Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
18.08.18 , 04:08

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

discussion

Train fares and tariffs

Ticino Ticket

Pages: [1]
Reply | Send this topic | Print
Author Topic: Ticino Ticket  (Read 329 times)
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« on: 08.05.18 , 12:05 »
Share Reply with quote

Як відомо - досить типово Швейцарії (і величезна рідкість в інших країнах) - що готелі і інші місця розміщення туристів - дарують безкоштовний проїзний (картку гостя) на громадський транспорт з тою чи іншою зоною дії. Як правило це ініціатива місцевої влади і проїзний надається ніби в обмін на оплату місцевого туристичного податку.
В Швецарії, де громадський транспорт дорогий - такий подарунок виявляється деколи дуже доречним.
Однак наявність такої можливості, зона чинності і умови використання - дуже різняться від місця до місця. Часто дають проїзний суто на населений пункт, хоча деколи - можуть дати на більшу область - наприклад мені в готелі в передмісті Лозанни - дали проїзний чинний не лише на всю Лозанну + ту зону де готель, а також на +1 зону в інші сторони від Лозанни.
У Тичино нещодавно - такого не було, але тут вони зібрались силами і зробили Ticino Ticket - тепер готель або хостел у будь-якому місці в Тичино - дає проїзний чинний на весь кантон Тичино. Там можна кататись - не перекатитись.
https://www.ticino.ch/it/ticket.html
З назвою вони звісно не вгадали, бо він не продається, його можна одержати після оплати міського податку при оплаті проживання в готелі, хостелі або іншому місці розміщення.

З неочевидних недоліків одразу мушу вказати на такі:
-чинність у день виселення - лише до 12 дня. Інші аналогічні пропозиції в інших регіонах як правило дозволяють в день виселення кататись до кінця дня.
-знижки на більшість цікавих фунікулерів - лише 20-30%. Є приклади, коли Swiss Pass або Spartageskarte дає таку ж саму малу знижку (наприклад на фунікулер Ritom). А от на "довгих" фунікулерах у місті Луґано - 50% знижки можна одержати не лише по Swiss Pass або Spartageskarte, а й по досить дешевому проїзному Arcobaleno на зони 100+110, а тут лише 30%. Коротше трішки тут не додумали. Міський фунікулер в Луґано, що коло вокзалу - по Ticino Ticket без додаткових оплат, це ясно, бо це міський транспорт.
-чинность у день поселення - лише після вселення. Це не те щоб недолік, це типовий сценарій в 99% аналогічних пропозицій. Є дуже-дуже екзотичні випадки у дуже окремих регіонах (у Люцерні здається), де в день заселення дозволяється їздити безкоштовно навтіь до заселення показуючи при контролі квитків резервацію готеля замість квитка.
Aleksej
Active user

View Profile
« Reply #1 on: 09.05.18 , 00:05 »
Share Reply with quote

1. про Люцерн Ви маєте на увазі лише місто, чи цілий кантон? Якщо я, наприклад, зарезервую щось не в місті, а на території кантону Люцерн? Чи маєте лінка на такий ангебот по Люцерну?
2. Базельланд нещодавно встановив правило, що не лише готелі, а й навіть усі AirBNB братимуть по 3.5 франки в день та добровільно-примусово видаватимуть такого проїзного своім постояльцям. І в Базелланді точно діє що показавши резервацію можна спокійно їхати до готелю. Само собою, що покриває й Schwarzbubenland, котрий офіційно знаходиться в кантоні Золотурн
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #2 on: 09.05.18 , 09:05 »
Share Reply with quote

1. про Люцерн Ви маєте на увазі лише місто, чи цілий кантон? Якщо я, наприклад, зарезервую щось не в місті, а на території кантону Люцерн?
мабуть місто. Я просто розглядав можливість там зупинитись, тому вичитав про це. В загальному випадку - я вже звик розпитувати готелі перед бронюванням.
Чи маєте лінка на такий ангебот по Люцерну?
http://www.luzern.com/ru/visitors-card
2. Базельланд нещодавно встановив правило, що не лише готелі, а й навіть усі AirBNB братимуть по 3.5 франки в день та добровільно-примусово видаватимуть такого проїзного своім постояльцям.
в Тичино теж в теорії всі повинні брати місцевий туристичний збір і як-би в подяку за його сплату - видавати проїзний, але насправді вони хитрують і окремі з найдешевших готелей (не кажучи вже про B&B де мабуть цього не робить добра половина) -  проїзного не дають (працюють в чорну?)
Я так мало не наколовся - вже майже забронював такий готельчик у К'яссо, при чому воно через booking.com бронюється і тариф без можливості скасування. Але добре що не полінувався перед бронюванням написати листа з запитанням. Вони чесно зізнались що тичино-тікет не дадуть.
І в Базелланді точно діє що показавши резервацію можна спокійно їхати до готелю.
ого. Я думав це суто люцернський винахід.
« Last Edit: 09.05.18 , 13:05 by Maxy » Logged
Tags: sbb arcobaleno 
Pages: [1]
Reply | Send this topic | Print
Jump to: