Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
10.12.19 , 02:12

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

discussion

Trip itinearies and train timetables

Вена-Грац

Pages: [1] 2
Reply | Print
Author Topic: Вена-Грац  (Read 418 times)
opex
Active user

View Profile
« on: 29.11.19 , 07:11 »
Share Reply with quote

Коллеги, а подскажите, нету ли какого-то варианта проехать из Вены в Грац по билету не на конкретный поезд?
Прилетаю самолётом, а сами понимаете, тут может и опоздать, билет сгорит. С другой стороны, если купить с запасом а самолёт не опоздает, обидно втыкать лишний час-два.
Нету варианта как в Германии земельный билет? Пригородный с пересадками не страшно, если конечно они не тащатся по 5 часов, тогда как прямой интерсити 2.
Ulf
Active user

View Profile
« Reply #1 on: 29.11.19 , 11:11 »
Share Reply with quote

Коллеги, а подскажите, нету ли какого-то варианта проехать из Вены в Грац по билету не на конкретный поезд?
Прилетаю самолётом, а сами понимаете, тут может и опоздать, билет сгорит. С другой стороны, если купить с запасом а самолёт не опоздает, обидно втыкать лишний час-два.
Нету варианта как в Германии земельный билет? Пригородный с пересадками не страшно, если конечно они не тащатся по 5 часов, тогда как прямой интерсити 2.

Билеты продаются и перед выездом. Из аэропорта в Грац прямых поездов интерсити нет, есть Рэйлджеты.

С уважением, Ульф
Volotar
Active user

View Profile
« Reply #2 on: 29.11.19 , 13:11 »
Share Reply with quote

Билеты продаются и перед выездом. Из аэропорта в Грац прямых поездов интерсити нет, есть Рэйлджеты.
Они то продаються, но наверное opex хочет сэкономить.

Перше, що спадає на думку купити Včasná jízdenka Evropa в ČD з пересадкою по Відню (для того щоб конкретний потяг припадав на ділянку Чехія-Відень).

Для прикладу, на 19.12 за 496 корун (19 євро) можна взяти квиток Hodonín-Graz з пересадкою на Wien Hbf. Такий квиток дасть Вам можливість їхати ділянку Wien-Graz будь-яким потягом протягом 19-20 грудня (головне не раніше того часу, як EC з Hodonín прибуде на Wien Hbf). Щоб підштовхнути сайт ČD до такого варіанту, треба додати проміжний пункт Wien Hbf і змінити тип з Via на Transfer. Мінімально можлива ціна – 365 корун (близько 14 євро).
« Last Edit: 29.11.19 , 13:11 by Volotar » Logged
Кондрат
User

View Profile
« Reply #3 on: 03.12.19 , 13:12 »
Share Reply with quote

Тоже интересует похожий вопрос. Нужно из венского аэропорта уехать в Зальцбург, ехать будет 4 человека. Пока планирую взять авто в аренду, но если есть возможность купить недорогой билет без привязки к конкретному поезду, то это неплохо. Поездка будет в мае, времени ещё много, но хочется спланировать заранее. Есть несколько вопросов.
1. Билет из Чехии можно взять с пересадкой на станции Wien Hbf, если я сяду в поезд в аэропорту, купив билет из аэропорта до Wien Hbf, а дальше буду ехать по чешскому билету, не вызовет ли это вопросы у контролёра?
2. Если купить билет Зальцбург - Вена - Годонин, до Вены я могу ехать любым поездом, главное чтобы прибытие в Вену было до отправления поезда Вена  - Годонин?
3. Можно ли по пути из Зальцбурга выйти на станции Attnang-Puchheim, съездить в Гальштат (купив проездной на региональные поезда), вернуться в Attnang-Puchheim и продолжить поездку на другом поезде? 
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #4 on: 03.12.19 , 14:12 »
Share Reply with quote

2. Если купить билет Зальцбург - Вена - Годонин, до Вены я могу ехать любым поездом, главное чтобы прибытие в Вену было до отправления поезда Вена  - Годонин?
так
Можно ли по пути из Зальцбурга выйти на станции Attnang-Puchheim, съездить в Гальштат (купив проездной на региональные поезда), вернуться в Attnang-Puchheim и продолжить поездку на другом поезде?
так, але я не певен що для такої мети подібний набір квитків це вдалий вибір.

Спроба таку поїздку таким набором квитків покрити - це схоже на намагання застосувати у Австрії таку стратегію, що була б у більшості випадків підходящою для Німеччини.

Але Австрія - не Німеччина.

Навідміну від Німеччини (я маю на увазі навіть західної Німеччини, халявні східнонімецькі тарифні спілки навіть не розглядаємо) - у тарифних спілках Австрії проїзний на день (якщо це не міський квиток) що покриває велику кількість зон поза містом -  як правило не дуже вигідний.
Головна інакшість австрійського ціноутворення на такого роду проїзні у порівнянні з подібними німецькими - полягає у тому, що з ростом кількості покритих зон в межах тарифної спілки - у Німеччині у більшості тарифних спілок зазвичай ціна росте дуже регресивно, а в аналогічному випадку у Австрії регресивність також є, але слабенька тому квиток суто на місто, або місто і 1 приміську зону коло міста - у Австрії часто не дорожче ніж у Німеччині, однак з ростом кількості заміських зон австрійська ціна зростатиме набагато швидше німецької, на великій відстані там ого-го яка різниця може вийти.  

І тут є ще одна різниця (у випадку з Гальштатом не має значення, бо відстань не настільки велика) - що попри те, що німецькі тарифні спілки часто (хоча не завжди) значно дрібніші, ніж австрійські, але все-одно - верхня межа ціни на проїзний на тарифну спілку на день у австрійців набагато далі ніж у німців.
Тобто і у Німеччині і у Австрії є таке, що проїзний на більш N зон в межах тарифної спілки - коштує як проїзний N зон, тобто додавання енплюспершої зони і подальших - до подальшого росту ціни уже не призводить. N у кожної тарифної спілки своє і є "унікуми" і там і там, але все-таки більш типово для Німеччини що N <9,  часто наприклад буває 7 (деколи навіть 5). А от у Австрії величина N становить близько 20. В результаті - вартість такого проїзного на день на на всі зони тарифної спілки через малорегресивний ріст ціни з ростом кількості зон і так далеко розташовану верхню межу може сягати у австрійців дуже немилосердних величин, часто понад 40 євро, у той час як у Німеччині (навіть у більш дорогій західній) виходить зазвичай між 20 і 30, іноді навіть <20 (або навіть там де дорожче - то можна замість нього земельний квиток купити).

У окремих місцях по Австрії по проїзному, межі чинності котрого кудись там далеко простягаються - все-ж деколи буває що вигідно їздити, але не по простому проїзному тарифної спілки на день, а в більш екзотичних випадках. Мені на думку спадає 3 різновиди ситуацій коли це має місце:
1. вигідними бувають проїзні на тиждень (у мене наприклад проїзний на тиждень в Інсбруку і передмістях окупився за 2 ночі і 1 повний і 2 неповні дні)
2. якщо це проїзний що спільний з DB - бо у таких проїзних часто "німецький" цінник - наприклад Bodensee-Ticket чи там Regio Ticket Werdenfels+Innsbruck.
3. якщо це якась особлива пропозиція для конкретного місця часто включає у себе щось незалізничне. На Гальштат я не знаю таких пропозицій.

Конкретно по Вашому випадку

Проїзний що покрив-би ділянку Аттнанґ-Пухгайм - Гальштат коштує 27,6 євро, а квиток в один бік - рівно половину цієї суми - 13,8 євро.
А наприклад якщо у ЧД замість Včasná jízdenka Evropa Годонін - Зальцбурґ купити Včasná jízdenka Evropa Годонін - Гальштат - то він коштуватиме ті ж 365 корун (14 євро), зато потім з Гальштата в Зальцбурґ можна вибратись набагато дешевше ніж за 27,8 євро. Якщо влаштує прив'язка до конкретного поїзда - можна купити у OeBB внутрішній шпар по 9 євро, а якщо потрібна гнучкість - дешевше не вертатись залізницею через Attnang-Puchheim, а "зрізати кут" - поїздом до Bad Ischl  і там сісти на автобус до Зальцбурґа, це коштуватиме 14,7 євро. А якщо хочеться без прив'язки до поїзда і при цьому неодмінно суто залізницею без автобусів  - можна по 19,9 взяти у ДБ шпарпрайс Гальштат - Розенгайм (там zugbindung лише до поїзда на ділянці Зальцбурґ - Розенгайм, по котрій Ви все одно не будете їхати).

1. Билет из Чехии можно взять с пересадкой на станции Wien Hbf, если я сяду в поезд в аэропорту, купив билет из аэропорта до Wien Hbf, а дальше буду ехать по чешскому билету, не вызовет ли это вопросы у контролёра?
не знаю точно, але я б не дуже цим переймався. Якщо переживаєте - щоб не хвилюватись - можна виїхати S-bahnом з аеропорта до Відня і на RJ сідати у Відні.
« Last Edit: 03.12.19 , 14:12 by Maxy » Logged
opex
Active user

View Profile
« Reply #5 on: 03.12.19 , 15:12 »
Share Reply with quote

А я тоже подумал, что вот это платить за проезд в город, платить за поезд, и ехать потом 3 часа 200 км - лучше я сразу в Швехате возьму машину, быстро не вьезжая в город на автобан и быстрее буду в Граце пить пиво, чем на поезде. Я и так хотел машину брать, но в Граце, решил в Вене.
Кондрат
User

View Profile
« Reply #6 on: 03.12.19 , 15:12 »
Share Reply with quote

Maxy, дякую за відповідь! Мав на увазі проїзний Einfach-Raus-Ticket, на 4-х буде 42 євро.
Ulf
Active user

View Profile
« Reply #7 on: 03.12.19 , 15:12 »
Share Reply with quote

Тоже интересует похожий вопрос. Нужно из венского аэропорта уехать в Зальцбург, ехать будет 4 человека. Пока планирую взять авто в аренду, но если есть возможность купить недорогой билет без привязки к конкретному поезду, то это неплохо. Поездка будет в мае, времени ещё много, но хочется спланировать заранее. Есть несколько вопросов.
2. Если купить билет Зальцбург - Вена - Годонин, до Вены я могу ехать любым поездом, главное чтобы прибытие в Вену было до отправления поезда Вена  - Годонин?
3. Можно ли по пути из Зальцбурга выйти на станции Attnang-Puchheim, съездить в Гальштат (купив проездной на региональные поезда), вернуться в Attnang-Puchheim и продолжить поездку на другом поезде? 

Если электричками до Regionalexpress:

https://www.oebb.at/de/tickets-kundenkarten/schueler-gruppen/einfach-raus-ticket.html

С уважением, Ульф
Ulf
Active user

View Profile
« Reply #8 on: 03.12.19 , 15:12 »
Share Reply with quote

А я тоже подумал, что вот это платить за проезд в город, платить за поезд, и ехать потом 3 часа 200 км - лучше я сразу в Швехате возьму машину, быстро не вьезжая в город на автобан и быстрее буду в Граце пить пиво, чем на поезде. Я и так хотел машину брать, но в Граце, решил в Вене.

Билет в какой город? А пиво пить в поезде может в Австрии не запрещается.

С уважением, Ульф
opex
Active user

View Profile
« Reply #9 on: 03.12.19 , 16:12 »
Share Reply with quote

Ну, я начинал тему, думая как из аэропорта Вены попасть в Грац. Но поеду машиной.
А пиво пить лучше не в поезде, а в пабе или на веранде :)
Tags:
Pages: [1] 2
Reply | Print
Jump to: