Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
20.07.18 , 11:07

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

discussion

Train fares and tariffs

Женева-Шамоні

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7
Reply | Send this topic | Print
Author Topic: Женева-Шамоні  (Read 5685 times)
portofranco
Active user

View Profile
« on: 26.06.17 , 12:06 »
Share Reply with quote

Доброго дня усім
Декілька діб буду в Женеві, планую одноденний виїзд до Монблану (Шамоні-Монблан) залізницею, 12 чи 13 липня.
Планую їхати кільцем (туди через Аннемас та Сен-Жерве ле Бен; назад через Валорсін та Мартіньї)
Сайт швейцарських залізниць дає ці зручні за логістикою розклади з двома пересадками (трохи більш трьох годин їхати за кожним з цих маршрутів) але не показує ціну на подорож (там слід давати замовлення на сайті та потім на емейл скинуть ціни)
Сайт Французьких показує більш 67 євро на дорогу через Валорсін/Мартінї в один бік, маршрут через Аннемас він не бачить (імхо через те що Женева-Анемас автобусом) та пропонує як ніші автобусні варіанти на ділянці Женева-перша французьска станція так і повністю поїзний варіант за 31 євро через Бельгард та Сан жерве ле Бен.
Чи вірно я розумію що дорога через Мартінї дорожче бо більша її частина у Швейцарії, чи стане вона дешевше якщо брати на неї квиток саме у Швейцарії
Питання таке: де та які дешевше придбати квитки: а) сайт швейцарців б) сайт французів в) у касі в Женеві повністю чи частково (на швейцарські ділінки наприклад), чи є сенс розбивати квитки г) чи може я не знаю про якісь знижки.
Ulf
Active user

View Profile
« Reply #1 on: 01.07.17 , 14:07 »
Share Reply with quote

Декілька діб буду в Женеві, планую одноденний виїзд до Монблану (Шамоні-Монблан) залізницею, 12 чи 13 липня.
Планую їхати кільцем (туди через Аннемас

Там пока только автобусы, причем разные: http://cdn.ter.sncf.com/medias/PDF/auvergne_rhone_alpes/41af_2017%20%C3%A9t%C3%A9_tcm72-109359_tcm72-113414.pdf

С уважением, Ульф
Ulf
Active user

View Profile
« Reply #2 on: 01.07.17 , 14:07 »
Share Reply with quote

Доброго дня усім
Планую їхати кільцем (туди через Аннемас та Сен-Жерве ле Бен; назад через Валорсін та Мартіньї)
Сайт швейцарських залізниць дає ці зручні за логістикою розклади з двома пересадками (трохи більш трьох годин їхати за кожним з цих маршрутів) але не показує ціну на подорож (там слід давати замовлення на сайті та потім на емейл скинуть ціни)
Сайт Французьких показує більш 67 євро на дорогу через Валорсін/Мартінї в один бік, маршрут через Аннемас він не бачить (імхо через те що Женева-Анемас автобусом)

GENEVE  CHAMONIX 

1 Passager  Montant: 22.30 €   

Date du trajet :

12 Juillet 2017

Aller

Départ à :
 06h48
  De la gare de :
 GENEVE EAUX VIVES

Transporteur :
 Autocar

Numéro du train :

49880

Services à bord :

Confort

2e classe

CO2 : 0,8kg

Arrivé à :
 07h41
  À la gare de :
 LA ROCHE SUR FORON

Départ à :
 08h12
  De la gare de :
 LA ROCHE SUR FORON

Transporteur :
 TER

Numéro du train :

84101

Services à bord :
Transport de vélo

Confort

2e classe

CO2 : 1,4kg

Arrivé à :
 08h56
  À la gare de :
 SAINT GERVAIS LES B

Départ à :
 09h05
  De la gare de :
 SAINT GERVAIS LES B

Transporteur :
 TER

Numéro du train :

18907

Services à bord :

Confort

2e classe

CO2 : 1,8kg

См. http://cdn.ter.sncf.com/medias/PDF/auvergne_rhone_alpes/42af_2017%20%C3%A9t%C3%A9_tcm72-109361_tcm72-113415.pdf

Билеты ТЭР действуют и в автобусах 61 до и от Женевы-Риё.

С уважением, Ульф
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #3 on: 02.07.17 , 09:07 »
Share Reply with quote

Південний маршрут:

Отже, є можливість на вибір один з двох варіантів:
1).
за 22,3 євро купити французький квиток на TER по маршруту Genève Eaux-Vives - Chamoniх. Рух по ділянці  Genève Eaux-Vives - Annemasse закритий, але цей квиток дає право проїзду або спеціальним TER-автобусом (ходить між Genève Eaux-Vives - Annemasse), або міським автобусом 61. Оскільки 61 не проходить через вокзал  Genève Eaux-Vives, а їде по інший вулиці, в 3 кварталах вбік - то на ньому дозволяють їздити від/до зупинки Rieu у Женеві - це зупинка що найближча на його маршруті Genève Eaux-Vives до, тобто приблизний "замінник" Genève Eaux-Vives). За проїзд міським транспортом між місцем початку поїздки у Женеві і  Genève Eaux-Vives або  Rieu - треба платити окремо.

2).
Або можна ділянку до Annemasse покривати квитками на міський транспорт Женеви (тобто наприклад якщо початок поїздки десь у центрі - це треба буде оплатити зони 10 і 82 і це можна буде їхати з будь-якого місця в 10 зоні (вся власне Женева) до Annemasse
У SNCF у такому разі можна купувати квиток на суто залізничну ділянку Annemasse - Chamonix, за 21.3 євро. По-моєму це кращий вибір (хоча для конкретної людини кращий звісно залежить від того, чи є чинний квиток на 10 зону і як далеко від місцем початку поїздки у Женеві і Genève Eaux-Vives чи Rieu).
НЯЗ на французькому боці жодної халяви придумати не вийде, в цьому регіоні для індивідуального пасажира що їде на TER - нема альтернативи повному тарифу.

А от по північному маршруту - широкий простір для всяких розбиттів.
якщо втупу - то справді дорого. Ціна прямого квитка при покупці в Швейцарії та сама (еквівалент 67 євро у швейцарських франках).
продовження напишу пізніше.
Ulf
Active user

View Profile
« Reply #4 on: 02.07.17 , 12:07 »
Share Reply with quote

Південний маршрут:

Отже, є можливість на вибір один з двох варіантів:
1).
за 22,3 євро купити французький квиток на TER по маршруту Genève Eaux-Vives - Chamoniх. Рух по ділянці  Genève Eaux-Vives - Annemasse закритий, але цей квиток дає право проїзду або спеціальним TER-автобусом (ходить між Genève Eaux-Vives - Annemasse), або міським автобусом 61. Оскільки 61 не проходить через вокзал  Genève Eaux-Vives, а їде по інший вулиці, в 3 кварталах вбік - то на ньому дозволяють їздити від/до зупинки Rieu у Женеві - це зупинка що найближча на його маршруті Genève Eaux-Vives до, тобто приблизний "замінник" Genève Eaux-Vives). За проїзд міським транспортом між місцем початку поїздки у Женеві і  Genève Eaux-Vives або  Rieu - треба платити окремо.

2).
Або можна ділянку до Annemasse покривати квитками на міський транспорт Женеви (тобто наприклад якщо початок поїздки десь у центрі - це треба буде оплатити зони 10 і 82 і це можна буде їхати з будь-якого місця в 10 зоні (вся власне Женева) до Annemasse
У SNCF у такому разі можна купувати квиток на суто залізничну ділянку Annemasse - Chamonix, за 21.3 євро. По-моєму це кращий вибір

Чего лучше, если на СНЦФ экономить всего 1 EUR? Разница женевского билета, если добавить 82 зону, наверное дороже?

С уважением, Ульф
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #5 on: 02.07.17 , 13:07 »
Share Reply with quote

Може і так.

Разовий квиток на міський транспорт на зону 10 (вся Женева) - 3 франки (чинний 60 хв), на зони 10+82 (Женева + Аннмас) - 4,8 франків (чинний 120 хв)
Існує квиток за 1,4 євро суто на зону 82 (квиток TAC), але продається лише у Аннмасі.

Тут ще слід брати до уваги чи буде якийсь безкоштовний квиток на зону 10. В аеропорту Женеви в зоні прильоту - дають безкоштовний квиток на 80 хвилин на зону 10, але ним можна скористатись якщо є доказ що саме ти прилетів літаком сьогодні (гіпотетично можуть попросити показати посадковий талон).
Якщо жити в готелі в Женеві - дають безкоштовний проїзний на всі дні перебування (чинний у день виселення також, до кінця дня), теж лише на зону 10.
Якщо жити десь у дешевшому готелі, що скоріш-за все знаходиться десь за межами міста і у Франції розташовується - то мабуть жодного безкоштовного проїзного в готелі не дадуть.

Але у мене є досвід у Лозанні, коли готель що розташовувався за межею міста - несподівано дав проїзний, що мав зони чинності не лише у Лозанну і суміжну зону, де розташовувався готель, а також на інші передмістя Лозанни, по інших напрямках, я по ньому тоді добряче накатався. Може якщо в Женеві жити в готелі, що розташований в Швейцарії, але за межами зони 10 теж щось подібне дадуть? Гадаю можна поцікавитись у готеля,  до того, як бронювати - чи дають вони проїзний і на які зони він буде.
« Last Edit: 02.07.17 , 13:07 by Maxy » Logged
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #6 on: 02.07.17 , 14:07 »
Share Reply with quote

Щодо оптимізації вартості проїзду північним маршрутом:

-проста розбивка по повному тарифу - практично нічого не економить.
Єдине що там можна все французьке запхати в один квиток. При чому схоже ділянку Мартіньї - Кордон краще запхати разом з францзуькою ділянкою у склад міжнародного квитка/
Тобто перший квиток у вас буде Geneve-Eaux-Vives - Martigny через Шамоні, це повний тариф, за межами Франції ціна 49.9 євро. Або у Франції можна купити по 48 євро (бо французькі кілометри схоже у такому разі йдуть по внутрішньому тарифу) Annemasse - Martigny.
А на ділянку Martigny - Geneva - повний тариф 42 франки.
42 CHF (~=38,8 EUR) + 48 євро - це трішки краще ніж 21,3 EUR + 67 EUR, але економія аж надто неістотна.

Але на ділянку Martigny - Geneva можна купити Sparbillet (за 30 днів до виїзду), якщо вполюєте - ціна буде 21 франк. Але умова використаня Sparbillet прив'язка до конкретного рейса.
Намагатись запхати ділянку Martigny - Chatelard у склад швейцарського квитка - схоже немає сенсу. Квиток Chatelard - Женева коштує рівно стільки-ж, як повний тариф Chatelard - Martigny + Martigny - Женева і це однаковою мірою стосується і  Sparbillet (по Spar-тарифу буде лише ділянка Martigny - Женева) і повного тарифа також.
Тобто там де-факто все-одно перелом тарифа по Martigny, навіть у прямому квитку.

І по-моєму такий набір 48 EUR Аннмас - Martigny + 21 CHF Sparbillet Martigny - Geneve - це найдешевший можливий набір квитків.

Мене б у такому разі бентежило б трохи, що я не знав-би на який поїзд брати Шпар-квиток бо не знаєш точно скільки там в Шамоні треба часу і коли захочеться назад їхати. Я б спробував позбутись від цієї незручності розвернувши маршрут у зворотній бік - тобто зробити цей круг за годинниковою стрілкою,  не проти неї. Мені здається спланувати на конкретний час старт з Женеви  - це простіше, а потім після Martigny - уже проїзд по повному тарифу тому можна їхати будь-яким поїздом, що дозволить у Шамоні бути стільки, скільки хочеться, а не дивитись нервово на годинник, думаючи, потрапляєш на свій рейс чи ні.
« Last Edit: 03.07.17 , 14:07 by Maxy » Logged
XAN_
Active user

View Profile
« Reply #7 on: 02.07.17 , 14:07 »
Share Reply with quote

Напів-оффтоп, але якщо полюбляєте мініатюрні залізниці - рекомендую в тому районі  https://www.openstreetmap.org/way/41144447
portofranco
Active user

View Profile
« Reply #8 on: 03.07.17 , 14:07 »
Share Reply with quote

Дякую всім за відповіді
На жаль чітко спланувати декілька обставин неможливо - отель буде у Франції (скорш за усе проїздний не дадуть, але готель у Ферне-Вольтер поруч з Женевою, хтозна) та дату вільного дня для виїзду в Шамоні я буду знати за пару днів. Я так зрозумів що зараз 61 автобус до Аннемасу це найкращий варіант бо обіцяного продовження 12 трамвая до Аннемасу у травні 2017 ще не відбулося.
Подивився графік судноплавства по Лак Леману, теоретично там квиток туди-назад з Лозани до Ла Бувере та назад 53 франки, але навіть не зважа.чи на ділянки Женева-Лозанна та з Бувере, за один день така подорож у Шамоні не встигається.
Думаю що квиток Аннмас - Martigny куплю на сайті французів а Martigny - Geneve по прибуттю в Женеву. Планувати час з Шамоні просто - останній поїзд на якому гарантовано встигається до Женеви
Ulf
Active user

View Profile
« Reply #9 on: 03.07.17 , 16:07 »
Share Reply with quote

Дякую всім за відповіді
На жаль чітко спланувати декілька обставин неможливо - отель буде у Франції (скорш за усе проїздний не дадуть, але готель у Ферне-Вольтер поруч з Женевою, хтозна) та дату вільного дня для виїзду в Шамоні я буду знати за пару днів. Я так зрозумів що зараз 61 автобус до Аннемасу це найкращий варіант бо обіцяного продовження 12 трамвая до Аннемасу у травні 2017 ще не відбулося.

http://www.tpg.ch/
http://tpg.hafas.de/hafas/tp/query.exe/fn?ld=1.1&seqnr=2&ident=4r.077821.1499087485&newrequest=yes&

даст информацию. Есть полутрамвайные и нетрамвайные варианты до Аннмасс.

С уважением, Ульф
Tags:
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7
Reply | Send this topic | Print
Jump to: