Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
23.10.17 , 11:10

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

discussion

Trip itinearies and train timetables

Ужгород -> Прага

Pages: [1] 2
Reply | Print
Author Topic: Ужгород -> Прага  (Read 19511 times)
d1mk@
newbee

View Profile
« on: 03.07.11 , 08:07 »
Share Reply with quote

может кто ездил по такому маршруту - подскажите как дешевле всего добраться из Ужгорода в Прагу? в Праге хочется быть сутра. спасибо!
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #1 on: 03.07.11 , 18:07 »
Share Reply with quote

Багато років найдешевшим з простих способів проїзду з Ужгорода до Праги лишався прямий автобус. Але останнім часом міжнародні автобуси дуже подорожчали (не порівняти навіть зі здорожчанням звичайних автобусів), а також деякі інші речі змінились - і тепер ідея проїзду прямим автобусом Ужгород - Прага - не найкраща.

Якщо раніше відмучившись у автобусі 16 годин пасажири могли хоча-б тішитись, що доїхали дешевше ніж потягом, тим більше що потяг тоді йшов ненабагато скоріше і були проблеми з придбанням квитків.

З того часу швидкості покращились, квиток на автобус подорожчав і його ціна сягнула 530 грн, а сайт словацьких залізниць тепер дозволяє купити квиток через інтернет це по-перше, а по друге потрібний нам потяг -  R 443/442 "Šírava" Гуменне - Прага (проходить через Михайлівці, що зовсім близько до Ужгорода, з Михайлівців відходить о 20:22, приходить до Праги о 7:33) - один з тих, на котрі діє спецпропозиція SparNight ZSSK - ČD за котрою купивши квиток завчасно - його можна купити набагато дешевше, ніж за регулярним тарифом. Отже можна майже всю дорогу (окрім короткої ділянки автобусом від Ужгорода до Михайлівців) - їхати у нормальному спальному или кушеточному вагоні і загалом доїхати швидше прямого автобуса.

Квиток (з резервацією лежачого/спального місця) Михайлівці - Прага за спецпропозицією SparNight ZSSK - ČD коштує всього лише:
- 27 євро в 6-місне купе кушеткового вагона або
- 29 євро в 4-місне купе кушеткового вагона або
- 31 євро в 3-місне купе спального вагона

плюс 29 грн на автобус Ужгород - Михайлівці (мені здається як раз той, що о 16:50 Ужгород - Пряшів підійде найкраще, він приїде до Михайлівців з адекватним запасом по часу).

Тепер кілька важливих підказок. Сайт словацьких залізниць трохи з характером, через що, я маю підозру, що багато охочих придбати квиток за подібним маршрутом не змогли його купити. Отже, щоб все-таки купити цей квиток через сайт слід мати на увазі що:
 - сайт адекватно працює не в усіх програмах-оглядачах - у мене не схотів продавати SparNight на Чехію ні у IЕ ні у Google Chrome, а от у Опері чогось погодився.
 - продавати квиток за регулярним тарифом з Михайлівців до Праги він не вміє (а от за потрібною нам спецпропозицією - уміє) - тому якщо на першу-ліпшу дату Ви не бачите кнопки придбання квитка на потрібний потяг -то не слід думати, що на цей маршрут продавати квиток сайт зовсім не вміє і йти геть, а треба здогадатись, що кнопки нема скоріш-за все тому, що квота місць за спецпропозицією на обрану дату - уже вичерпалась - і просто спробувати іншу дату.

« Last Edit: 03.07.11 , 18:07 by Maxy » Logged
haart
Active user

View Profile
« Reply #2 on: 03.07.11 , 21:07 »
Share Reply with quote

- сайт адекватно працює не в усіх програмах-оглядачах - у мене не схотів продавати SparNight на Чехію ні у IЕ ні у Google Chrome, а от у Опері чогось погодився.

Може, сайт працює по-різному на різних мовах? Це явище відомо... )
Nauta
User

View Profile
« Reply #3 on: 04.07.11 , 22:07 »
Share Reply with quote

Удобнее всего получается через Чоп на поезде. Границу вы пересекаете поездом Чоп - Чиерна над Тисоу, потом из Чиерне отправляетесь на електричке в Кошице и оттуда  ночным поездом в Прагу.чтобы секономить за проезд надо брать сперва билет до Чиерне, и потом на словацкой стороне купить билет прямо в Прагу. Побольше касаемо состава поездов и цен билетов можно узанть на idos.cz или кстати на любительском форуме zelpage.cz. выехав вечер из Чиерны вы добираетесь в Прагу в 7:30 местного времени. Пограничный контроль в Чопе осуществляется гораздо проще и быстрее чем в Ужгороде, сообственный опыт..
GAMER
Active user

View Profile
« Reply #4 on: 04.07.11 , 23:07 »
Share Reply with quote

Багато років найдешевшим з простих способів проїзду з Ужгорода до Праги лишався прямий автобус. Але останнім часом міжнародні автобуси дуже подорожчали (не порівняти навіть зі здорожчанням звичайних автобусів), а також деякі інші речі змінились - і тепер ідея проїзду прямим автобусом Ужгород - Прага - не найкраща.
Сьогодні в Ужгороді якраз бачив цей автобус. Негусто пасажирів у ньому було.
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #5 on: 04.07.11 , 23:07 »
Share Reply with quote

и потом на словацкой стороне купить билет прямо в Прагу.
мне вот интересно, неужели я непонятно обьяснил про SparNight ZSSK - ČD?
Г-дзе
Active user

View Profile
« Reply #6 on: 05.07.11 , 00:07 »
Share Reply with quote

Ну может человек украинского языка не знает, а переводчиком воспользоваться не додумался.
Иначе я не вижу причин для таких идиотских советов :o
Nauta
User

View Profile
« Reply #7 on: 05.07.11 , 00:07 »
Share Reply with quote

Я не читал предыдущие сообщения. А почему идиотские? Те, кдо имеет опыт с таможным контролем в обоих местах наверно знает, что я прав.
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #8 on: 05.07.11 , 01:07 »
Share Reply with quote

В том что пассажирам поезда спокойнее, легче и менее волнительно проходить ПТК, чем пассажирам поезда - нет никаких сомнений.
Мало того, тут даже проигрыша по времени не будет (автобус хоть и срезает крюк (если смотреть из Ужгорода), но им приходится выезжать с большим запасом времени во-первых из-за меньшей предсказуемости его опоздания, а во-вторых из-за того что позже автобусов нет). Чтоб успеть к нужному поезду Чоп-Чиерна - из Ужгорода достаточно выехать в те-же 16:50 в направлении Чопа (если хочется электричкой - надо на той, что в 16:45).

А претензия к другому - что Вы предлагаете покупать билет Кошице - Прага в Словакии - это конечно лучше, чем взять международный билет Чоп - Прага, но существенно менее рационально, чем поймать спецпредложение SparNight, о котором я рассказал в сообщении #1. В конце-концов в этой теме спрашивают не как проще пройти границу, а как дешевле доехать.
« Last Edit: 05.07.11 , 01:07 by Maxy » Logged
GAMER
Active user

View Profile
« Reply #9 on: 05.07.11 , 01:07 »
Share Reply with quote

В том что пассажирам поезда спокойнее, легче и менее волнительно проходить ПТК, чем пассажирам поезда - нет никаких сомнений.
Думаю, що там звичайна описка. Малося на увазі овтобуса?
Tags: praha bus train uzhgorod 
Pages: [1] 2
Reply | Print
Jump to: