Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
25.04.18 , 06:04

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

discussion

Trip itinearies and train timetables

Прага - Вроцлав (2018 р.)

Pages: [1]
Reply | Print
Author Topic: Прага - Вроцлав (2018 р.)  (Read 397 times)
Tr_Temp
User

View Profile
« on: 02.04.18 , 22:04 »
Share Reply with quote

Доброго вечора.
Знайшов на форумі тему від 2015 р. про поїздку з Вроцлава до Праги через Клодзко.
Зацікавив цей маршрут, але в зворотньому напрямку.
Ось що в мене виходить:
1)   Прага – Усті-над-Орліце – Rx889
10 : 58 - 12 : 37
2) Усті-над-Орліце – Ліхков – Os7163
12 : 41 - 13 : 25
Сайт CD просить за квиток на ділянку 1-2 = 268 крон . Чи не замало на пересадку в Усті-над-Орліце - 4 хвилини?
3) Ліхков – Клодзко – Os6295
13 : 45 - 14 : 41
CD пропонує квиток за 130 крон
4) Клодзко – Вроцлав – KD6295
14 : 58 - 16 : 41
Квиток на сайті KD – 19,80 злотих .

Ціни я дивився десь на тиждень вперед. Якщо це якось впливає на ціни.
Може я щось не врахував? Прохання підкорегувати.
Дякую.
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #1 on: 02.04.18 , 23:04 »
Share Reply with quote

не бійтесь малого часу на пересадку, поїзди узгоджені

Не потрібно купувати квиток по 130 крон на ділянку Ліхов - Клодзько, це звичайний міжнародний квиток - що був-би необхідний лише якби через цю ділянку ходив-би уявний поїзд далекого сполучення, котрі там насправді вже багато років як не курсують (а бували ж колись часи, коли поїзд Варшава - Прага цією дорогою ходив). А для регіональних поїздів через кордон є набагато привабливіші тарифи, а саме:
-тариф для MPS для проїзду між станціями в прикордонному сполученні, див. таблицю https://www.cd.cz/assets/typy-jizdenek/mezinarodni-jizdenky/cenik.pdf (напр. 25 корун за ділянку Ліхков - Мендзилісся).
-там ще є купа проїзних на день що можуть окуповуватись навіть при проїзді в один бік наприклад може зацікавити celodenna jizdenka на Пардубицький край + Polsko
з чеського боку - покриває ті самі лінії що й проїзний на день на пардубицький край
http://www.ceskedrahy.cz/assets/vnitrostatni-cestovani/jizdenka/jizdne-a-slevy/pardubicky2016_final.pdf
, а з польського - ось-ці лінії
https://polregio.pl/media/2549/obowiazujacy_cd_obszar-ofert_2015-12-13_hex_v4.pdf

Коштує лише 289 корун. В Чехії чинна на поїзди усіх категорії,  у Польщі - на поїзди KD, KS i Polregio, нажаль не діє на поїзди PKP-IC. По ній можна з Коліна заїхати не лише Вроцлав, гіпотетично можна повзти електричками до самого Кракова, хоч це і перебор. У вихідний - пропонується також міні-груповому варіанті, називається Skupinová víkendová jízdenka+Polsko. Коштує 369 крон на міні групу з 2-5 осіб або є ще варіант з покриттям з чеського боку усієї Чехії (При проїзні до праги - не окупиться, бо дешевше за ділянку Прага - Колін простим квитком в один бік доплатити).

Тепер щодо цін по Чехії - це має сенс якщо проїзний Ви вирішите не купувати і ділянку Прага - Ліхков оплачувати разовими квитками. Так, звісно ціна буде набагато меншою, якщо брати завчасно, але є ще важливий нюанс не пов'язаний з завчасною покупкою.
У Чехії часто буває, що вигідні пропозиції бувають лише між певними парами станцій (як правило між важливими містами). Між важливим містом і маловажливою станцію - вигідні пропозиції, але вони помітно менш вигідні ніж ті, що між парою важливих міст. А між двома маловажливими стаціями - буває що взагалі халяви немає.
Конкретно щодо ділянки Прага - Ліхков - то тут самі вигідні пропозиції - для ділянці Прага - Пардубіце, яка становить істотну частину від маршрута Прага - Ліхков. Тобто може виявитись дешевше окремо купити дуже вигідну пропозицію на ділянку Прага - Пардубіце, а окремо - квиток Пардубіце - Ліхков, аніж менш вигідну пропозицію на ділянку Прага - Ліхков.

Перечитайте другу половинку повідомлення ось тут http://forum.railwayclub.info/index.php?topic=116382.msg402474#msg402474

Щоб дізнатись мінімально можливу ціну - зробіть запит на дати за 2 місяці до виїзду. Хоча насправді ці ціни набагато довше тримаються.
« Last Edit: 02.04.18 , 23:04 by Maxy » Logged
Tr_Temp
User

View Profile
« Reply #2 on: 03.04.18 , 12:04 »
Share Reply with quote

Maxy, я Вам дякую.
За мотивами Вашої відповіді вийшло таке:
1)   Прага – Пардубіце – або 99 крон, або 109 - дивився на різні дати, побачив ці 2 найменші ціни
2)   Пардубіце – Ліхков – 127 крон.
3)   Ліхков – Меджилесьє – 25 крон. - от тут питання: Цей квиток купувати на вокзалі у Ліхкові? Чи в кондуктора коли сяду в потяг?
4)   Меджилесьє – Клодзко - ??? не зрозумів як і де побачити ціну на цю ділянку. Сайт KD чомусь не знаходить станцію Меджилесьє. Це там вже польський кондуктор сідає? У нього купувати чи як?
5)   Клодзко – Вроцлав – 19,80 зл. Є сенс це квиток купувати на сайті заздалегідь? Чи за таку ж ціну можна купити його в польського кондуктора?

Я не зовсім зрозумів Вашу фразу про вигідні денні проїздні і Чехії та Польщі. Можете детальніше пояснити як їх застосувати до цього маршруту? Я бачив коментар про польський тариф "Чехія+", але я так зрозумів, що він діє лише коли їдеш з Польщі в Чехію, а не навпаки.
Якщо ці проїздні діють лише по вихідних, то я не впевнений, що ця поїздка буде саме в вихідні.
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #3 on: 03.04.18 , 13:04 »
Share Reply with quote

Ліхков - це станція без можливості купити на ній квиток.
Це можна легко побачити, якщо розглянути постанційний розклад на будь-якому сайті, де є традиційні позначення чеських залізниць. Коло Ліхкова - є значок перекресленого квитка, ось такий , цей значок має таке значення: станція без каси і на ній офіційно дозволено сідати в поїзд без квитка і платити за проїзд у поїзді. При цьому додатковий збір за продаж квитка у поїзді -з пасажирів, що сіли на таких станціях - не стягується.
Але може MPS-квитки продаються і у Празі, можете спробувати спитати в касі. На сайтах MPSна халява завжди не продавалась, це очікувано. У будь-якому разі Ви нічим не ризикуєте.

Щодо ділянки Ліхков - Międzylesie - у цьому сзоні - на ділянці Międzylesie - Клодзько - поїзди КД не курсують. КДшні їздять винятково по короткому маршруту Вроцлав - Клодзько, а на ділянці Клодзько - Międzylesie  - їздить винятково PolRegio. На ділянці Вроцлав - Клодзько окрім рейсів КД - також є рейси Polregio - тобто ті з рейсів, що безпересадкові між Вроцлавом і Międzylesie - вони саме польреґіовські, але просто у Ваш час такого рейсу немає, а є лише стиковка по Клодзьку польреґіовського і КДшного рейсів.

Дякувати Богу - окремо платити за ділянку Польреґіо і окремо за ділянку КД (це гіпотетично мало б коштувати 10,6 зл за ділянку Польрегіо і 19,8 зл за ділянку КД), як в загальному випадку доводиться робити у Польщі при проїзді різними перевізниками - не доводиться. Перевізники зуміли домовитись про взаємне визнання квитків, тому  дозволяється купити квиток PR на ділянку Międzylesie до Вроцлава (це дозволяє уникнути перелома тарифа по Клодзько і ціна буде лише 23,6 зл) і скористатись ним в поїзді КД на ділянці Клодзько - Вроцлав:
https://www.kolejedolnoslaskie.eu/pl/bilety/honorowanie-bilet%C3%B3w.html

Я не зовсім зрозумів Вашу фразу про вигідні денні проїздні і Чехії та Польщі.... Я бачив коментар про польський тариф "Чехія+", але я так зрозумів, що він діє лише коли їдеш з Польщі в Чехію, а не навпаки.
ох. Там 5 різних проїзних (вірніше їх більше, але лише 5 мали б сенс для такого маршрута) і Ви у них заплутались

Дивіться, є проїзні що продаються у Польщі, а є - що у Чехії - вони НЕ симетричні: ані по ціні, ані по зоні дії, ані по умовах. Ті проїзні що є польською креатурою - доступні лише тим, чия поїздка розпочинаться з боку Польщі, а ті що були придумані Чехією - продаються лише у Чехії.

І серед "польських" і серед "чеських"  є як такі проїзні, що діють лише на вихідні (вони можуть бути більш вигідними, хоч обов'язково не для всіх), так і проїзні котрими можна користуватись у будь-який день тижня (як правило там менш щедра пропозиція, хоча тому кого не треба зайвого - саме така пропозиція може і краще підійде).

Отже давайте коротко складемо список - назва тарифа, щоденний чи на певні дні тижня, ціна, і яку ділянку з маршрута Прага - Вроцлав цей проїзний покриє. Оскільки список ми складаємо так би мовити з учбовою метою, щоб вся повнота картини розкрилась перед вами - то при складанні списку для простоти не будемо задаватись питанням в який спосіб пасажир мусів би деякі з цих квитків дістати (наприклад щодо "польського" проїзного - можемо уявити, що уявний друг привіз пасажиру такий проїзний куплений у Польщі, хоча це проблематично, наприклад квитки Czechy+ і Czechy+max продаться не раніше ніж за 3 дні до виїзду, а квиток Bilet turystyczny + Czechy - лише у день виїзду і у жодному разі раніше, такі обмеження по термінам продажу - це западло, що робиться навмисне, щоб максимально ізолювати чехів від можливості їздити по "польських" проїзних, чехи так само свої проїзні продають винятково у день виїзду, щоб ізолювати поляків від можливості їздити по їхнім проїзним)

польські:
1. Czechy+, на 1 будь-який день, 19 зл, покриє ділянку Пардубіце - Międzylesie
2. Czechy+max,  на 1 будь-який день, 49 зл, покриє ділянку Прага - Międzylesie
3. Bilet turystyczny + Czechy, на період з 18:00 п'ятниці до 6 ранку понеділка, 55 зл, покриє ділянку від Пардубіце до Вроцлава і при бажанні - далі до будь-якої польської станції до котрої можна доїхати поїздом Polregio, можна хоч через усю Польщу проїхати, але по Польщі можна їздити тільки поїздами Polregio (і є "милиця" про визнання в поїздах КД).
По Чехії - можна їздити в поїздах усіх категорій крім Пендоліно (SuperCity).

чеські:
4. Celodenni jizdenka+Polsko на пардубицький край, на 1 будь-який день, 289 крон, покриє ділянку Колін - Вроцлав - і далі електричками можна ще багато куди заїхати, див. мапу, на котру я давав посилання у моєму попередньому повідомленні
5. Skupinova vikendova jizdenka+Polsko, на 1 день, але цей день повинен бути вихідним (на будні дні цей тариф не пропонується), на міні-групу з 2-5 осіб, коштує 369 корун, зона дії аналогічна до попереднього проїзного.

навідміну від "польських" проїзних - по "чеських" проїзних - дозволено використовувати Пендоліно по Чехії за умови докуповування резервації місця. Втім жодного раціонального сенсу їздити на пендоліно при прямуванні таким маршрутом немає, це хіба-що якщо комусь хочеться саме на Пендоліно покататись.

Гадаю далі Ви зможете далі провести 5 розрахунків (для кожного з цих п'яти проїзних) яку суму у порівнянні з разовими квитками кожен з них Вам економить і вирішити який вибір є кращим.
Результати розрахунів - потім напишіть тут.
« Last Edit: 03.04.18 , 14:04 by Maxy » Logged
Tr_Temp
User

View Profile
« Reply #4 on: 03.04.18 , 17:04 »
Share Reply with quote

Дякую за пояснення!
Спробував порахувати. Для розрахунку брав такий курс валют: 1 євро = 4,23 злотих = 25,44 крон

Варіант №1 (який я рахував у попередньому повідомленні, з квитком Прага-Пардубіце): (99+127+25)/25,44 + 23,6/4,23 = 15,45 євро.
Варіант №2 : Прага-Колін – 75 крон + Колін-Вроцлав 289 крон (по  Celodenni jizdenka+Polsko) =  14,31 євро.
Варіант №3 (при умові, що їде 2 особи): 75 крон * 2 + 369 крон (Skupinova vikendova jizdenka+Polsko) =  20,4 євро (тобто на 1 особу = 10,2 євро).

Навряд чи мені вдасться в Чехії якось дістати польські квитки, але для загального розуміння порахував:
Варіант №4: (Czechy+) = 99/25,44 + (19+23,6)/4,23 =  13,96 євро
Варіант №5: (Czechy+max) = (49+23,6)/4,23 = 17,16 євро
Варіант №6: (Bilet turystyczny + Czechy) = 99/25,44 + 55/4,23 = 16,91 євро.

Якщо їхатиму сам, то є сенс купувати Celodenni jizdenka+Polsko (варіант №2). І тут питання: Я прочитав на сайті, що його можна купити лише в день поїздки. А чи продадуть його в Празі? Наприклад, якщо я напишу на листку Celodenní jízdenka+Polsko  (region Pardubický)? Чи треба буде в Коліні сходити в касу?

На ділянці Вроцлав - Клодзько окрім рейсів КД - також є рейси Polregio - тобто ті з рейсів, що безпересадкові між Вроцлавом і Międzylesie - вони саме польреґіовські, але просто у Ваш час такого рейсу немає, а є лише стиковка по Клодзьку польреґіовського і КДшного рейсів.

Дивно, а сайт РКР показує, що о 13.45 саме прямий рейс з Ліхкова до Вроцлава з індексом KD. Хоча це не так вже й важливо.
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #5 on: 03.04.18 , 18:04 »
Share Reply with quote

Якщо їхатиму сам, то є сенс купувати Celodenni jizdenka+Polsko (варіант №2). І тут питання: Я прочитав на сайті, що його можна купити лише в день поїздки. А чи продадуть його в Празі? Наприклад, якщо я напишу на листку Celodenní jízdenka+Polsko  (region Pardubický)? Чи треба буде в Коліні сходити в касу?
не хвилюйтесь, продадуть у Празі. У Коліні взагалі з поїзда не доведеться виходити. Тільки про всяк випадок - не їдьте на тому поїзді, що Колін без зупинки пролітає.

Дякую за пояснення!
Спробував порахувати. Для розрахунку брав такий курс валют: 1 євро = 4,23 злотих = 25,44 крон

Варіант №1 (який я рахував у попередньому повідомленні, з квитком Прага-Пардубіце): (99+127+25)/25,44 + 23,6/4,23 = 15,45 євро.
Варіант №2 : Прага-Колін – 75 крон + Колін-Вроцлав 289 крон (по  Celodenni jizdenka+Polsko) =  14,31 євро.
Варіант №3 (при умові, що їде 2 особи): 75 крон * 2 + 369 крон (Skupinova vikendova jizdenka+Polsko) =  20,4 євро (тобто на 1 особу = 10,2 євро).

Навряд чи мені вдасться в Чехії якось дістати польські квитки, але для загального розуміння порахував:
Варіант №4: (Czechy+) = 99/25,44 + (19+23,6)/4,23 =  13,96 євро
Варіант №5: (Czechy+max) = (49+23,6)/4,23 = 17,16 євро
Варіант №6: (Bilet turystyczny + Czechy) = 99/25,44 + 55/4,23 = 16,91 євро.

На ділянці Вроцлав - Клодзько окрім рейсів КД - також є рейси Polregio - тобто ті з рейсів, що безпересадкові між Вроцлавом і Międzylesie - вони саме польреґіовські, але просто у Ваш час такого рейсу немає, а є лише стиковка по Клодзьку польреґіовського і КДшного рейсів.

Дивно, а сайт РКР показує, що о 13.45 саме прямий рейс з Ліхкова до Вроцлава з індексом KD. Хоча це не так вже й важливо.

та там PR і KD домовились про взаємне визнання квитків не просто так. Я просто не хотів зайвими деталями Вас навантажувати, тим більше що сам не розібрався чому такий бардак.
Яко коротко - минулого сезону - плече Клозько - Мендзилесє було KDшним. Цього року - його при розподілі плечей - його мала забрати PR, тому і КДшного тарифа до Мендзилеся немає. Але там через якісь проблеми де-факто їздить KDшний поїзд замість PRівського, але рахується як PRівський коротше чорт ногу зломить, але визнання PRівських квитків у KD нейтралізує цю нерозбериху, тобто принаймні можна взяти PRівський квиток, а там вже хай собі що хоче те і приїде.
Tr_Temp
User

View Profile
« Reply #6 on: 04.04.18 , 12:04 »
Share Reply with quote

Чудово! Дякую!
Якщо нічого не завадить, спробую наприкінці травня проїхатись цим маршрутом.
Tags:
Pages: [1]
Reply | Print
Jump to: