logged
Igor_2014
Guest
« Reply #16 on: 08.10.14 , 17:10 »
Share Reply with quote

Почитал эту тему и возник вопрос: какую лучше визу для такой поездки оформлять чешскую или словацкую?
Logged
XAN_
Active user

Posts: 1114


View Profile
« Reply #17 on: 08.10.14 , 20:10 »
Share Reply with quote

Почитал эту тему и возник вопрос: какую лучше визу для такой поездки оформлять чешскую или словацкую?
Где больше дней планируете провести - туда и подавайтесь.
Logged
Надія
User

Posts: 22


View Profile
« Reply #18 on: 18.11.14 , 21:11 »
Share Reply with quote

а это только чешские и словацкие кондукторы не умеют распознавать распечатки билетов? Если купить билет на австрийском сайте  и ехать из Польши в Австрию или Чехию - польский кондуктор распознает распечатку? А чешский? Польский сайт, как я понимаю, вообще не умеет продавать билеты в Австрию и Чехию..
Logged
Maxy
Главный
Active user

Posts: 22913


View Profile
« Reply #19 on: 19.11.14 , 12:11 »
Share Reply with quote

а это только чешские и словацкие кондукторы не умеют распознавать распечатки билетов?
нажаль ні.
Це скоріше правило. Хоча винятки є (наприклад DB, NMBS/SNCB та NS - роздруківки одне-одного нормально валідують).
Quote
Если купить билет на австрийском сайте
а він зараз не продається у такому вигляді окремо.

Раніше такий квиток австрійський сайт справді продавав, але вже давно не продає.

Зараз на запит наприклад Катовіце - Відень - сайт oebb навіть ціну не показує. А от якщо вибрати наприклад Відень - Катовіце і поставити пташку Ich möchte auch eine Rückfahrt buchen - то воно показуватиме ціну і даватиме купити обидва квитки - і Відень - Катовіце і Катовіце - Відень.

На чеському сайті майже так само. При спробі купити квиток на маршрут наприклад Краків - Прага - сайт теж не дасть його купити окремо (можна купити лише Прага - Краків окремо або Прага - Краків - Прага і в процесі покупки сайт Вам нагадає, щоб по дорозі з Чехії до Польщі не забути показати чеському кондуктору свій квиток на зворотню дорогу, щоб він його проштампував).

Щоправда учасники форума ділились досвідом, що якщо все-таки примудритись не одержати відмітку у зворотній квиток - то до такого порушення умов використання принайнмі поки-що кондуктори інших країн ставляться лояльно і просто вірять на слово що ця роздруківка відповідає дійсному електронному квитку. Але ми не можемо розраховувати що подібна лояльність матиме місце завжди, це може припинитись будь-коли без попередження.
Quote
Польский сайт, как я понимаю, вообще не умеет продавать билеты в Австрию и Чехию..
так, це відома проблема.

Тому наприклад спецпрпозиції Польща - Австрія і Польща - Чехія - можна купити нажаль лише особисто сходивши у Польщі за таким квитком до каси за батаго днів до поїздки. Зважаючи що більшість пасажирів, що їде з України у Чехію і Австрію - такої можливості фізично не має - значить у них фактично немає можливості скористатись цими спецпозиціями. Є три виходи за великим рахунком:

-або їхати за повним тарифом (але це м'яко кажучи недешево)

-або, щоб не платити повний тариф, що при проїзді цією дорогою виходить надмірним - з України до Чехії чи Австрії можна їздити іншою дорогою, через Чоп (так, ця дорога потребує більше часу, але так дешевше), а через Польщу - лише повертатись з Австрії чи Чехії до України (на зворотню дорогу спецпропозиція без проблем береться на чеському чи австрійському сайті).

-можна так чи інакше побороти цей тариф на ділянці до першої чеської станції. Найпростіший (хоч нажаль не завжди зручний) прийом, що мабуть вже з десяток разів на нашому сайті обговрювався - з Кракова під'їхати автобусом до Чешина і пішки перейти в Чеський Тешин. Якщо далі треба кудись у Чехію - там купується внутрішньочеський квиток, що і так досить недорогий навіть за повним тарифом (хоча спецпропозиції там теж бувають і у чеських залізниць і у альтернативних залізничних перевізників RegioJet та LeoExpress). Якщо ж далі треба до Австрії - то сайтом CD можна взяти спецпропозицію (наприклад Чеський Тешин - Відень запросто ловиться по ~19 євро).
Logged
Tags: praha uzhgorod 
Pages: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9
Reply | Send this topic | Print
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Google visited last this page 30.10.14 , 17:10