Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
20.04.18 , 15:04

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

discussion

Train fares and tariffs

ще один спосіб зменшення вартості залізничного квитка у Франції і Іспанії

Pages: [1]
Reply | Send this topic | Print
Author Topic: ще один спосіб зменшення вартості залізничного квитка у Франції і Іспанії  (Read 420 times)
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« on: 07.10.17 , 23:10 »
Share Reply with quote

Я б не повірив що таке можливо, але:
-виявилось що існує спосіб зменшити вартість проїзду там де здавалось-би не існує обхідних шляхів, при чому цілком легальний, про котрий я раніше не знав і ніде не читав
-попри це - я відкрив його сам

Спершу випадково випадково зіткнувся з набагато нижчою ніж можна було очікувати ціною у RENFE, а потім будучи враженим - навмання спробував наштовхнути сайт SNCF на схоже становище речей - і для Франції це ого-го як спрацювало.

Отже, в яких випадках це діє:
-у Франції - для проїзду у тих IC, де немає спецпропозицій і повний тариф навіть при купівлі завчасно. Окрім таких IC - діє у поїзді Клермон Ферран - Бейзьє (у котрого незрозуміла категорія, це явно не TER, а ПДС, але попри це - швидкість зовсім не інтерсітієвська, на сайті DB він значиться як IR, на сайті SNCF - просто як train, от буду у Клермон-Ферані через 2 тижні - подивлюсь як його на вокзалі оголошують).
-у Іспанії - на AVANTи середнього сполучення - назразок Мадрид - Толедо, на них ціна однакова незалежно від термінів придбання квитка. Ті AVANTи, що курсують в ролі ПДС (зараз на сайті RENFE позначаються як AV.city) - і так є спецпропозиції при покупці завчасно

як це працює:

треба присобачити у маршрут ділянку (можна - коротку) ПДСом "спорідненої" категорії на котрий є спецпрпоозиції, після чого з'являться тарифи по спецпропозиції на весь маршрут.

Наприклад:

якщо треба проїхати з Клермон-Феррана у Мійо - то доступний лише повний тариф  (40,8 євро). У той же час зробивши запит Ріом Шатель Гуйон - Мійо - тобто 9 хвилин перед Клермон-Фераном під'їхати на IC (на котрий є спецпропозиції) Париж - Клермон-Феран і потім довга дорога по потрібній нам ділянці - добиваємось, що пропонується тариф INTERCITÉS LOISIR на всю дорогу аж до самого Мійо. Ціна  32,8 євро. Непотрібну ділянку Ріом - Клермон-Феран можна просто не їхати.

У Іспанії виходить не так ефектно, бо AVANTи середнього сполучення не настільки дорогі і ходять не дуже далеко, а щоб спрацювало - їм у пару доводиться підбирати у комбінацію досить дорогий AVE у котрих надодачу відстані між зупинками довжелезні. Тому підібрати коротку ділянку щоб сумарна ціна стала меншою ніж на Avant окремо - у мене не вийшло. Виходить - лише добитись ціни, що набагато менша, ніж ціна з переломом тарифа (яка дуже часто буває в Іспанії на проїзд поїздами різних категорій з пересадкою). Наприклад Толедо - Куенка Фернандо Собель при завчасній покупці ловиться по 19,7 євро (окремо ці ділянки коштують Толедо - Мадрид на AVANTі 12,9 євро і Мадрид - Куенка на AVE за 14,4 євро)
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #1 on: 09.10.17 , 09:10 »
Share Reply with quote

З TER-автобусами, як виявилось теж працює.
Наприклад Сант-Етьєн - Клермон-Феран - тариф 25,2 євро без спецпропозицій, а Сант-Етьєн - Ріом (де ділянка Сант-Етьєн - Клермон-Феран їдеться тим-же автобусом,, а у хвіст додати ділянку Клермон-Феран - Ріом на IC) - пропонується INTERCITÉS LOISIR по 21,00.

Нажаль з поїздами-TERами не працює.
Ulf
Active user

View Profile
« Reply #2 on: 09.10.17 , 12:10 »
Share Reply with quote

у поїзді Клермон Ферран - Бейзьє (у котрого незрозуміла категорія, це явно не TER, а ПДС, але попри це - швидкість зовсім не інтерсітієвська, на сайті DB він значиться як IR, на сайті SNCF - просто як train, от буду у Клермон-Ферані через 2 тижні - подивлюсь як його на вокзалі оголошують).

Похоже, что - "Поезд ровновесия территории". http://questions.sncf.com/questions/473742-train-clermont-beziers

С уважением, Ульф
Tags: renfe sncf 
Pages: [1]
Reply | Send this topic | Print
Jump to: