Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
22.02.18 , 03:02

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

discussion

Stations and cities

Острава

Pages: [1]
Reply | Print
Author Topic: Острава  (Read 254 times)
Tr_Temp
Guest
« on: 10.02.18 , 12:02 »
Share Reply with quote

Добрий день.
Маю їхати у справах до Катовіце.
Як завершу справи, то хочу на наступний день зранку поїхати до Острави (десь читав, що можна взяти за 9 євро квиток Катовіце-Острава). Погуляти там і вечірнім ЛеоЕкспресом поїхати в Кошице, а далі в Ужгород.
Але питання ось у чому - чи цікаве це місто в принципі? Що варто подивитись там?
Чи може немає сенсу на нього витрачати час, а краще напряму с Польщі їхати в Україну?
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #1 on: 10.02.18 , 13:02 »
Share Reply with quote

то хочу на наступний день зранку поїхати до Острави (десь читав, що можна взяти за 9 євро квиток Катовіце-Острава)
не знаю взагалі таких цін.

Там є новий реляційний тариф Visit Ostrava, 6 євро за квиток Катовіце - Острава (якщо я правильно зрозумів умови - резервація місця включена у вартість)
https://www.intercity.pl/pl/dokumenty/Przepisy%20i%20taryfy/Mi%C4%99dzynarodowe/VISIT_OSTRAWA.pdf
Поки цього тарифа не було - там проїзд на EC між Катовіце і Остравою коштував істотно дорожче.

Якщо раптом Вас влаштовує регіональний поїзд (до Острави доведеться їхати 2 години з пересадкою, і незручно що перша ранкова хвиля досить пізно - в 9:20, а попередня хвиля в 5:31 - вимагає годинного очікування у Рибнику, що незручно) - то там проїзд ще дешевше. Якщо треба в один бік - правильний набір квитків -
 KSівський квиток за 17,85 зл Богумін - Халупки + Халупки - Богумін по 2 зл. З Богуміна в Остраву - залізничний тариф - 21 чеська крона, але не завжди його доцільно купувати. наприклад якщо наприклад буде купуватись проїзний на день на міський транспорт Острави Острава XXL - то ділянку Богумін - Острава можна на поїзді по ньому їхати. При чому проїзд у поїзді на підставі квитків на міський транспорт там де він дозволений - дозволений не лише на регіональних, а також на швидких і експресах. По квитках на міський транспорт - у Чехії не можна їздити лише на IC/EC/SC.

Але питання ось у чому - чи цікаве це місто в принципі?
Острава - перш за все - місто металургів.
Найважливіше визначне місце Острави - музеїфікований металургійний завод, Нижні Вітковиці. Це до-речі той завод, на котрому виготовили колись дебаркадер львівського вокзалу.
Інший колись важливий металургійний завод - Нова Кароліна - перетворений на ТРЦ.
Як і всі такі міста - Острава дуже розкидана, з велкими масивами лісу між частинами. Трамвайне господарство цікаве "зоопарком" ну і лініями через ліси. І поїзди також грають досить важливу роль в перевезенні по місту.
Центр звісно у Острави є (звісно якщо порівнювати з містами України - то він не дуже поганий, у обласних центрів центр гірший), але він не дуже надихає, якийсь порожній і неясравий і якщо порівняти з Польщею чи Чехією - то звісно не вражає. Вулиця Stodoli взагалі не вразила. Я розумію що там мабуть по вихідних дуже бучні гулянки по ночах, але коротше я не зрозумів що там я для себе цікавого можу побачити.

Якщо трамваї чи металургійний завод Вас не дуже цікавлять - то мабуть можна не гаяти на Остраву час.
Dhr_Igor
Active user

View Profile
« Reply #2 on: 10.02.18 , 14:02 »
Share Reply with quote

Мені здається,  що Брно має бути цікавішим ніж Острава.  Якщо ТС має вільний час,  то можна туди поїхати. 
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #3 on: 10.02.18 , 15:02 »
Share Reply with quote

Брно - вже досить далеко. І в Брна цікавість центра середня. Найцікавіші з точки зору історичних пам'яток і щоб недалеко від Острави - це Оломоуц і Кромержиж
Tr_Temp
Guest
« Reply #4 on: 10.02.18 , 22:02 »
Share Reply with quote

реляційний тариф Visit Ostrava, 6 євро за квиток Катовіце - Острава
Ваша правда, там 6 євро. Щось я переплутав.

Брно - вже досить далеко. І в Брна цікавість центра середня. Найцікавіші з точки зору історичних пам'яток і щоб недалеко від Острави - це Оломоуц і Кромержиж
Дякую за поради. Подумаю, щодо цих міст.
На Остраву, мабуть, не буду витрачати час.
Привид з 2007-го
Guest
« Reply #5 on: 11.02.18 , 15:02 »
Share Reply with quote

Інший колись важливий металургійний завод - Нова Кароліна - перетворений на ТРЦ.

Кароліна — то був не металургійний, а коксохімічний завод, його закрили ще за комуністів і більше двадцяти років у самісінькому центрі міста був ганебний пустир. Кілька років тому на пустирі збудували скляний ТРЦ "Нова Кароліна", від заводу там лишилася тільки одна будівля — Trojhalí.

Я б порекомендував Остраву також поціновувачам архітектури 20-х — 30-х рр. (ар-деко, конструктивізм, функціоналізм). Її там ну дуже багато.
Ще доволі цікаві перші квартали району Поруба, збудовані за всіма канонами сталінської (чи пак, ґотвальдовської) архітектури.
Tags:
Pages: [1]
Reply | Print
Jump to: