Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
21.10.17 , 09:10

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

discussion

State borders and customs in train travels

До Болгарії з біометричним паспортом

Pages: [1] 2 3 4
Reply | Print
Author Topic: До Болгарії з біометричним паспортом  (Read 1475 times)
K-91
Active user

View Profile
« on: 12.08.17 , 13:08 »
Share Reply with quote

Шановні колеги!
Аби скористатися перевагами нещодавно запровадженого безвізового режиму з ЄС, 9 серпня подав документи на нетермінове отримання біометричного паспорту. Послуги посередників не використовував. При подачі документів мене попередили, що паспорта, можливо, доведеться чекати 2 місяці. У зв'язку з цим розглядаю два сценарії поїздки:
1) Якщо, дай Бог, встигнуть зробити паспорт, щоб я його отримав орієнтовно 10-15 вересня (попри те, що термін виготовлення нетермінового біометричного паспорту заявлено 21 день, фактично за щастя буде отримати його за місяць після подачі документів), хочу поїхати в 20-х числах вересня на оксамитовий сезон до чорноморського узбережжя Болгарії відпочити декілька днів.
2) Якщо ж зробити біометричний паспорт до середини вересня не встигнуть, хочу бюджетно поїхати у жовтні до Ізміру чи курортів Мармурового моря суходолом через Румунію та Болгарію, виключаючи при цьому використання літаків (навіть лоукостів), оскільки найдешевший квиток до Стамбулу на них коштує щонайменше 1500-1700 грн. в один бік. При цьому, на блаблакарі бачив пропозицію доїхати з Києва до Бургасу на попутному авто за досить помірну ціну 555 грн, а від Києва до Стамбула кілька місяців назад бачив пропозицію за 1000 грн, що суттєво дешевше за квитки на літаки навіть лоукостних компаній. А отже, це дозволяє мені переконатися у реалістичності проїзду з України в Туреччину блаблакаром за досить помірну ціну, яка суттєво дешевша за авіаквитки.

Використання обох варіантів породжує питання: чи будуть вимагати болгарські та румунські прикордонники від мене страховки та бронювання готелю? Знаю про те, що бронювання готелю це додаткові витрати, а отже хотілося б приїхати повністю самостійно та вирішувати питання поселення в готель без використання будь-яких посередників.
« Last Edit: 12.08.17 , 13:08 by K-91 » Logged
Emblaze
Active user

View Profile
« Reply #1 on: 12.08.17 , 13:08 »
Share Reply with quote

Два місяці - це якось зовсім сумно. Я також подавався в цьому році на нетермінове, потрапив на локаут в їх роботі через обшуки в дата-центрі, але все одно отримав за місяць чистого часу. 21 день - це лише робочі дні, без урахування вихідних та свят.
donrace
Active user

View Profile
« Reply #2 on: 12.08.17 , 14:08 »
Share Reply with quote

К сожалению 2 месяца задержка сейчас существует. Жена подавала на ускоренное 7 августа так даже до конца месяца сделать не обещают. Так что надежда слабая.
Если не хотите пользоваться букингом то заходите на сайт самого отеля, если конечно уж совсем в "курятнике" селиться не собираетесь.
opex
Active user

View Profile
« Reply #3 on: 12.08.17 , 14:08 »
Share Reply with quote

Подались с женой 14 июля. Жена на ускоренный, ей в командировку, я на обычный. Жене отдали примерно 5 или 8 августа, мне еще нет. И да, говорят 2 месяца и больше.
Sergio
Active user

View Profile
« Reply #4 on: 12.08.17 , 16:08 »
Share Reply with quote

В поезде Минск-Варна на украинско-румынской границе я не видел чтоб кто-то предявлял подтверждающие документы. Усно говорили куда следует и с какой целью.
Что интересно, Украинские пограничники какую-то тетку ссадили.
tabo
Active user

View Profile
« Reply #5 on: 12.08.17 , 16:08 »
Share Reply with quote

При цьому, на блаблакарі бачив пропозицію доїхати з Києва до Бургасу на попутному авто за досить помірну ціну 555 грн, а від Києва до Стамбула кілька місяців назад бачив пропозицію за 1000 грн, що суттєво дешевше за квитки на літаки навіть лоукостних компаній. А отже, це дозволяє мені переконатися у реалістичності проїзду з України в Туреччину блаблакаром за досить помірну ціну, яка суттєво дешевша за авіаквитки.
В цьому випадку не варто так довіряти українському сегменту бла-бла, бо досить часто вказують маленьку ціну, а потім (після бронювання чи навіть вже перед посадкою) виявляється, що то треба множити на два, а то і три. Особисто потрапляв на таке вже не один раз. В туристичних же напрямах досить часто ще й машина виявляється простим спрінтером "на замовлення", який по факту везе по стандартній ціні автобуса, тобто нелегальні перевізники просто маскуються і все.
Знаю про те, що бронювання готелю це додаткові витрати
Чого це? На букінгу досить легко забукати готель чи хостел без жодної сплати, а після перетину кордону просто відмінити. Такий трюк не коштуватиме вам ні копійки
а отже хотілося б приїхати повністю самостійно та вирішувати питання поселення в готель без використання будь-яких посередників.
Трохи дивна аргументація. Забукати зарання через "посередника" часто виходить дешевше, аніж поселитися в той же готель зайшовши просто з вулиці ;)
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #6 on: 12.08.17 , 19:08 »
Share Reply with quote

При цьому, на блаблакарі бачив пропозицію доїхати з Києва до Бургасу на попутному авто за досить помірну ціну 555 грн
навіть якщо це не та пастка, про яку пише tabo - все одно слід розуміти що ціна 555 грн за Київ - Бургас - є величиною, що навіть трішки нижча ніж навіть поділ суто вартості пального, що спалить машина на цю дорогу на кількість місць в машині.
Все таки подібні пропозиції (навіть з огляду, що частина з них - обман) не є доступними постійно. Більшість водіїв цілком резонно вважають, що пасажир має заплатити дещо більше - не лише свою частку за пальне, а й зважаючи що машина належить і ремонтується водієм і амортизується - то трішки більше.

Звісно, якщо водій у скрутній ситуації, йому конче їхати треба і зайвих грошей немає і навіть за 600 грн охочих немає - він може Вас і за 500 взяти, але це питання везіння, а зовсім не та ціна, за котру Вас будуть раді везти завжди.

А друга Ваша помилка - Ваше припущення що раз Київ - Бургас за 555 грн ніби ви побачили - то мало б бути пропорційно до кількості кілометрів і до Стамбула. Це дуже наївна точка зору.
Все-таки правильні водії на бла-бла карі - все-ж їдуть не щоб везти пасажирів, а у власних потребах.
Причин поїхати у Болгарію на машині - у багато разів більше, ніж у Туреччину (хоча б тому, що авіасполучення з Болгарією - слабеньке і часто дорогувате, а у Туреччину - авіарейсів з України більше, ніж до будь-якої іншої країни світу). Машин до Туреччини істотно менше і це об'єктивний факт. Тому вірогідність такого ж варіанту, коли з відчаю водій згоден підвезти за суму, що нижче частки вартості бензину - в сотні разів менша - тобто майже нульова.
чи будуть вимагати болгарські та румунські прикордонники від мене страховки
по-перше - мають право. Хоча вони перевіряють по-моєму з досить малою ймовірністю, десь 1 до 20.
А по-друге - я б дуже переконливо Вам радив, навіть якби Ви знали, що страховку ніхто-ніхто не перевірить - не виїздити за межі України без медичної страховки.
Відмовлятись від тих додаткових страховок, що дуже часто Вам разом з власне медичною страховкою намагаються продати - можна спокійно. Всі ці відшкодування у випадку зриву поїздки чи там запізнення літака і весь цей непотріб - можна відмовлятись.
А от покриття медичних витрат - це не те, від чого варто відмовлятись, навіть якщо б прикордонники зовсім не перевіряли.
Знаю про те, що бронювання готелю це додаткові витрати
Ні.
Якщо Ви робите самостійно через інтернет (у більшості готелей - своїх сайтів з можливістю бронювання немає, тому через сайт-посередник, той-же booking.com) - для Вас додаткових витрат немає.
З тих, хто не знає з якого боку до комп'ютера підійти - місцеві тураґенції можуть брати додаткову плату за те, що дівчинка свій час потратить щоб це зробити за Вас, але це ж не про Вас.

Те що послуги сайту насправді не безкоштовні і те що готель насправді відплатить зазвичай потім ~15% від суми бронювання сайту, через котрий Ви бронюєте готель - це звісно правда, але для Вас це знання жодної практичної ролі не грає. Це як знання про те, що земля обертається навколо сонця, а не навпаки - для розширення кругозору знати корисно, але можливості цим знанням скористатись цим знанням у повсякденному - жодної.
В більшості випадків готель не надасть вам можливості ці 15% зекономити. Якщо Ви без бронювання припхаєтесь у готель - ціна для Вас буде та сама, що й у посередника, або навіть вища (через сайт може бути дешевше, бо через сайт посередника іноді можна потрапити на якусь спецпропозицію, назразок, розпродажу блоку місць, що якийсь більший посередник був викупив у готеля, а потім не зміг продати, і спихує дешевше ніж ціна того-ж номера безпосередньог в готелі, тощо).
Чому так виходить?
Бо зараз ситуація в цих країнах така, що великі посередники (той-же booking.com) - виламують готелям руки, вимагаючи щоб ціна для споживача, що прийшов без бронювання у готель у жодному разі не була нижчою, ніж ціна, що заплатив той, хто бронював на сайті (тобто з 15% накруткою) - тобто готель змушують або завищувати ціну для тих, хто не користується послугами посередників бо якщо підловлять готель на порушенні цієї вимоги - розірвуть співробітництво. І в містах, де постійного дефіциту місткості немає - цей підхід працює. Тобто у такій ситуації готель постраждає сильніше від розриву стосунків з посередником, ніж від його вимог, тому більшість готелей - слухняно роблять те, що хочуть від них посередники.
Тобто готель вимушений створювати і підтримувати ту іллюзію для споживача, котру вигадав посередник - що ніби бронювання на сайті зовсім-зовсім без комісії і сайт посередник надає свою послугу безкоштовно. Насправді за послуги сайта платить готель, при чому він надодачу вимушений підігрувати посереднику в ілюзії того, що сайт працює безкоштовно - тобто разом з сумою що відійде посереднику - Ви загальну вартість віддаєте в готелі і ті хто забронював без посередника платять таку саму суму.
« Last Edit: 12.08.17 , 19:08 by Maxy » Logged
VB
Active user

View Profile
« Reply #7 on: 12.08.17 , 20:08 »
Share Reply with quote

А з яким паспортом збираєтесь їхати, якщо біо не зроблять?
І, до речі, на блакарі дивіться там уважно. На тому напрямку це можуть бути не якісь Ауді, де "водій гарантує 2 особи на задньому сидінні", а Спрінтера.
azh
Active user

View Profile
« Reply #8 on: 12.08.17 , 20:08 »
Share Reply with quote

Ми зараз у Болгарії. Перетинали румунський (Солотвино-Сіґет) і болгарський (Остров-Силістра) кордони 4 дні тому. В одного з нас шенгенська віза, у трьох - біометричні паспорти. Ні бронювання, ні страхових полісів не питали. Про наявність грошей теж не питали.  Але, як писав Maxy, мають право. Страхування ми робили, бо це в наших інтересах (знов підтверджу думку Maxy). 
Emblaze
Active user

View Profile
« Reply #9 on: 12.08.17 , 21:08 »
Share Reply with quote

А з яким паспортом збираєтесь їхати, якщо біо не зроблять?
І, до речі, на блакарі дивіться там уважно. На тому напрямку це можуть бути не якісь Ауді, де "водій гарантує 2 особи на задньому сидінні", а Спрінтера.
Они не то что могут быть. Они в таких ситуациях практически постоянно встречаются, как и на донбасском направлении, впрочем.
Tags:
Pages: [1] 2 3 4
Reply | Print
Jump to: