Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
13.12.18 , 01:12

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

discussion

Розклади рейсів і маршрути поїздок

Suggestions and their discussions

імена і прізвища з лише голосних і лише приголосних на booking.uz.gov.ua

Pages: [1] 2
Print
Author Topic: імена і прізвища з лише голосних і лише приголосних на booking.uz.gov.ua  (Read 687 times)
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« on: 07.05.18 , 14:05 »
Share

якийсь невіглас на booking.uz.gov.ua собі вигадав, що імена і прізвища з одних лише голосних і одних лише приголосних - у живих людей не бувають, тому сайт не приймає такі значення у поля прізвища і імені.

Насправді це дурниця.
Зіткнувся я з цим випадково, мені на неможливість купити квиток на booking.uz.gov.ua поскаржився китаєць з прізвищем Ng.
Щоб був зрозумілий масштаб проблеми - слід розуміти, що це прізвище в десятці найпоширеніших у Китаї і людей що мають таке прізвище - десь 55 мільйонів на нашій планеті.
Мало того, якщо трішки подумати - то приклади прізвищ лише з приголосних бувають набагато ближче, ніж у Китаї, вони можливі у чехів і сербів-хорватів, а жіноче ім'я Ія - взагалі з православних святців (давногрецького походження)

Я звертався у підтримку, вони погодились що це технічне обмеження безглузде і запропонували вказувати зайву голосну і прізвищі користуючись тим, що до 3 помилок допускається.

Але добре було б це неподобство усунути.
« Last Edit: 07.05.18 , 14:05 by Maxy » Logged
opex
Active user

View Profile
« Reply #1 on: 07.05.18 , 14:05 »
Share

А дописати якийсь непотріб - ну пробіл там або знак оклику або _ - неможливо?
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #2 on: 07.05.18 , 14:05 »
Share

ні. Пропуски, апострофи і дефіс - не допомагають. Зайву голосну - можна.
Iwan
Active user

View Profile
« Reply #3 on: 07.05.18 , 15:05 »
Share

Це дискримінація надання послуги за іменем особи. Це порушення конституційних прав, бо ... в ЦКУ зазначено:

Стаття 28. Ім'я фізичної особи

1. Фізична особа набуває прав та обов'язків і здійснює їх під своїм ім'ям.

Ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.

2. При здійсненні окремих цивільних прав фізична особа відповідно до закону може використовувати псевдонім (вигадане ім'я) або діяти без зазначення імені.

3. Ім'я фізичній особі надається відповідно до закону.

Виходить так, що іноземні громадяни навіть не підпадають під (якщо вони і є) якісь обмеження в національному законодавстві... в тому ж Китаї є ім'я Хуй/Гуй (при чому в дівчат). Тому, оці усілякі "обмеження" є протиправними.
В тих же слов'ян літера "р" виконує роль голосної. Чи слово "Vlk" (вовк) - теж без голосних і нормально.
« Last Edit: 07.05.18 , 15:05 by Iwan » Logged
Emblaze
Active user

View Profile
« Reply #4 on: 07.05.18 , 15:05 »
Share

Кажется вероятным, что пассажир с фамилией Нг не совсем китаец или, во всяком случае, не ханец. Это вьетнамская фамилия, на крайняк кантонская. Ее китайский аналог 吳  читается "у", но благодаря тлетворному влиянию гуглопереводчиков обычно транслитерируется как "Ву".
« Last Edit: 07.05.18 , 15:05 by Emblaze » Logged
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #5 on: 07.05.18 , 15:05 »
Share

фамилия - кантонская.
delphin_7
Active user

View Profile
« Reply #6 on: 07.05.18 , 15:05 »
Share

якийсь невіглас на booking.uz.gov.ua собі вигадав, що імена і прізвища з одних лише голосних і одних лише приголосних - у живих людей не бувають, тому сайт не приймає такі значення у поля прізвища і імені.

Насправді це дурниця.
Зіткнувся я з цим випадково, мені на неможливість купити квиток на booking.uz.gov.ua поскаржився китаєць з прізвищем Ng.
Щоб був зрозумілий масштаб проблеми - слід розуміти, що це прізвище в десятці найпоширеніших у Китаї і людей що мають таке прізвище - десь 55 мільйонів на нашій планеті.
Мало того, якщо трішки подумати - то приклади прізвищ лише з приголосних бувають набагато ближче, ніж у Китаї, вони можливі у чехів і сербів-хорватів, а жіноче ім'я Ія - взагалі з православних святців (давногрецького походження)

Я звертався у підтримку, вони погодились що це технічне обмеження безглузде і запропонували вказувати зайву голосну і прізвищі користуючись тим, що до 3 помилок допускається.

думаю, це з"явилось після того самого обмеження в поверненні квитків через інтернет і викуплених квитків на пасажира Ааа Ааа, але не розумію, в чому проблема для перекупників вигадати ім"я?
Iwan
Active user

View Profile
« Reply #7 on: 07.05.18 , 15:05 »
Share

Пропоную звернутися до Мінюсту з узагальненим зверненням:
Прошу надати роз'яснення щодо допустимості чи недопустимості встановлення надавачем послуг обмежень у наданні послуг особі залежно від особливостей написання її імені. Наприклад, встановлювати заборону у наданні послуг особі, в якої прізвище і/або власне ім'я і/або ім'я по-батькові містить лише приголосні чи лише голосні літери. У разі незаконності таких обмежень прошу вказати санкцію за такі порушення.
Дане звернення не вимагає проведення перевірки, тому прошу надати відповідь у встановлений законом строк - до 15 діб.
Iwan
Active user

View Profile
« Reply #8 on: 07.05.18 , 15:05 »
Share

думаю, це з"явилось після того самого обмеження в поверненні квитків через інтернет і викуплених квитків на пасажира Ааа Ааа, але не розумію, в чому проблема для перекупників вигадати ім"я?
Саме так... і дійсно, цей "захист" не є захистом по суті, адже незаконно обмежує коло споживачів послуг УЗ.
Evgenio
Active user

View Profile
« Reply #9 on: 07.05.18 , 15:05 »
Share

Офігенна відповідь.. Замість того щоб напрягти своїх програмістів напрягають користувачів. Треба писати кудись вище!
Tags:
Pages: [1] 2
Print
Jump to: