Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
19.07.18 , 16:07

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

discussion

Other questions about railways

Болгарські залізниці, БДЖ

Pages: [1] 2
Reply | Print
Author Topic: Болгарські залізниці, БДЖ  (Read 1095 times)
interfan
Active user

View Profile
« on: 15.12.17 , 16:12 »
Share Reply with quote

В середині січня збираюсь на пару днів в Болгарію і маю декілька питань по болгарським залізницям.

1) Чи можна у кондукторів розраховуватись за купівлю в поїзді карткою чи тільки готівкою у левах? Бо у мене о 2 ночі приліт літака в аеропорт Софії, а вже о 5.46 я планую сісти на зупинці ИСКЪРСКО ШОСЕ в поїзд. В правилах я знайшов, що у разі відсутності каси на станції можна йти до кондуктора, але чи можна розраховуватись карткою - не знайшов. Бо знімати готівку в банкоматі в аеропорту не дуже хочеться. Нагуглив, що в Києві можна десь купити леви по відносно нормальному курсу (16 гривень), може краще так буде зробити?

2) Наскільки там зараз з запізненнями поїздів?  Бо мій минулий досвід по Балканам в цьому плані дуже невтішний...Наприклад по Септемврі  для пересадки з Софії на вузькоколійку ( і відповідно в зворотньому напрямку) години запасу вистачить, чи краще більше?

3) Хтось їздив з форумчан по Родопській вузькоколійці? Я так прикинув,  саме цікаве там йде від Септемврі до станції Чорна Места , і краще буде просто проїхатись від Семптемврі туди-назад аби гарно все роздивитись, аніж їхати до кінцевої, а потім вибиратись через Благоевград автобусами.

VB
Active user

View Profile
« Reply #1 on: 16.12.17 , 08:12 »
Share Reply with quote

Не знаю, норма це чи ні, але якраз там на тій же зупинці мій колега сів у потяг (теж хотів розрахуватись карткою, бо купував карткою на сайті, то вважав, що це можна зробити і в потязі), але кондуктор сказав йому, що в цьому потязі лише живі леви, але з радістю взяв живі євро, виписавши квиток та відлічивши решту левами, при цьому вихваляючи Україну та Одесу зокрема. Ще й по дуже привабливому курсі. Тобто, або це кондуктор просто "збирав " євро, або дійсно,-  якась частина потягів курсує з можливістю купівлі квитка в потязі за карткою, а якась такої можливості не має, і кондуктор просто його пожалів, так би мовити.  Думаю, - написавши на onlineticket@bdz.bg можна цю ситуацію прояснити. Припущення особисто моє, - там ключові слова, - пілотний проект та регіональний потяг.
interfan
Active user

View Profile
« Reply #2 on: 18.12.17 , 08:12 »
Share Reply with quote

Відповіли з БДЖ. Тільки готівкою, тільки в левах :(
Dhr_Igor
Active user

View Profile
« Reply #3 on: 18.12.17 , 08:12 »
Share Reply with quote

Та зніміть трохи в банкоматі після прильоту.  Не думаю,  що там курс такий грабіжницький.  Чи Ваш банк за конвертацію багато дере?
opex
Active user

View Profile
« Reply #4 on: 18.12.17 , 09:12 »
Share Reply with quote

ну або 10 євро в обміннику, обмінка в будь-якому аеропорту є. Ті копійки втрат не варті того щоб вступати в перемовини з кондукторами, хвилюватися.
interfan
Active user

View Profile
« Reply #5 on: 18.12.17 , 12:12 »
Share Reply with quote

Угу, або куплю леви в Києві. Квитки я планував купувати відразу туди-назад на довгий маршрут на двох людей, але дійсно якщо нема можливості платити по іншому, то й не буду переживати за ті копійки :)
Sergio
Active user

View Profile
« Reply #6 on: 18.12.17 , 12:12 »
Share Reply with quote

Та зніміть трохи в банкоматі після прильоту.  Не думаю,  що там курс такий грабіжницький.  Чи Ваш банк за конвертацію багато дере?
В багатьох банків тариф за зняття закородном виглядає як відсоток плюс фіксована комісія, або, відсоток але не менше ніж ххх. У випадку зняття 10 євро можна витратити в півтора рази більше.
Dhr_Igor
Active user

View Profile
« Reply #7 on: 18.12.17 , 15:12 »
Share Reply with quote

Є таке.  
Власне тому за кордоном намагаюсь користуватись тільки прівєтбанківською карткою.  У них поки що 2% за зняття в іноземних банкоматах,  без фіксованого мінімуму.  Хоча може в когось і кращі умови є,  давно не моніторив тарифи
Г-дзе
Active user

View Profile
« Reply #8 on: 20.12.17 , 03:12 »
Share Reply with quote

Куча банков вообще не берут комиссию.
У меня как минимум три карты с бесплатным снятием без комиссии.
Dhr_Igor
Active user

View Profile
« Reply #9 on: 20.12.17 , 07:12 »
Share Reply with quote

Куча банков вообще не берут комиссию.
У меня как минимум три карты с бесплатным снятием без комиссии.
О,  а хто це такі щедрі?)
Tags:
Pages: [1] 2
Reply | Print
Jump to: