Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
19.04.21 , 12:04

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

  discussion

    Trip itinearies and train timetables

      Berlin - Liechtenstein

Pages: 1 [2]
Reply | Print
Author Topic: Berlin - Liechtenstein  (Read 1488 times)
Volotar
Active user

Posts: 682


View Profile
« Reply #10 on: 09.09.20 , 01:09 »
Share Reply with quote

На третій день - поїхав з Фельдкірха на Тірано через Бреннерський перевал - планував через Давос, але вчасно видивився в інтернеті, що всі фунікулери на ремонті, тому переграв плани і поїхав по іншій дорозі, через Кур.
Maxy, я не дуже зрозумів цю частину. Бреннерський перевал це ж далі на схід між Австрією та Італією. Може Ви мали на увазі Берніну? https://en.wikipedia.org/wiki/Bernina_railway
так, звісно

Maxy, а яким набором квитків Ви їхали до Тірано?
Logged
Maxy
Главный
Active user

Posts: 23075


View Profile
« Reply #11 on: 09.09.20 , 18:09 »
Share Reply with quote

у мене був Sparpreis Europa від Кепмтена (Альґой) до Тірано через Фельдкірх - Букс. На ділянці перед Фельдкірхом я цим квитком не користувався, тобто проїхав лише з Фельдкірха до Тірано.
 На роль початку поїздки слід було обрати попередню зупинку перед Ліндау. У різний час вона різна, бо різні рейси ЄвроСіті Мюнхен - Цюрих/Базель різною дорогою їдуть між Buchloe і Ліндау.
Це був 2018 рік, тоді у такому разі zugbindung був винятково до ділянки Кемптен Ліндау.
Зараз, як ми знаємо - все гірше - там буде ще zugbindung по SBB, що значно знижує цінність такого квитка.

Якщо з цуґбіндунґом до поїздів у Швейцарії - то дешевше ніж по 39 у ДБ - можна купити дешевше шпар OeBB
Ціни будуть такі
по 19 євро на маршрут Ландек-Цамс  - Понтрезіна
або 24 євро або Ландек-Цамс - Поск'яво
або 29 євро Ландек-Цамс - Тірано

Внутрішні шпарбілети SBB від Букса - коштують трішки дешевше, але:
- різниця менша, ніж вартість проїзду Фельдкірх - Букс
- зазвичай шпар OeBB від Ландек-Цамса вполювати простіше, ніж шпарбілет від Букса, якщо йдеться про рейси у зручний час
А от на ділянки після Понтрезіни - шпарбілети ловляться набагато легше і їх неважко вполювати мало не на будь-який рейс
Сенс брати австрійський шпар не до Тірано, а до Поск'яво чи там Понтрезіни - це якщо захочеться вийти десь погуляти до наступного поїзда десь між Понтрезіною і Тірано.

В обох квитків є проблема - вірніше вона не у квитків, а у розклада. Халепа у тому, що рано зранку немає RailJetів з Фельдкірха на Букс. Найперший ранковий рейс досить пізно, аж о 9:44. У більш ранні години з Фельдкірха у Букс можна проїхати лише NightJetами, на котрі Spar ДБ не чинний, а шпар OeBB не береться і взагалі при проїзді NightJetом з Фельдкірха у Букс діє дурнуватий ґлобалпрайс, що на таку коротку відстань становить убивчі 16 євро в сидячий вагон. Або автобуси (на котрі теж залізничні квитки не годяться, але прикро, що автобусом їхати надто довго). Приміські на ділянці Фельдкірх - Букс - в ходу не щодня (Але якщо раптом є - то по ДБшному шпару ними їхати можна, а от OeBBшний - на такі комбінації не візьметься).


* bernina.gif (21.26 KB, 491x258 - viewed 56 times.)
« Last Edit: 09.09.20 , 20:09 by Maxy » Logged
vito
Active user

Posts: 178


View Profile
« Reply #12 on: 08.10.20 , 14:10 »
Share Reply with quote

Колеги, а чи їздив хто з Вас у Ліхтенштайн (той, який на наших просторах називають Ліхтенштейном)? Чи варто туди їхати, і чи є там взагалі на що дивитись і що робити (з поправкою на мою карантинну втому від великого міста)? І якщо набридне сидіти в князівстві, то куди вартує податись в околицях?
Liechtenstein - милое альпийское микрогосударство (с населением 30 тыс.), которое можно посетить, проезжая по Австрии, Швейцарии, южной Германии - 1-го дня более чем достаточно на г.Вадуц:
замок Вадуц, который возвышается над городом - замок можно посмотреть только снаружи (т.к. там проживает монаршая семья), но можно обойти по периметру,
Говорят: вполне реально встретить монаршую семью (их можно узнать по автомобилям, в которых в качестве номерного знака указан год их рождения).
также центр (все в пределах пешей ходьбы): несколько музеев, в т.ч. Музей почтовых марок (Postmuseum), в котором представлена ​​история почтовой истории Лихтенштейна: все марки, выпущенные за последние сто лет (Liechtenstein - крупнейшиий в мире экспортер почтовых марок; производство почтовых марок состявляет приличную долю ВВП страны, равно как и high-tech/приборостроение/электроника/микроэлектроника, производство стомат. техники, керамических зубных протезов, ювелирных инструментов, фармация и банковский сектор); вход в музей бесплатный.
У реки Рейн (откуда открывается прекрасный вид на горы) есть старый крытый деревянный мост через реку Рейн (предназначенный только для пешеходоов и велосипедтстов) - интересный способ пересечь границу между Liechtenstein и Швейцарией (посередине моста - пограничные знаки Liechtenstein и Швейцарии).

Liechtenstein входит в Шенген, но не входит в ЕС - поэтому между Liechtenstein и Австрией нет погран.контроля, но есть таможенный пост (поэтому гипотетически может быть выборочный таможенный контроль). Liechtenstein входит в таможенный союз с Швейцарией, поэтому между Liechtenstein и Швейцарией нет никаких постов-контролей.
Кому нравится собирать штампы в паспорте - тот может получить официальный штамп туристического бюро Лихтенштейна в Tourist Information office.

Валюта - Швейцарский франк, но в магазинах принимают и евро (по устаноленном ими обменному курсу).
Цены в Liechtenstein (отели, рестораны и т.п.) довольно-таки кусаются (по сравнению с Австрией). В McDonald's продают пиво ;)
По воскресеньям улицы почти пусты, за исключением немногочисленных туристов и туристических магазинов (Liechtenstein - это традиционная католическая страна).

Важно помнить об особенностях самоидентификации местных:
Княжество Liechtenstein веками существовало как независимое государство: Liechtenstein не является частью Швейцарии или Австрии, и его граждане не преминут вам напомнить об этом. Жители Liechtenstein очень гордятся своей национальной принадлежностью и будут оскорблены, если их ошибочно называют "немецами", "австрийцами" или "швейцарцами".
Принца там очень любят, и он пользуется популярностью и уважением.
Logged
Tags:
Pages: 1 [2]
Reply | Print
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!