Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
23.03.19 , 17:03

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

  discussion

    Train fares and tariffs

      Продаж квитків для німецько-чеського прикордоння

Pages: [1]
Reply | Send this topic | Print
Author Topic: Продаж квитків для німецько-чеського прикордоння  (Read 1000 times)
azh
Active user

Posts: 222


View Profile
« on: 20.04.17 , 17:04 »
Share Reply with quote

Доброго дня!

Ані на сайті DB, ані на ČD, ані на сайті транспортної спіли VVO (Verkehrsverbund Oberelbe) не можу купити квиток через кордон, наприклад Schöna  -- Дєчін. Не можу також знайти актуальної інформації про те, чи продають їх у поїзді (Дєчін--Румбурк, обидві кінцеві станції в Чехії, а більша частина йде по території Німеччини). У тих краях доводилося їздити, ціна на цю ділянку у 2009 році булв 23 чеські коруни, тепер нібито 35 (http://www.kr-ustecky.cz/nova-zeleznicni-linka-u28-decin-bad-schandau-sebnitz-rumburk/d-1683926). Зараз мене цікавить прикладний аспект: чи можна квиток від Schöna  до Дєчіна купити в поїзді? Бо, на самій платформі Schöna, наскільки пригадую, каси немає. Якщо в поїзді не продають, то чи продають їх автомати у Бад-Шандау (чи, може, там є каса?) і скільки приблизно коштував би квиток Бад-Шандау--Дєчін? Еквівалент 55 чеських корун, як пише названий сайт? Чи, може, там є сильна асиметрія ціни, характерна для чесько-німецького прикордоння (наприклад, Labe-Elbe i Elbe-Labe, а також Egronet)?
Logged
Maxy
Главный
Active user

Posts: 22311


View Profile
« Reply #1 on: 20.04.17 , 18:04 »
Share Reply with quote

На сайті ЧД пишуть, що продаж лише у касах і у поїзді, і при цьому на сайті ЧД пишуть щоб купували у касі і можливістю покупки у поїзді користувались лише якщо початок поїздки на безкасовій станції:
https://www.cd.cz/typy-jizdenek/mezinarodni-jizdenky/-27137/

Quote
Бо, на самій платформі Schöna, наскільки пригадую, каси немає.
ось ця форма
https://www.bahn.de/bin/automaten3.pl
показує, що у Бад Шандау є автомат DB

Маю велику підозру, що автомат ДБ - уміє продавати квитки по тарифу MPS Sebnitz. До цього висновку підштовхує те, що ціна на проїзд регіональним поїздом з Бад Шандау до Дечина не показуєься, а на ПДС - показує. Загалом сайт ДБ - знає NRT тарифи, тобто відсутність ціни - явно вказує на те, що сайт ДБ попри те що міг-би запропонувати NRT квиток - його навмисне не пропонує, тобто вважає цей тариф незастосовним. Незастосовність тарифу в Німеччині буває у випадках, якщо оголошений якийсь "локальний" тариф (назразок тарифа транспортної спілки).
У багатьох тарифів транспортних спілок - є обмеження на продаж лише у зоні дії - тому автомати що в межах цієї спілки - без проблем квитки продають, а у ДБшних автоматах за межею володінь цієї спілки і на сайті ДБ -  ось така відсутність ціни.
Тому більш вірогідною видається гіпотеза, що автомати ДБ знають про тариф MPS Sebnitz, і якщо це автомат у межах дії цього тарифу - то продають його.
Quote
і скільки приблизно коштував би квиток Бад-Шандау--Дєчін? Еквівалент 55 чеських корун, як пише названий сайт?
там схоже щороку трохи інший тариф, при чому на одних відстанях ціну трішки збільшуть. на інших - трішки зменшують.
ви навели ціну на 2014 рік.
Ось тут є 2016 рік
https://www.cd.cz/assets/typy-jizdenek/mezinarodni-jizdenky/mpssebnitzcenik.pdf
неістотно, але відрізняється.

Ще якщо переключити на посиланні https://www.cd.cz/typy-jizdenek/mezinarodni-jizdenky/-27137/ на вкладку Приклади цін, то там буде
jednosměrná jízdenka Děčín – Schöna: 1 EUR (28 Kč)
jednosměrná jízdenka Děčín – Bad Schandau: 2,20 EUR (61 Kč)
Logged
Maxy
Главный
Active user

Posts: 22311


View Profile
« Reply #2 on: 20.04.17 , 19:04 »
Share Reply with quote

Знайшов ще один дуже наочний аргумент на користь того, що автомат ДБ "знає" про тариф MPS Sebnitz

 якщо задати маршрут через кордон, але щоб починався в Німеччині глибше на 1 зупинку, а саме
Königstein(Sächs Schw) - Decin

при чому важливо, щоб заглиблення в Німеччину було не в напрямку на Румбурк (куди тариф MPS Sebnitz також діє), а в напрямку на Пірну (куди тариф MPS Sebnitz не поширюється) - зразу сайт ДБ показує ціну і зразу видно що це "лютий" міжнародний тариф - 8,1 євро.
Logged
azh
Active user

Posts: 222


View Profile
« Reply #3 on: 20.04.17 , 21:04 »
Share Reply with quote

Дякую, Maxy.

Це корисна інформація. Оскільки я їхатиму з Шьони (точніше, сідатимемо ми в Бад-Шандау, але квитки до Шьони маєм оплачені), то є підстави вважати, що поїздка починається на станції, де нема каси, і квитки візьмемо у провідника. Знов-таки, якщо в Бад-Шандау автомат продасть нам квиток за тарифом  MPS Sebnitz, то, може, купимо й там. До речі, стосовно автоматів ДБ -- один штрих (може, Вам це відомо, і це тільки я винаходжу для себе велосипед): автомат не дає тих можливостей купівлі квитка, які пропонує сайт. Зокрема, коли квиток береться на подорож з кількох ділянок, то сайт дозволяє вибирати категорії поїздів для кожної ділянки окремо, а автомат - ні, тільки для всієї подорожі. Учора я з цим зіткнувся.

І ще про автомати: Наведене Вами посилання https://www.bahn.de/bin/automaten3.pl дійсно дає можливість побачити, де на якій станції є автомати ДБ, але клацання на це посилання переходить на стартову сторінку ДБ. А для того, щоб дійти до форми з автоматами, треба набрати https://www.bahn.de/p/view/service/buchung/verkaufsstellen/automat/nta_09_standortsuche.shtml
Logged
Maxy
Главный
Active user

Posts: 22311


View Profile
« Reply #4 on: 17.06.18 , 15:06 »
Share Reply with quote

Доповідаю з місця:

Автомат ДБ - уміє продавати тарифу MPS Sebnitz, але неочевидно.

При пошуку між станціями - результат буде той-же, що й на сайті ДБ, коротше немає тарифа.

Треба перейти в розділ де пропозиції транспортної спілки, і окрім VVOшних пропозицій - там буде окрема кнопка MPS Sebniz і там вже можна задати станцію початку і кінця поїздки.

При чому це працює не лише в тих автоматах, що у Баді Шандау, а також у інших автоматах ДБ. що стояють у володіннях VVО.
Logged
Tags:
Pages: [1]
Reply | Send this topic | Print
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!