Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
19.07.18 , 08:07

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

discussion

Train fares and tariffs

Брюссель -- Люксембург -- Трір

Pages: [1]
Reply | Send this topic | Print
Author Topic: Брюссель -- Люксембург -- Трір  (Read 559 times)
azh
Active user

View Profile
« on: 14.04.18 , 16:04 »
Share Reply with quote

У середині травня досить велика група людей (35-40 осіб, абсолютна більшість яких - молодь) має проїхати від Брюсселя до Тріра. Виїзд увечері, орієнтовно після 18 год, можливо, трохи раніше. DB пропонує "в лоб" дорогий варіант -- по 54.90 Є за особу (Bruxelles Nord 18:44 --- 21:50 Luxembourg 22:33 -- 23:24 Trier Hbf). Одразу спадає на думку використання по Бельгії GoPass 10 (по 52 Є для кожних десяти осіб віком до 26 років) до Арлона (старші купують на цю віддаль повний тариф по 22.20 Є). Якби це були вихідні, то хорошою опцією був би Saar-Lor-Lux-Ticket за 66 Є на п'ятьох, але то буде серед тижня. Тому, очевидно, є сенс брати груповий люксембурзький квиток за 12 Є (я нічого не переплутав? це 12 Є за всю групу? не за кожного?).

Питання ночівлі ще не з'ясовано остаточно -- у Трірі стільки місць нема, тому шукають ночівлю в Люксембурзі. А до Тріра поїдуть вранці - там близько. Їм треба бути у Трірі на 9 год.

Отже, звертаюся до фахівців за порадою. Чи в Арлоні можна купити в касах чи автоматах люксембурзький квиток? Сайт пише, що він продається тільки в касах, автоматах та через мобільну програму (app), а не через інтернет. Друге: чи дозволено їхати, грубо кажучи, до кордону по бельгійському квитку (GoPass10 тощо), а далі по люксембурзькому? Чи не треба в Арлоні ще щось докуповувати? Третє: які тарифи на ділянку Люксембург--Трір (яка там транспортна спілка і чи нема якихось секретів)? І нарешті: чи не випустив я з уваги щось важливе у цьому контексті? Зокрема: чи нема там якогось іншого шляху -- не через Арлон, а, скажімо, через Клерво?

Буду вдячний за поради.
volotar
Active user

View Profile
« Reply #1 on: 15.04.18 , 03:04 »
Share Reply with quote

Питання ночівлі ще не з'ясовано остаточно -- у Трірі стільки місць нема, тому шукають ночівлю в Люксембурзі. А до Тріра поїдуть вранці - там близько.

З точки зору економії коштів ночувати в столиці найдорожчої країни регіону – не надто хороша ідея. Німецьке задуп'є довкола Тріру має бути суттєво дешевшим.

Якби це були вихідні, то хорошою опцією був би Saar-Lor-Lux-Ticket за 66 Є на п'ятьох, але то буде серед тижня

Rheinland-Pfalz-Ticket PLUS Luxemburg 54 євро за п'ятьох. Але це – не найдешевша опція. Див. нижче.

Чи в Арлоні можна купити в касах чи автоматах люксембурзький квиток? Сайт пише, що він продається тільки в касах, автоматах та через мобільну програму (app), а не через інтернет. Друге: чи дозволено їхати, грубо кажучи, до кордону по бельгійському квитку (GoPass10 тощо), а далі по люксембурзькому? Чи не треба в Арлоні ще щось докуповувати? Третє: які тарифи на ділянку Люксембург--Трір (яка там транспортна спілка і чи нема якихось секретів)?
1. Майже впевнений, що ні.
2. Ні, на жаль. Від Арлону до Kleinbettingen також має бути квиток, коштує 5.70 €
3. 19.40 євро звичний тариф. 9.60 спецпропозиція за туди-назад. Але Вам не потрібно ні того, ні іншого. Бо для групи осіб CFL та DB мають знижку 50% http://www.cfl.lu/espaces/voyageurs/en/billets-et-abonnements/billets-internationaux/allemagne/titres-de-transport-pour-voyageurs-en-groupe . Тому можна купити двогодинний люксембурзький квиток за 2€ та скомбінувати з Wasserbilig - Trier (3.90 € з урахуванням знижки). Але питання в тому де купити ті групові квитки. Сайт пропонує лише два варіанти – в касі іпо телефону. Може хтось їм з Бельгії подзвонить і вияснить що й до чого? Можна і просто доїхати до Wasserbilig, а далі на вибір: а)  заночувати, б) переправитись паромом в німецький Oberbillig і далі регіоналами VRT до Тріру (але паром ходить лише до 20:00, тому це не Ваш варіант).
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #2 on: 15.04.18 , 11:04 »
Share Reply with quote

DB пропонує "в лоб" дорогий варіант -- по 54.90 Є за особу (
ну, це просто повний тариф. Шпарів не пропонують, бо сполучення Бельгія - Німеччина через Люксембурґ - не належить до тих, на котрі пропонуються німецькі акції.
NMBS/SNCB також для груп понад 15 осіб, що подорожують разом - пропонує зв'язуватись з ними і узгоджувати подорож. Обіціють знижку до 70%
http://www.belgianrail.be/en/travel-tickets/tickets/group-travel.aspx
хоча при цьому буде комісійний збір, по 3 євро за особу в групі
https://www.b-europe.com/EN/Contact/Group-Travel#groupform

Тому я б спершу порадив-би Вам спершу зв'язатись з SNCB і подивитись які умови вони Вам запропонують, а лише якщо їхня пропозиція Вам не сподобається - шукати якісь інші варіанти.

« Last Edit: 15.04.18 , 12:04 by Maxy » Logged
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #3 on: 15.04.18 , 12:04 »
Share Reply with quote

Друге: чи дозволено їхати, грубо кажучи, до кордону по бельгійському квитку (GoPass10 тощо), а далі по люксембурзькому?
однозначно ні.
За ділянку Арлон - Кляйнбеттінґен заплатити мусите окремо.
Дешевизна внутрішнього квитка Люксембурґа (2 євро в один бік, 4 євро - проїзний на день) - врівноважується тим. що міжнародний тариф CFL дорогий. А внутрішній тариф -  діє строго до останньої зупинки поїзда в межах Люксембурга, "розбивати" по станції де поїзд зупиняється - не можна. При цьому міжнародний тариф CFL досить високий (19-кілометрова ділянка Sterpenich(fr) - Luxembourg коштує 8,2 євро, або 1-кілометрова ділянка Sterpenich(fr) - Kleinbettingen - 3,4 євро) і думаю це не просто так.
Надодачу всі поїзди категорії вище IR, котрі бувають у Люксембурґу - не роблять зупинок між столицею і станцією за межами країни (тобто якось розбити з люксембурдзького боку, якщо їдете на IC - не вийде, розбивку по Кляйнбеттінґену можна зробити лише якщо поїздка на регіональному поїзді).
azh
Active user

View Profile
« Reply #4 on: 15.04.18 , 23:04 »
Share Reply with quote

Volotar і Maxy, дякую за цінні поради. З огляду на пояснену Вами ситуацію та на погані перспективи з ночівлею у Трірі чи Люксембурі, знову звернувся до cайту DB і виявив цілком непоганий варіант з зупинкою на ніч у Кобленці. DB пропонує прийнятні часові умови і тариф з розрахунку 29.90 Є за особу. Якщо знайдуть ночівлю в Кобленці, будемо вибирати його.
volotar
Active user

View Profile
« Reply #5 on: 16.04.18 , 16:04 »
Share Reply with quote

Надодачу всі поїзди категорії вище IR, котрі бувають у Люксембурґу - не роблять зупинок між столицею і станцією за межами країни (тобто якось розбити з люксембурдзького боку, якщо їдете на IC - не вийде, розбивку по Кляйнбеттінґену можна зробити лише якщо поїздка на регіональному поїзді).

У своїй минулій поїздці я мав нагоду задати запитання в касі та інфоцентрі CFL, щодо проїзду на IC до Арлону, при наявності добового люксембурзького квитка. І там, і там сказали, що потрібно оплатити ділянку Arlon-Kleinbettingen (я ще здивувався і перепитував, чи має значення те, що IC там не зупиняється – відповіли, що байдуже). Чи працюватиме такий трюк з двогодинним квитком – не знаю, але цілком можливо, що так.
І ще один цікавий момент, якщо на сайті b-europe задати Arlon-Kleinbettingen, він коштуватиме 5.70 € незалежно від того, чи це регіо, чи IC. Це, враховуючи ту інформацію, що я навів, це – очікувано. Що неочікувано – якщо задати у VIA  Wasserbillig, квиток і далі коштуватиме 5.70 €. Цікаво, як на квиток з такою петлею відреагує контролер CFL? (Хоча цілком можливо, що після купівлі в квитку не буде жодної згадки про Wasserbillig).
« Last Edit: 16.04.18 , 16:04 by volotar » Logged
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #6 on: 16.04.18 , 16:04 »
Share Reply with quote

І там, і там сказали, що потрібно оплатити ділянку Arlon-Kleinbettingen (я ще здивувався і перепитував, чи має значення те, що IC там не зупиняється – відповіли, що байдуже).
цікаво. дякую що поділились, це дуже цікаво і незвично. Я б ніколи не подумав що щось подібне можуть дозволяти.
він коштуватиме 5.70 € незалежно від того, чи це регіо, чи IC.
це як раз очікувано, бо в NRT тарифі - категорії поїздів - вцілому по ціні не розрізняються. Є щоправда кілька "милиць" що дозволяють використовувати NRT-тариф і мати в NRT-тарифі різну ціну саме квитка на поїзди різних категорій - наприклад  по ділянці Аахен - Льєж - Брюссель - для невисокошвидкісних поїздів VIA <1080>AACHENSUEDGR<1088>***** і станція призначення Bruxelles Zone, а для ICE - VIA <1080>AACHENSUEDGR*ice***** і станція призначення Bruxelles DB
Що неочікувано – якщо задати у VIA  Wasserbillig, квиток і далі коштуватиме 5.70 €. Цікаво, як на квиток з такою петлею відреагує контролер CFL?
це у вас схоже jizdenka збійнула. Arlon - Kleinbettingen VIA <1088>STERPEN. FR<0082>luxembrg*wasserbillig*luxembourg***** показує мені 17,6 євро.
volotar
Active user

View Profile
« Reply #7 on: 16.04.18 , 20:04 »
Share Reply with quote

Що неочікувано – якщо задати у VIA  Wasserbillig, квиток і далі коштуватиме 5.70 €. Цікаво, як на квиток з такою петлею відреагує контролер CFL?
це у вас схоже jizdenka збійнула. Arlon - Kleinbettingen VIA <1088>STERPEN. FR<0082>luxembrg*wasserbillig*luxembourg***** показує мені 17,6 євро.

Це я не про jizdenka, а про b-europe.com писав. Спробуйте запитати ціну на Arlon-Kleinbettingen на суботу, коли ходить лише прямий IC з Arlon в Luxembourg. Квиток з пересадкою в Luxembourg коштуватиме 5.70 €:

06:29 Arlon (Be)  IC 2103  06:50 Luxembourg
07:45 Luxembourg  Regionalbahn 5607  08:05 Kleinbettingen (Lu)

Це можна зрозуміти, інших способів в той день потрапити в Kleinbettingen немає, і сайт пропонує ту ж ціну, що й в інші дні для прямого реґіо Arlon-Kleinbettingen. Але спробуйте для того ж маршруту задати Via: Wasserbillig. Квиток і далі коштує 5.70 €, але маршрут вже в жодні ворота не лізе:

06:29 Arlon (Be)   IC 2103   06:50 Luxembourg
07:07 Luxembourg   Regionalbahn 4807   07:52 Wasserbillig (Lu)
08:05 Wasserbillig (Lu)   Regionalbahn 758   08:55 Luxembourg
09:45 Luxembourg   Regionalbahn 5609   10:05 Kleinbettingen (Lu)
« Last Edit: 16.04.18 , 20:04 by volotar » Logged
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #8 on: 16.04.18 , 21:04 »
Share Reply with quote

гм... мені може сайт b-europe ігнорує Via в межах Люксембурґа?
Тут цікаво, а що буде у графі Via того квитка, що буде після покупки на сайті b-europe.
volotar
Active user

View Profile
« Reply #9 on: 26.04.18 , 13:04 »
Share Reply with quote

Тут цікаво, а що буде у графі Via того квитка, що буде після покупки на сайті b-europe.

У Via лише Sterpenich(Gr) без жодних згадок про Luxembourg чи Wasserblillig. Зрештою це було очікувано :)
Tags: <Brussels> <Luxembourg> <Trier> 
Pages: [1]
Reply | Send this topic | Print
Jump to: