Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
21.10.17 , 20:10

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

discussion

Train fares and tariffs

З Ужгорода через Угорщину до Болгарії (Софія)

Pages: [1] 2
Reply | Send this topic | Print
Author Topic: З Ужгорода через Угорщину до Болгарії (Софія)  (Read 1052 times)
azh
Active user

View Profile
« on: 24.02.17 , 19:02 »
Share Reply with quote

Двоє моїх знайомих з Ужгорода планують подорож до Софії (там треба бути 10 березня ц.р. у першій половині дня). Через деякі обставини їм зручно виїжджати через Угорщину.

Найпростіше виглядає автобусний варіант Будапешт--Софія (денний або нічний рейс) -- ціна близько 41-43 Є за одного в один кінець.

Пошук альтернативних варіантів за меншу ціну (це для них важливо) з розумною швидкістю/комфортом нічого особливого не дав. Трошки дешевше виглядає Ryanair Будапешт--Берлін--Софія (37-38 Є на потрібні дати), але назад нічого аналогічного за такі гроші немає.

Варіант поїздом Сіґет--Бухарест і далі автобусами через Русе непоганий з погляду комфорту, але значно довший за часом і виходить з Ужгорода не менш як 45 Є за ціною. Плюс приїзд до Софії ввечері, а отже -- додаткові витрати на ночівлю.

Я пробував розглянути залізничні чи автобусні варіанти з виїздом із Сеґеда через Сербію. Але, на жаль, мені не вдалося знайти достатньо інформації. Залізничного сполучення між Сербією та Болгарією не знайшов взагалі (може, погано шукав?). Щодо автобусів, то про ділянку Сеґед--Сента--Бєлград інформації є досить і можна, виїхавши вдосвіта з Ужгорода, дістатись через Сеґед на вечір до Бєлграда (правда, погано орієнтуюся в цінах по Сербії). А от далі нічого не зрозуміло. Анонсований на сайті автостанції Бєлграда нічний автобус "Бєлград--Софія" перевізника "Ніш Експрес" на сайті самого перевізника відсутній. Там є тільки "друга половина" рейсу -- автобус "Ніш 04.30 -- 07.45 Софія". Мало того, умовна "перша половина" маршруту автобус "Суботіца--Ніш" приходить до Ніша о 04.35 -- отже, треба з Бєлграда до Ніша їхати попереднім рейсом, щоб прибути близько 02.30. Чекати дві години серед ночі -- задоволення сумнівне. Плюс нема інформації щодо цін.

Тому звертаюся по допомогу до фахівців. Може, хто має особистий досвід чи може щось підказати -- буду вдячний. Чи дійсно нічого кращого нема і треба або їхати прямим автобусом із Будапешта туди й назад, або туди -- літаками, а назад -- тим же автобусом? 
tabo
Active user

View Profile
« Reply #1 on: 24.02.17 , 20:02 »
Share Reply with quote

Найпростіше виглядає автобусний варіант Будапешт--Софія (денний або нічний рейс) -- ціна близько 41-43 Є за одного в один кінець.
Стільки часу автобусом та ще й в цьому регіоні... це не діло
Трошки дешевше виглядає Ryanair Будапешт--Берлін--Софія (37-38 Є на потрібні дати), але назад нічого аналогічного за такі гроші немає.
А коли саме зворотній шлях? Може краще пошукати кудись в Польщу/Словаччину
Я пробував розглянути залізничні чи автобусні варіанти з виїздом із Сеґеда через Сербію. Але, на жаль, мені не вдалося знайти достатньо інформації. Залізничного сполучення між Сербією та Болгарією не знайшов взагалі (може, погано шукав?).
Воно там є у вигляді денного потягу Белград-Софія, але не надто надійне. Недавно була інфа про скасування, ніби тимчасове, але з такими країнами загадувати наперед важко. Але якщо й дивитися на цей варіант, то той потяг не такий вже дешевий (квиток біля 25 євро), Будапешт-Белград за 15 тут виглядає мегашарою у порівнянні.
Щодо автобусів, то про ділянку Сеґед--Сента--Бєлград інформації є досить і можна, виїхавши вдосвіта з Ужгорода, дістатись через Сеґед на вечір до Бєлграда (правда, погано орієнтуюся в цінах по Сербії).
Вам треба той Сегед? Є ж чудова (й історична) "Авала" на яку нормально встигається з Чопа (Ужгорода)
А от далі нічого не зрозуміло. Анонсований на сайті автостанції Бєлграда нічний автобус "Бєлград--Софія" перевізника "Ніш Експрес" на сайті самого перевізника відсутній.
Сайт автовокзалу Софії його теж не бачить
Плюс нема інформації щодо цін.
Автобуси у Сербії не надто дешеві, тож, імхо, не варто розраховувати на Белград-Ніш-Софія <20 євро

Чи дійсно нічого кращого нема і треба або їхати прямим автобусом із Будапешта туди й назад, або туди -- літаками, а назад -- тим же автобусом? 
Якщо час в дорозі має значення, то просто шукайте літак і на зворотній шлях (напр. у згадану Польщу). Якщо ж є трохи часу, то я б радив просто взяти Balkan flexi pass на 5 днів чи ловити акційні квитки HU-RO (від 19 євро)
azh
Active user

View Profile
« Reply #2 on: 25.02.17 , 07:02 »
Share Reply with quote

Дякую, tabo. Схоже на те, що таки доведеться вибирати між літаками і прямим автобусом з Будапешта. Balkan Flexi Pass не підійде - вони їдуть не просто подивитися, ще мають у Софії справи.
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #3 on: 25.02.17 , 14:02 »
Share Reply with quote

Якщо по рейках - я б краще їхав через Румунію. Просто тому, що "пунктуальність" сербських залізниць не надто сприяє плануванню поїздок з пересадкою.

Через Румунію - звісно цікавіше через новий міст, що відкритили нещодавно (у 2013 році), той, що між Калафатом і Видином відкрили, але ситуація зі спецпропозиціями не сприяє вибору такого варіанта - по спецпропозиції "Фортуна", що по 19 євро - квиток до Крайови пропонується винятково на денний поїзд (той, що о 8:34 з Сольнока і о 19:30 приходить до Крайови), а поїзд з Крайови на Видин лише зранку.

Втім що цікаво - що о 19:50 є поїзд з Крайови на Калафат (13 лей). Судячи з фотографій - тротуари на новому мості є, може і пішоходів пускають. Або якимось локальним транспортом його переїхати, щоб зранку сісти на поїзд Видин 5:55 - 10:35 Софія.

Втім якщо не подобається "спортивність" цього варіанту (там дещо малуватий запас часу на перестрибування по Сольноку) - то можна і через Бухарест, на нічний поїзд до Бухареста спецпропозиції також є  (29 євро за сидяче місце, 39 євро - за кушетку в 6-місному купе) і по часу він як-раз вдало стикується з поїздом Бухарест - Софія.
azh
Active user

View Profile
« Reply #4 on: 25.02.17 , 20:02 »
Share Reply with quote

Maxy,  варіанти через Румунію я теж зондував. І теж заглядався на міст Калафат--Видин. Сам я в тих краях не бував. Тому відлякувала невідомість стосовно пішохідності того прикордонного переходу, а також дуже вже повільне сполучення між Крайовою і Калафатом (хоч пишуть, що автобуси там бігають трохи швидше). Крім того, я в цьому варіанті будував маршрут з Ужгорода до Калафата через Сату-Маре, і воно виходило дуже вже незручно. А запропонований Вами варіант із Солнока до Крайови виглядає доволі симпатично, дякую. Розгляну детальніше.

Варіант через Бухарест я розглядав теж без заїзду в Угорщину (через Сіґет), він навіть дешевший, ніж Ваш, але досить довгий (прибуття в Софію ввечері). І накручує трохи ціну сегмент Бухарест-Русе.

Отож, розгляну детальніше варіант через Солнок і Калафат--Видин. Може, він і буде оптимальним.
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #5 on: 25.02.17 , 20:02 »
Share Reply with quote

майте на увазі - на ділянку Сольнок - Крайова - квиток по 19 євро - сайт MAV не продає. По цій ціні - можна взяти через сайт квиток від Будапешта до Крайови (там теж ціна 19), одержати паперовий квиток у автоматі, а сідати по Сольноку.
azh
Active user

View Profile
« Reply #6 on: 26.02.17 , 10:02 »
Share Reply with quote

Дякую, Maxy. Ваша порада надихнула мене ще на один варіант -- чисто залізничний:

Солнок 16.34 -- 20.03 Куртічі (IC79 в напрямку до Тімішоари), ціни не знаю
Куртічі 20.28 -- 4.49 Крайова (D1696 в напрямку до Бухареста), ціна 66 лей за 2 клас, 100 лей за 1-й клас  (кушеток нема)
Крайова 8.10 -- 11.25 Видин (сайт показує тільки ціну до останньої румунської станції -- 15 чи 16 лей)
Видин 12.25 -- 17.03 Софія  (ціни не знаю).

Уточнені умови завдання -- у Софії треба бути на 9 год. ранку, а не просто в першій половині дня, тому вечірній приїзд до Софії цілком розумний.

Тому буду вдячний. якщо хтось зорієнтує з цінами, а також підкаже, чи дозволено у Видині на залізниці перехід кордону громадянам третіх країн (не членів ЄС). Не знаю, наскільки заповненим буде нічний поїзд Куртічі -- Тімішоара -- Крайова -- Бухарест, але, наскільки бачу, там місця з резервацією. Принаймні стояти не доведеться.

tabo
Active user

View Profile
« Reply #7 on: 26.02.17 , 11:02 »
Share Reply with quote

Міжнародний квиток коштуватиме 13,5 євро, але там є можливість дещо виграти розбивкою, тобто взяти Szolnok-Lőkösháza за 2725 форинтів і Lőkösháza-Curtici за 4 євро. Однак цей варіант видається дещо ризикованим, бо в Curtici ж прикордонний контроль. Для повної безпеки пересадку можна просто перенести далі в глиб Румунії (Тімішоару)
Крайова 8.10 -- 11.25 Видин (сайт показує тільки ціну до останньої румунської станції -- 15 чи 16 лей)
Якогось спецтарифу на цей потяг не видно, тож варто розраховувати десь на 5 євро за квиток остання станція CFR - Vidin
Видин 12.25 -- 17.03 Софія  (ціни не знаю).
13.80 лев

а також підкаже, чи дозволено у Видині на залізниці перехід кордону громадянам третіх країн (не членів ЄС).
Няз, там міжнародний пункт, тож ніяких проблем. Тільки якщо в пасажирів шенген, то болгари ж можуть досить детально допитуватися про візит
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #8 on: 26.02.17 , 13:02 »
Share Reply with quote

Куртічі 20.28 -- 4.49 Крайова (D1696 в напрямку до Бухареста), ціна 66 лей за 2 клас, 100 лей за 1-й клас  (кушеток нема)
IC79 і D1696 - від Куртичів до Тімішоари  прямують зчепленими один з одним.
При чому на IC79 на проїзд з Угорщини до Тімішоари є спецпропозиція Fortuna (по 15 євро, сайт MAV продає її від Будапешта).
І до-речі після Тімішоари - у складі 1696 з'являються лежачі вагони.
Тому tabo Вам діло каже, перехід з тих вагонів що рахуються поїздом IC79 у вагони 1696 ліпше перенести з Куртичів до Тімішоари.
azh
Active user

View Profile
« Reply #9 on: 26.02.17 , 16:02 »
Share Reply with quote

tabo, Maxy, дуже дякую. Поради цінні і слушні. Якщо Ви ще люб'язно підкажете ціну за ділянку Локошгаза--Тімішоара на ІС79, то фігуранти (вони мають знижку за проїзд залізницею по Угорщині) самі порахують, що їм вигідніше -- купувати спецпропозицію з Будапешта за 15 Є чи Локошгаза--Тімішоара. Сподіваюся, що у них все вийде. І ще два питання стосовно спецпропозиції "Fortuna" (ніколи про неї не знав): (1) чи купуються ці спецпропозиції в угорській касі таки за євро, чи за форинти і (2) який часовий ліміт для їх купівлі?
Tags:
Pages: [1] 2
Reply | Send this topic | Print
Jump to: