Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
19.07.19 , 23:07

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

discussion

Trip itinearies and train timetables

Краков-Словакия(Кошице), живописно поездами.

Pages: 1 [2]
Reply | Print
Author Topic: Краков-Словакия(Кошице), живописно поездами.  (Read 603 times)
snookerok
Active user

View Profile
« Reply #10 on: 18.05.19 , 00:05 »
Share Reply with quote

Зубчаста залізниця Штрбське-Плесо - Штрба
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #11 on: 19.05.19 , 19:05 »
Share Reply with quote

наприклад спершу на Ломницький Щит піднятись, а спуститись не до кінця, а лише на Štart, звідти пішки по татранській магістралі дійти до Гребінка, з котрого до вузькоколійки з'їхати вниз фунікулером, далі вузькоколійкою до Штрбського плеса і зубчаткою спуститись до великої залізниці до Штрби.
Татранська магістраль проходить через Skalnate pleso (червоний маршрут). Якщо вже влаштовувати собі прогулянку до Гребенку, то мальовничіше вийде звідти (правда стежка досить кам"яниста). А взагалі підйомники в тих краях не дуже дешеві, особливо на Ломніцький Штит. На скільки я розумію з Ломниці на Штит і назад коштує від 46 євро. Фунікулер Гребенок - Смоковець від 7 євро при покупці онлайн https://www.vt.sk/cenniky/cenniky-2019/cennik-lanoviek-201819/.
дякую, справді я помилився.
Коротше розгляньте обидва варіанти - з проходом зі Скальнатного плеса в Гребінок, або може все-таки Штарт.

И "для разминки" ещё бы выделить денёк на посещение озера Morskie Oko , под Закопанэ ;) . И подумать-как это совместить?
Елементарно.
З Кракова до Закопаного їдьте чим хочете. Я б радив. раз вже потрапили у Закопане - обкатати місцеві цікавинки - наприклад на фунікулері на Губалувку вгору, а вниз щоб тією ж дорогою не вертатись - пройтись по верху до крісельної канатки і спуститись нею. А потім ще окремо піднятись на каспрів верх. Але сумарно це багато часу потребує. Морське око тоді наступного дня
Майте на увазі, туристів у Закопаному навіть влітку - часом більше ніж у Одесі у серпні. Всюди натовпи, в усі каси черги, черги можна оминути купуючи квитки онлайн. З фунікулером і крісельною канаткою (що на ту саму гору що й фунікулер) - є хитрість - квитки суто на фунікулер і суто на канатку продаються на певний час. Це не строгий час виїзду, а приблизний проміжок (здається +/-15 хв). Сам фунікулер набагато частіше ходить, а канатка взагалі крісельна, тобто безперервної дії. Але за межами інтервалу квиток не чинний. Я так розумію це вони так намагаються якось вирівняти чергу  - щоб потягом 15 хвилин не припхалось стільки людей, скільки фунікулер за годину не вивезе. Кількість квитків на певний діапазон часу обмежена - не кількістю місць в фунікулері, а схоже тим скільки фунікулер їздячи як швейна машинка перевезе за цей проміжок часу. Але якщо взяти квиток в один бік фунікулер, а в інший кріселка - то там квиток був без  вказаного часу, просто квиток на дату, так по-моєму зручніше. Люди схоже не знають про цю шпарину, або може ледачі і їм ліньки пішки до кріселки пройти. Бо на фунікулер вічна черга (уже з тих, у кого квиток на певний час), а на кріселці вільно.
Коротше якщо ця шпарина досі є - раджу скористатись.

З канаткою на Каспрів Верх такої шпарини немає. Там квитки на певний час. Але там якщо велика черга - то пускають тих, хто пізніше прийшов. У мене поки я достояв в черзі час в квитку виявився на пів-години раніше (тобто я ніби спізнився, хоча прийшов завчасно і просто стояв у черзі на посадку хвилин може зо 40). Але нічого, турнікет пустив, я дарма хвилювався.

З Морським Оком ситуація така - з Закопаного ходить купа бусиків. Вони значаться як до Морського Ока. Це для дебілів (топографічних кретинів) так навмисне пишуть, неправильно, але зрозуміло. А насправді відвезуть лише до Палениці Бяльчанської. Далі проїзду для автотранспорту немає. Там треба ще близько 9 км пішки подолати. Спершу 9 км туди і потім 9 км назад. Назад маршруткою можна в Закопане не повертатись. Адже від Палениці Бяльчанської до Лисої Поляни (кордон зі Словаччиною і кінцева словацьких автобусів)-буквально ~25 хвилин пішки.
Розклад автобусів з Лисої Поляни у Татранську Ломницю покаже сайт cp.busy.sk
Там є невеликий секрет - треба специфічно вказати пункт виїзду і приїзду:

Tatranská Javorina,,Lysá Poľana
Vysoké Tatry,Tatranská Lomnica,aut.st.

Єдина проблема - де ночувати. В Татранській Ломниці може бути дорого, там вже дивіться де дешевше. Може знайдете дешевше місце десь по дорозі. Коли я там їздив - дешевше було лише у Попраді, тому доводилось на другий день в Ломницю вертатись. Може на Ваш день обстановка з цінами буде інакша, коротше порийтесь в системах бронювань, пошукайте дешевше місце.

Вопрос: для поездок горными трамами , где покупать билеты, в автоматах?
зубчатка і вузькоколійки (трамваї) - тарифікуються звичайним тарифом приміського поїзда zssk. Найдешевший разовий квиток - можна купити в інтернеті, сайтом zssk. У касі - ціна на 5% вища. Все так само як на звичайні поїзди zssk.
Покупка квитка зі смартфона на сайті - у словаків працює швидше і зручнішне ніж у інших залізниць - бо нічого зайвого не питають і потім крім квитка у вигляді pdf на пошту - сайт той самий квиток дає у вигляді картинки, котра одразу зберігається в галерею. Виходить швидко і дуже зручно. Я неодноразово приймав рішення поїхати кудись, коли поїзд уже стояв на платформі і був готовий рушити за кілька хвилин - і я завжди встигав з телефона швиденько купити собі квиток.
И есть ли какие-нить типа дневных-суточных проездных?
Є.
https://www.slovakrail.sk/sk/ceny-zlavy-sr/vysoke-tatry-tez-oz/sietovy-listok-tez-oz.html

Недорогий. Але на 1 день - не завжди виправданий. Якщо місце ночівлі таке, що є можливість по всіх лініях в один бік проїхати (якщо не треба назад вертатись) - то без проїзного дешевше.
Якщо якісь ділянки їхати двічі - то проїзний окупиться.
Або якщо частину ліній катаєте в один день, а частину в інший - то теж по разових квитках може вийти не дорожче
« Last Edit: 20.05.19 , 09:05 by Maxy » Logged
Tags:
Pages: 1 [2]
Reply | Print
Jump to: