Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
22.07.18 , 09:07

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

discussion

Train fares and tariffs

Поїздом через кордони Словаччина--Угорщина та Угорщина--Хорватія

Pages: [1] 2
Reply | Send this topic | Print
Author Topic: Поїздом через кордони Словаччина--Угорщина та Угорщина--Хорватія  (Read 722 times)
azh
Active user

View Profile
« on: 04.03.18 , 19:03 »
Share Reply with quote

Добрий вечір!

Планується подорож за маршрутом Братислава -- Вараждин (Хорватія) і назад з Вараждина до Ужгорода (при цьому станом на сьогодні варіант через Братиславу, як не дивно, виглядає привабливішим, ніж через Будапешт і Загонь). Прошу підказки фахівців щодо деталей залізничного перетину кордонів Словаччина--Угорщина та Угорщина--Хорватія. Мене цікавить таке:

1. На ділянці Братислава-Петржалка -- Гедєшголом (Hegyeshalom) діє окремий прикордонний тариф - 2 євро з Братислави до станції Rajka або 3 Є до Гедєшголома. При цьому можна купити квиток туди й назад, але він чинний усього два дні, а в мене інтервал буде днів чотири або й п'ять. Квитки ці продають нібито лише в касі - в даному випадку на Петржалці. З квитком "туди" все зрозуміло. Питання: чи можна там же, на Петржалці, взяти окремо квиток "назад" на бажану дату з Райки або з Гедєшголома? Супутне питання: чи за приблизно таким же тарифом  можна купити в касі у Гедєшголомі квиток до Петржалки, скільки він коштує і чи в касі або в автоматі (щодо останнього маю глибокий сумнів) там можна розрахуватися карткою?

2. Угорсько-хорватський кордон. Ділянка Дєйкейнєш (Gyékényes) -- Копрівніца. Хто знає: а) скільки коштує квиток в один бік? б) чи можна заплатити карткою? в) скільки коштує і протягом якого часу чинний квиток "туди й назад"?

3. Може, є якісь дані про автобусне сполучення в угорсько-хорватському прикордонні? Я щось нічого не бачив.

Дякую.
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #1 on: 04.03.18 , 20:03 »
Share Reply with quote

Супутне питання: чи за приблизно таким же тарифом  можна купити в касі у Гедєшголомі квиток до Петржалки,
так
скільки він коштує
https://www.mavcsoport.hu/mav-start/nemzetkozi-utazas/pozsony
Rajka - Rusovce   1.5 €
Rajka - Bratislava-Petržalka   2 €
Hegyeshalom - Bratislava-Petržalka   3 €
Csorna - Bratislava-Petržalka   8 €
2. Угорсько-хорватський кордон. Ділянка Дєйкейнєш (Gyékényes) -- Копрівніца. Хто знає: а) скільки коштує квиток в один бік?
Мені невідомо про прикордонні тарифи там, тому припускаю що там тарифікація на загальних підставах.
Якщо моє припущення правильне - то тариф в один бік знижка 30% - тобто вартість 2,5 євро, при проїзді туди-і-назад - знижка 60%, тому Дьєкенєш - Копривниця - Дьєкенєш коштуватиме 2,9 євро.
« Last Edit: 04.03.18 , 20:03 by Maxy » Logged
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #2 on: 04.03.18 , 20:03 »
Share Reply with quote

І майте на увазі, розбивка по Копривниці не доцільна.
Тобто грубо кажучи Дьєкенєш - Вараждин коштує 6 євро в один бік (або 6,9 туди й назад), а Копривниця - Вараждин коштує 29,8 кун (=4 євро) в один бік якщо використовуються суто пасажирські(=приміські) поїзди або 36,8 кун (=4,95 євро) якщо поїзд швидкий.
Якщо береться квиток туди-й-назад - там тариф Угорщина - Хорватія - Угорщина виходить також нижчий і внутрішньоугорського тарифа. Тому з угорського боку може теж міжнародний квиток брати не від Дьєкенєша, а від точки в Угорщині де перестають збігатись маршрути туди-й-назад

« Last Edit: 04.03.18 , 20:03 by Maxy » Logged
tabo
Active user

View Profile
« Reply #3 on: 04.03.18 , 20:03 »
Share Reply with quote

чи можна там же, на Петржалці, взяти окремо квиток "назад" на бажану дату з Райки або з Гедєшголома? Супутне питання: чи за приблизно таким же тарифом  можна купити в касі у Гедєшголомі квиток до Петржалки, скільки він коштує і чи в касі або в автоматі (щодо останнього маю глибокий сумнів) там можна розрахуватися карткою?
Має бути можливо. Така ж ціна 3 євро, в касі точно (оплата карткою можлива), а от в автоматі треба дивитися. Тільки майте на увазі, що потяги там не єдиний транспорт, бо є ж дешевий mhdшний маршрут 801, ходить набагато частіше
2. Угорсько-хорватський кордон. Ділянка Дєйкейнєш (Gyékényes) -- Копрівніца. Хто знає: а) скільки коштує квиток в один бік? б) чи можна заплатити карткою? в) скільки коштує і протягом якого часу чинний квиток "туди й назад"?
Так вам куди треба назад? До Братислави? Чи таки в Чоп? Там же може бути сенс брати міжнародний квиток а-ля Rajka-CRO-Rajka зі згаданою 60% знижкою чи взагалі через Австрію-Словенію поїхати (тут треба дата і кількість мандруючих)
3. Може, є якісь дані про автобусне сполучення в угорсько-хорватському прикордонні? Я щось нічого не бачив.
Там все сумно, особливо не в сезон. Тож тільки Будапешт-Загреб
azh
Active user

View Profile
« Reply #4 on: 04.03.18 , 21:03 »
Share Reply with quote

Дуже дякую, Maxy і Tabo, за цінні поради і швидкі відповіді.

Поясню детальніше. Туди я їду з Братислави. Назад мені треба в Ужгород. Але виходить так, що, виїхавши з Вараждина (це буде 15 або 16 березня), я  того ж дня до Ужгорода навряд чи доберуся. До Загоня можна прибути о 21:57, не раніше. Далі -- або на таксі (якщо буде, та й невідомо, скільки стояти на кордоні і скільки це коштуватиме), або нічним поїздом о 1:10. Потім з Чопа невідомо як добиратися -- теж таксі. Чекати в Загоні три години вночі, потім у Чопі ловити таксі -- не надто привабливо. Тому з погляду нічного комфорту розглядаю варіант -- доїхати до Братислави, а звідти нічним поїздом у "лежадловому" вагоні до Міхаловець -- десь на 11 годину буду в Ужгороді - довше, але зручно.

Тому я спершу планував купити через сайт квитки Райка--Дєйкейнєш і Дєйкейнєш---Райка, а короткі квитки через кордони купувати на місці. Але мене заінтригували Ваші думки про купівлю міжнародного квитка "туди й назад", та ще й зі знижкою. Виходить, треба брати Гедєшголом--Вараждин--Гедєшголом. Але, як я поки що розумію, через сайт цього зробити не можна. Принаймні, я не бачу можливості (розділ "nemzetközi utazás" є тільки угорською мовою, і щось я там не знайшов можливості купувати міжнародні квитки. Може, це просто моя тупість?). Правда. я зрозумів ще одне -- електронні квитки треба забирати в спеціальному автоматі, який є не на всіх станціях (у Гедєшголомі немає). Дуже можливо, що це стосується лише міжнародних квитків. Отже, як я розумію, для мене в такому разі треба купувати квиток у касі в Гедєшголомі. Тоді питання: згадані Вами знижки діють і при купівлі у день відходу поїзда? Якщо я Вас правильно зрозумів, знижка на зворотний квиток становить біля 60 % (це, зрозуміло, не стосується доплат за "інтерсіті")? Вибачайте, ставлю так багато питань. бо такими варіантами ніколи не користувався і боюсь наплутати.
tabo
Active user

View Profile
« Reply #5 on: 04.03.18 , 22:03 »
Share Reply with quote

Тому я спершу планував купити через сайт квитки Райка--Дєйкейнєш і Дєйкейнєш---Райка, а короткі квитки через кордони купувати на місці. Але мене заінтригували Ваші думки про купівлю міжнародного квитка "туди й назад", та ще й зі знижкою. Виходить, треба брати Гедєшголом--Вараждин--Гедєшголом. Але, як я поки що розумію, через сайт цього зробити не можна. Принаймні, я не бачу можливості (розділ "nemzetközi utazás" є тільки угорською мовою, і щось я там не знайшов можливості купувати міжнародні квитки. Може, це просто моя тупість?). Правда. я зрозумів ще одне -- електронні квитки треба забирати в спеціальному автоматі, який є не на всіх станціях (у Гедєшголомі немає). Дуже можливо, що це стосується лише міжнародних квитків. Отже, як я розумію, для мене в такому разі треба купувати квиток у касі в Гедєшголомі. Тоді питання: згадані Вами знижки діють і при купівлі у день відходу поїзда? Якщо я Вас правильно зрозумів, знижка на зворотний квиток становить біля 60 % (це, зрозуміло, не стосується доплат за "інтерсіті")? Вибачайте, ставлю так багато питань. бо такими варіантами ніколи не користувався і боюсь наплутати.
По-перше, між Угорщиною та Хорватією будь-який зворотній квиток йде зі знижкою 60% від стандартного NRT тарифу, тобто Hegyeshalom-Varaždīn-Hegyeshalom (прямим шляхом і через Koprivnica) коштуватиме 30,3 євро в угорській (або хорватській) касі (на ст.Hegyeshalom міжнародні квитки продають). Обмеження при купівлі такого квитка відсутні, це свого роду тариф by default. По-друге, MAV має давні трабли з продажем міжнародних квитків, тому не варто дивуватися, що вони не можуть продати потрібний квиток онлайн, каса все зробить. По-третє, резервація може бути потрібна не на всі швидкі потяги, бо це буде міжнародний квиток.
Єдиний важливий нюанс тут, що треба буде їхати не через Будапешт, а прямим шляхом (тобто Hegyeshalom*gyoer*boba*zalasz*nagyk*Koprivnica(Gr)) з пересадками, але це по-своєму цікаво
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #6 on: 04.03.18 , 22:03 »
Share Reply with quote

Виходить, треба брати Гедєшголом--Вараждин--Гедєшголом
так

Якщо я Вас правильно зрозумів, знижка на зворотний квиток становить біля 60 % (це, зрозуміло, не стосується доплат за "інтерсіті")?
щоб було зрозуміліше - 60% знижки - це не відносно ціни в один бік при купівлі в Угорщині, а відносно повного NRT тарифа. При проїзді в один бік теж надається знижка, але менша - ціна у сполученні Угорщина - Хорватія рахується зі знижкою 30% (тобто та ціна, що показується на сайті jizdenka.idos.cz домножити на 0,7). А ціна туди-й-назад зі знижкою 60% - тобто та ціна, що рахує jizdenka.idos.cz туди-й-назад - домножити на 0,4.
Знижки автоматично надаються при придбанні у Угорщині і Хорватії, без жодних додаткових умов. По тій ціні, що показує jizdenka.idos.cz, тото без знижок - цей квиток продається лише за межами Угорщини і Хорватії.
azh
Active user

View Profile
« Reply #7 on: 04.03.18 , 23:03 »
Share Reply with quote

Дуже дякую, Maxy. Те, що їхати не через Будапешт, я зрозумів -- так і планувалося, через Дьйор і Сомботгей. У касі, сподіваюся, порозуміюся. Tabo каже, що картки там приймають. Але, може, про всяк випадок, і готівкові форинти придбаю. Ще раз дякую за допомогу.  Якщо все вийде нормально, відзвітуюся.
tabo
Active user

View Profile
« Reply #8 on: 05.03.18 , 00:03 »
Share Reply with quote

У касі, сподіваюся, порозуміюся.
Є сенс на папірчик переписати (чи роздрукувати з jizdenka) via Hegyeshalom*gyoer*boba*zalasz*nagyk*Koprivnica(Gr) і код 538, щоб касирка все правильно зробила
Tabo каже, що картки там приймають. Але, може, про всяк випадок, і готівкові форинти придбаю.
Це MAV каже ;) На станції Hegyeshalom "Pénztárszolgáltatások: BEB bérlet eladás; bankkártyás fizetés" та "utazási igazolvány euróban is fizethető", я ж давав лінк на станційну інфу з сайту
tabo
Active user

View Profile
« Reply #9 on: 05.03.18 , 01:03 »
Share Reply with quote

Те, що їхати не через Будапешт, я зрозумів -- так і планувалося, через Дьйор і Сомботгей.
Тільки Сомбатгей це вже не туди, там треба раніше пересаджуватися у Celldömölk або тоді трохи дорожчий квиток брати, щоб було через Сомбатгей. Ось мапа мережі
А десь такий має бути план по найкоротшому маршруту:

Доречі, ще знайшовся досить прийнятний автобусний варіант о 13:05 з Дьйора є прямий автобус до Надьканіжа, там о 17:35, тобто якраз ок для пересадки на "Gradec" (відпр. 18:41). Назад автобусами з невеличкою екскурсією по Хевізу (14:45-16:05 і 16:35-19:15 у Дьйорі). Автобусний квиток на таку відстань має коштувати трохи більше 3000 форинтів
Tags:
Pages: [1] 2
Reply | Send this topic | Print
Jump to: