Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
29.10.20 , 04:10

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

discussion

Trip itinearies and train timetables

Berlin - Liechtenstein

Pages: [1] 2
Reply | Print
Author Topic: Berlin - Liechtenstein  (Read 1081 times)
Volotar
Active user

View Profile
« on: 12.08.20 , 02:08 »
Share Reply with quote

Колеги, а чи їздив хто з Вас у Ліхтенштайн (той, який на наших просторах називають Ліхтенштейном)? Чи варто туди їхати, і чи є там взагалі на що дивитись і що робити (з поправкою на мою карантинну втому від великого міста)? І якщо набридне сидіти в князівстві, то куди вартує податись в околицях?
opex
Active user

View Profile
« Reply #1 on: 12.08.20 , 06:08 »
Share Reply with quote

Їздив. Як на мене - мила альпійська провінція, щоб спеціально за півсвіту їхати - не варто, якщо повз проїжджав - можна зупинитися.
VB
Active user

View Profile
« Reply #2 on: 12.08.20 , 08:08 »
Share Reply with quote

Доволі симпатично. Прив'язати до Тіроля та Бодензеє чи Граубюндену...
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #3 on: 12.08.20 , 17:08 »
Share Reply with quote

їздив. У самому Ліхтеншейні мило, але дещо нуднувато.

Але як на мій смак - дуже багато транспортних і нетранспортних цікавинок зовсім поряд - дещо спрощуючи в трикутнику Санкт-Гален - Бреґенц - Альштетен, а саме:
-Боденське Озеро і катери на ньому (Bodensee ticket діє не на усі, але з Фрідріхсгафена у Швейцарію можна переправитись і то добре).
-канатна дорога у Бреґенці
-Ліндау в острівній частині просто гарне
-цепеліни у Фрідріхсгафені. Не такі як у Литві, котрі їдять, а ті що величезні і літають
-гірські залізниці навколо Санкт-Галена, а саме:
-зубчатка Райнек - Вальценгаузен

-зубчатка Роршах - Гайден
-в самому Санкт-Галлені є фунікулер (переважна частина траси - всередині гори) і приміські гірські вузькоколійки (Appenzeller Bahnen). Там є ділянка де AB що проходять по вулицях міста як трамвай, зокрема мають перетини з тролейбусами. Раніше одна з цих вузькоколійок мала зубчату ділянку і там працювали вагони трохи важчі ніж трамвайні, але нещодавно там зробили реконструкцію, і замість зубчатої ділянки в межах міста зробили тунельчик, що дозволив цей перепад висот долати без зубчатої рейки і без цього видовищного проїзду по кривій над урвищем і закупили для цієї лінії трамваєподібний рухомий склад (грубо кажучи - на базі Штадлер-Танґо).
Це було потрібно щоб позбутись від лімітуючої одноколійної ділянки і подвоїти частоту рейсів, також це дозволило виконувати наскрізні рейси через місто. Тобто ось-цієї ділянки
https://youtu.be/qUi422H0sx0?t=41
більше не існує, тепер там через тунельчик більш плавним підйомом, що дозволяє трамваям на цю гору заїзджати без зубчатої рейки.
-є ще дуже симпатична (але наприклад мене трохи дратує низькою швидкістю), зубчатка де дуже видовищний спуск з Стоса в Альштетен
https://youtu.be/GyK8i1f3O2U?t=459

-у Альтенрейні - є будівля архітектора Хундертвассера
https://www.google.com/search?q=altenrhein+markthalle&source=lnms&tbm=isch&sa=X
по задумці має бути критий ринок, але насправді як ринок воно не функціонує, його здають під ювілеї і урочисті події, а на другому поверсі зазвичай платний вхід на тераси (здається 4,5 франки). Але мені пощастило, бо коли я туди припхався - урочиста подія планувалась десь за годину, тому вже плату за вхід вже перестали брати, касу здали і касира відпустили додому, але оскільки гості ще не прийшли - мені дозволили нахаляву усюди полазити і усе пофоткати і ззовні і всередині. А потім дуже кумедно було спостерігати, як з'їзджаються швейцарські пенсіонери і на якому транспорті вони прибувають. Це була якась пенсіонерська подія, чи-то зустріч випускників, чи щось таке, вони всі приїздили на транспорті тих часів, коли вони були молодими, десь винайняли навіть антикварний автобус капотної компоновки в чудовому стані.
І головне - на ці штуки є надзвичайно вигідний проїзний - Bodensee Ticket
https://www.bodensee-ticket.com/
він власне кажучи майже окуповується навіть суто на переправі через Боденське озеро, не кажучи про те, що у Швейцарії по ньму можна накати стільки, що на місці навіть 50 франками не відбудешся, а тут 21 євро за все, разом з ділянками по Німеччині і Австрії і паромом.

Раніше зони були трохи не такі, по сучасному поділу - я дуже раджу проїзний на зону Ost
https://www.bodensee-ticket.com/zonen/

Власне я коли у тих краях коли мандрував - прилетів у Меммінґен, вибрався з аеропорта FlixBusом безпосередньо у Ванґен, там уже купив Bodensee ticket і далі їхав по ньому до Ліндау, Фридрихсгафен, переправився в Романсгорн, залишив речі в готелі в Роршаху (там було місце де ночівля коштувала якось не по швейцарськи дешево, здається 50 франків за одномісний номер без ванни), далі досліджував ці краї залишок цього дня і весь наступний день. Встиг побувати усюди, що я тут понаписував. Тоді Bodensee ticket мав гірше покриття по Швейцарії, за деякі ділянки довелось доплачувати, зараз дивлюсь там можна без цього. В Аппенцель хотів, але не встиг. Під вечір другого дня заїхав у Ліхтенштейн і звідти - поїхав ночувати до Австрії, у Фельдкірх. На третій день - поїхав з Фельдкірха на Тірано через БреннерськийБернінський перевал - планував через Давос, але вчасно видивився в інтернеті, що всі фунікулери на ремонті, тому переграв плани і поїхав по іншій дорозі, через Кур.

« Last Edit: 08.09.20 , 16:09 by Maxy » Logged
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #4 on: 12.08.20 , 17:08 »
Share Reply with quote

Upd. Зверніть увагу на асиметрію цін. Вартість Bodensee ticket у Німеччині і Австрії - значно нижча ніж у Швейцарії, що логічно, бо у Швейцарії він по тій ціні, по котрій він продається у Німеччині чи Австрії - був-би вигідніший ніж місцеві квитки. Тобто по дешевшій німецько-австрійській ціні його можна купити лише у паперовому вигляді і лише Німеччині і Австрії (і здається - лише сьогодні на сьогодні) і привезти з собою до Швейцарії.
Volotar
Active user

View Profile
« Reply #5 on: 08.09.20 , 03:09 »
Share Reply with quote

Дякую всім за відповіді, і окрема подяка Maxy за детальний опис. Виглядає дуже цікаво. Плани трохи помінялись, тож їхатиму наступного тижня з Відня. Я так розумію, що вартує полювати на австрійський Sparschiene десь до Фельдкірха чи Бреґенца, або на німецький Sparpreis до Lindau і вже там ночувати, купувати Bodensee Ticket і мандрувати регіоном.
Volotar
Active user

View Profile
« Reply #6 on: 08.09.20 , 13:09 »
Share Reply with quote

На третій день - поїхав з Фельдкірха на Тірано через Бреннерський перевал - планував через Давос, але вчасно видивився в інтернеті, що всі фунікулери на ремонті, тому переграв плани і поїхав по іншій дорозі, через Кур.

Maxy, я не дуже зрозумів цю частину. Бреннерський перевал це ж далі на схід між Австрією та Італією. Може Ви мали на увазі Берніну? https://en.wikipedia.org/wiki/Bernina_railway
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #7 on: 08.09.20 , 16:09 »
Share Reply with quote

так, звісно
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #8 on: 08.09.20 , 16:09 »
Share Reply with quote

Дякую всім за відповіді, і окрема подяка Maxy за детальний опис. Виглядає дуже цікаво. Плани трохи помінялись, тож їхатиму наступного тижня з Відня. Я так розумію, що вартує полювати на австрійський Sparschiene десь до Фельдкірха чи Бреґенца,
майте на увазі, шпар по 29,9 євро на RailJetи буває на відстань до 650 км. Тобто з Відня до Фелькіркха - відстань менше 650 км, тому така ціна буває, а до Бреґенца відстань вже більша ніж 650 км, тому мінімалка уже 34,5 (але по 29,9 євро може бути на NighJet у сидячому вагоні, бо там інакше працює ціноутворення). Також слід мати на увазі, що Фельдкірх входить у зону покриття Bodensee Ticket, а от Ліхтенштейн і наприклад Букс СГ - ні, там є невеличкий розривчик
Ось тут наочно видно:
https://www.bodensee-ticket.com/fileadmin/user_upload/www.bodensee-ticket.com/zonen/Zonenplan20200416_OTV_Botic.pdf
« Last Edit: 08.09.20 , 16:09 by Maxy » Logged
Volotar
Active user

View Profile
« Reply #9 on: 08.09.20 , 18:09 »
Share Reply with quote

Також слід мати на увазі, що Фельдкірх входить у зону покриття Bodensee Ticket, а от Ліхтенштейн і наприклад Букс СГ - ні, там є невеличкий розривчик

Як правильно розумію, що придбати Bodensee Ticket можна лише в тих місцях, які ним покриваються?
--
upd вже знайшов: https://www.bodensee-ticket.com/en/points-of-sale/
« Last Edit: 08.09.20 , 18:09 by Volotar » Logged
Tags:
Pages: [1] 2
Reply | Print
Jump to: