Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
17.02.20 , 20:02

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

discussion

Train fares and tariffs

За 1 євро по Ланґедок-Руссійону

Pages: [1] 2
Reply | Send this topic | Print
Author Topic: За 1 євро по Ланґедок-Руссійону  (Read 1714 times)
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« on: 02.09.15 , 21:09 »
Share Reply with quote

З подивом виявив, що виявляється у Ланґедок-Руссійоні є неймовірна спецпропозиція на TERи - квитки по 1 євро (обмежена кількість, купувати завчасно, прив'язка до конкнретного рейса, окремий квиток на кожен сегмент, період продажу - 21-1 днів до виїзду).

При чому ані сайт voyages-sncf про цю спецпропозицію не повідомляє, ні сайт http://ter.sncf.com/languedoc-roussillon про це не пише ані в ціннику ані в списку пропозицій (але про існування такої акції на інших сторінках цього сайта побіжно згадується).
Власне я лазив по сайту ter-languedoc-roussillon сподіваючись може у них є якийсь проїзний на регіон (він, як виявилось є, але дибільний і дорогий), а знайшов побіжне згадування про те що бувають квитки по 1 євро і вже далі нагуглив сайт, де їх продають

https://www.train1euro.fr/
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #1 on: 13.09.19 , 20:09 »
Share Reply with quote

після територіальної реформи Франції, що набула чинності 1 січня 2016 року - колишній Ланґедок-Руссійон увійшов разом з колишнім регіоном Південь-Піренеї до складу нового регіона Окситанія.
Попри цю реформу - у позаминулому році -  все ще лишалось з цим тарифом по старому - так само сайт train1euro пропонував квитки на TERи по 1 євро і лише на лінії у колишньому Ланґедок-Русійоні, а у колишньому Півдні-Піренеї була інша акція TikémouV'
http://forum.railwayclub.info/index.php?topic=123840.0

Зараз дещо помінялось. Сайт train1euro уже не працює, а тариф  є - його перейменували, він називається EvasiO', чинний на весь новий регіон Окситанія і продається тепер на сайті TER Occitanie (і oui.sncf також) і продаж відкривається так само за 21 день. Все інше - загалом так само.

Заодно знайшов неочевидну лазівку (котра скоріш за все існувала і раніше, але тоді про цю акцію мало хто знав через продаж на неочевидному сайті, тому квитки по 1 євро ловились легше).

Мені потрібен був квиток Сербер - Перпіньян на TER і прив'язка до конкретного рейса - влаштовувала.  Квитків по 1 євро - на рейс у потрібний час уже не пропонувалось, по 1 євро були на деякі і інших рейсів, а на той, що підходив мені -  пропонувався лише повний тариф (9 євро).
Я подумав що наповненість поїзда (а отже вичерпаність квоти дешевих квитків) у такий час (ранок) буде рости від Сербера до Перпіньяна, тому вирішив подивитись, може тариф 1 євро хоча б буде пропонуватись на ділянку найвіддаленішу від Перпіньяна і поперебирати станції щоб бінарним пошуком знайти найближчу до перпіньяна станцію від Сербера до котрої ціна 1 євро ще доступна. Виявилось що моє припущення правильне. Максимальний маршрут, котрий можна взяти по 1 євро на потрібний мені рейс - як виявилось -  Сербер - Ельн. Ельн - це 14 км не доїзджаючи до Перпіньяна.  Навіть якщо за ділянку Ельн - Перпіньян довелось-би сплатити по повному тарифу (3 євро з копійками) - уже було б непогано.
Але потім я побачив, що на цей-же рейс на ділянку Ельн - Перпіньян тариф 1 євро також доступний.
Спершу я не зрозумів як таке можливо, що квота 1-єврових квитків на ділянку Сербер - Перпіньян вичерпана, а на ділянки Сербер - Ельн і Ельн - Перпіньян - ні. Але подумавши - знайшов пояснення.
Ймовірно така ситуація зумовлена тим, що квот квитків по 1 євро існує більше ніж одна. Грубо кажучи їх скоріш за все 2 - якась менша на ділянку Сербер - Перпіньян (умовно назвемо її квота 1) і якась більша - на коротшу популярнішу ділянку, мабуть від якоїсь станції між Сербером і Ельном до Перпіньяна (скоріш за все - на ділянку Аржеле сюр Мер - Перпіньян) - умовно назвемо її квота 2.
І наповненість поїзда на ділянці Сербер - Ельн - менша ніж квота 1, а на ділянці Ельн - Перпіньян - більша ніж квота 1, але менша ніж квота 2.
У такій ситуації - можливий такий розклад з цінами, як я спостерігав.

Отже вдалось відбутись 2 єврами замість 9.

ВАЖЛИВЕ ЗАУВАЖЕННЯ:

Окрім цього тарифа EvasiO' - з'явились нарешті загальнофранцузькі акції на TERи, там мінімальний тариф вищий (5 євро для цієї ділянки), але продаж відкривається раніше.

Тому наприклад якщо дивитись наявність акційних квитків за місяць - там будуть лише по 5 євро на окремі рейси, і жодного попередження, що існує інша акція з кращими умовами але пізнішою датою коли продаж відкривається. Жодного натяку коли настане 3 тижні від дати виїзду відкриється інша акція, внутрішньорегіональна, де будуть квитки по 1 євро.

Тому головне з переляку не купити по вищій ціні по загальнофранцузькій акції не дочекавшись регіональної.
« Last Edit: 13.09.19 , 23:09 by Maxy » Logged
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #2 on: 13.09.19 , 22:09 »
Share Reply with quote

також слід мати на увазі, що колишня південь-піренейська акція TikémouV' - під новою назвою EVASIO' FUTÉ тепер пропонується в усьому новому регіоні Окситанія, тобто у колишньому Ланґедок-Русійоні також.
І цін по цій акції сайт oui.scnf та TER Occitanie не показують, її треба порахувати вручну і порівняти з ціною з сайта і вибрати дешевшу
http://forum.railwayclub.info/index.php?topic=123840.msg528401#msg528401
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #3 on: 28.09.19 , 16:09 »
Share Reply with quote

там ще є обрані напрямки, де кількість квитків по 1 євро необмежена і можна по такій ціні взяти хоч перед відходом. Мені було цікаво наскільки ці рейси недозавантажені, щоб така щедрість була.
 Зараз їду саме по такому маршруту - Перпіньян - Villefranche-Vernet-les-Bains.
З Перпіньяна до Прада їхало 4 пасажири, у Праді всі окрім мене повиходили. З Прада до Війфранша - я єдиний пасажир на рейсі.
Ulf
Active user

View Profile
« Reply #4 on: 28.09.19 , 18:09 »
Share Reply with quote

там ще є обрані напрямки, де кількість квитків по 1 євро необмежена і можна по такій ціні взяти хоч перед відходом. Мені було цікаво наскільки ці рейси недозавантажені, щоб така щедрість була.
 Зараз їду саме по такому маршруту - Перпіньян - Villefranche-Vernet-les-Bains.
З Перпіньяна до Прада їхало 4 пасажири, у Праді всі окрім мене повиходили. З Прада до Війфранша

Вільфранша.

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%BB%D1%8C%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%88-%D0%B4%D0%B5-%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%BB%D0%B0%D0%BD

- я єдиний пасажир на рейсі.

З повагою, Ульф
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #5 on: 12.10.19 , 17:10 »
Share Reply with quote

Ймовірно така ситуація зумовлена тим, що квот квитків по 1 євро існує більше ніж одна. Грубо кажучи їх скоріш за все 2 - якась менша на ділянку Сербер - Перпіньян (умовно назвемо її квота 1) і якась більша - на коротшу популярнішу ділянку, мабуть від якоїсь станції між Сербером і Ельном до Перпіньяна (скоріш за все - на ділянку Аржеле сюр Мер - Перпіньян) - умовно назвемо її квота 2.
І наповненість поїзда на ділянці Сербер - Ельн - менша ніж квота 1, а на ділянці Ельн - Перпіньян - більша ніж квота 1, але менша ніж квота 2.
там може все-ж інша закономірність.
Мені просто ще раз довелось на TERі по 1 євро проїхатись і після цього почали проглядатись інші закономірності.

Коли я був у Андоррі 2 тижні тому - у мене трохим помінялись плани, внаслідок чого з'явилась необхідність проїхати з Фуа в Латур, при чому нові плани з'явились за 2 дні до виїзду. Квитків по 1 євро на маршрут Фуа - Латур не було, а платити по повному тарифу не хотілось. Але легко спіймались квитки Фуа - Ax-les-Thermes і Ax-les-Thermes - Латур по 1 євро на той самий поїзд.
Як я виявив цю можливість?
Дуже просто - побачив що від l'Hospitalet-pres-l'Andorre до Латура по 1 євро ще є і вирішив поперебирати станції по 1 в напрямку Фуа, щоб взяти по 1 євро по максимальному маршруту по котрому по 1 євро буде, а ділянку до цієї підібраної станції був готовий оплатити по повному тарифу. Таким чином я вийшов на розбивку по Ax-les-Thermes, але потім виявилось що несподівано виявилось, що Фуа - Ax-les-Thermes теж по 1 євро пропонується.

Після чого мою увагу привернули 4 факти:
-видовження на 1 зупинку будь-якого з маршрутів в моїх прикладах (Фуа - Ax-les-Thermes, Ax-les-Thermes - Латур або Сербер - Ельн) - акційна ціна пропадала
-відстань Фуа - Ax-les-Thermes - 40 км
-Ax-les-Thermes - Латур - 40 км
-відстань у моєму попередньому наборі квитків Сербер - Ельн - 40 км

Ельн - Перпінян - 13 км і це єдиний з сегментів, видовження котрого на 1 зупинку зберігало ціну 1 євро

Висновок який проситься у такому разі - схоже для тих, хто їде <=40 км - квота місць по 1 євро більша і її вполювати легше.
Ulf
Active user

View Profile
« Reply #6 on: 12.10.19 , 19:10 »
Share Reply with quote

Мені просто ще раз довелось на TERі по 1 євро проїхатись і після цього почали проглядатись інші закономірності.

Коли я був у Андоррі 2 тижні тому - у мене трохим помінялись плани, внаслідок чого з'явилась необхідність проїхати з Фуа в Латур, при чому нові плани з'явились за 2 дні до виїзду. Квитків по 1 євро на маршрут Фуа - Латур не було, а платити по повному тарифу не хотілось. Але легко спіймались квитки Фуа - Ax-les-Thermes і Ax-les-Thermes - Латур по 1 євро на той самий поїзд.

Бывает и 5.- Фуа - Латур:

EvasiO' Futé 5 €5,00 €

Abfahrt ab foixEinfache Fahrtnach latour de carol enveitg
TER 871483

Valable uniquement à bord des trains TER EvasiO' Futé indiqués sur les fiches horaires. En cas d'emprunt de plusieurs trains Evasio Fûté pour votre trajet, vous devez vous munir d'un billet Evasio Fûté pour chacun de ces trains.

С уважением, Ульф
Ulf
Active user

View Profile
« Reply #7 on: 12.10.19 , 19:10 »
Share Reply with quote

Як я виявив цю можливість?
Дуже просто - побачив що від l'Hospitalet-pres-l'Andorre до Латура по 1 євро ще є і вирішив поперебирати станції по 1 в напрямку Фуа, щоб взяти по 1 євро по максимальному маршруту по котрому по 1 євро буде, а ділянку до цієї підібраної станції був готовий оплатити по повному тарифу. Таким чином я вийшов на розбивку по Ax-les-Thermes, але потім виявилось що несподівано виявилось, що Фуа - Ax-les-Thermes теж по 1 євро пропонується.

Після чого мою увагу привернули 4 факти:
-видовження на 1 зупинку будь-якого з маршрутів в моїх прикладах (Фуа - Ax-les-Thermes, Ax-les-Thermes - Латур або Сербер - Ельн) - акційна ціна пропадала
-відстань Фуа - Ax-les-Thermes - 40 км
-Ax-les-Thermes - Латур - 40 км
-відстань у моєму попередньому наборі квитків Сербер - Ельн - 40 км

Ельн - Перпінян - 13 км і це єдиний з сегментів, видовження котрого на 1 зупинку зберігало ціну 1 євро

Висновок який проситься у такому разі - схоже для тих, хто їде <=40 км - квота місць по 1 євро більша і її вполювати легше.

1 ноября в 12:03, 15:10 или 17:06, пожаялуйста.

С уважением, Ульф
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #8 on: 12.10.19 , 21:10 »
Share Reply with quote

это другой тариф. Не Evasio' (ограниченое количество мест по 1 евро, цена 1 евро независимо от расстояния, билет годен только на конкретный поезд, изначально какая-то квота мест по такой цене есть на все рейсы), а  EVASIO' FUTÉ  (бывший TikémouV') - неограниченое количество билетов, билет выдается без указания конкретного поезда, но годен только на некоторых рейсах (менее загруженых), цена зависит от расстояния (5 евро как-раз получается от 41 до 80 км).
Из поездов в эту часть дня - подходит только 12:03. На 15:10 и 17:06 по EVASIO' FUTÉ ездить нельзя.
1 ноября в 12:03, 15:10 или 17:06, пожаялуйста.
это понятно, но не интересно. Так сильно зарание, когда места по 1 евро видны втупую - любой сможет найти. А вот за 2 дня до выезда, когда уже прямой поиск результатов не дает, а все-таки исхитриться и уклониться от полного тарифа путем разбивки - это же интересно. И именно об этом я вещаю.
Ulf
Active user

View Profile
« Reply #9 on: 13.10.19 , 13:10 »
Share Reply with quote

это другой тариф. Не Evasio' (ограниченое количество мест по 1 евро, цена 1 евро независимо от расстояния, билет годен только на конкретный поезд, изначально какая-то квота мест по такой цене есть на все рейсы), а  EVASIO' FUTÉ  (бывший TikémouV') - неограниченое количество билетов, билет выдается без указания конкретного поезда, но годен только на некоторых рейсах (менее загруженых), цена зависит от расстояния (5 евро как-раз получается от 41 до 80 км).
Из поездов в эту часть дня - подходит только 12:03. На 15:10 и 17:06 по EVASIO' FUTÉ ездить нельзя.

Они еще 4 ноября до Акса дают на 13:42 по 3 евро.

Потом, то есть после 14 часов, или полная цена или 1 евро…

Секундочку, в 21:13 можно по выходным.
https://cdn.ter.sncf.com/medias/PDF/occitanie/LISTE%20CLIENTS%20TRAINS%20%C3%89VASIO%20FUT%C3%89%20%C3%89T%C3%89%202019%20V04_09_2019_tcm76-187720_tcm76-210500.pdf

По 1 евро, есть ряд линий без ограничений:
https://www.ter.sncf.com/occitanie/offres/tarifs-occitanie/billets-1euro

С уважением, Ульф
Tags: montpellier perpignan france sncf 
Pages: [1] 2
Reply | Send this topic | Print
Jump to: