Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
02.12.20 , 02:12

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

discussion

Train fares and tariffs

З Польщі в Бельгію

Pages: [1] 2 3
Reply | Send this topic | Print
Author Topic: З Польщі в Бельгію  (Read 13166 times)
Volotar
Active user

View Profile
« on: 18.07.13 , 01:07 »
Share Reply with quote

Підкажіть, будь ласка, як найдешевше добратись поїздами з Кракова до Гента (або до Брюселя) та назад.
Якщо б це раптом було дешевше, можу розглянути варіанти зі Словаччини (від Bardejov).
Дякую.
« Last Edit: 11.07.15 , 13:07 by volotar » Logged
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #1 on: 18.07.13 , 11:07 »
Share Reply with quote

дорога неблизька, за день занедорого не їдеться.

Тому оптимальний варіант - піймати квиток з Польщі до Нідерландів на "Яна Кепуру" (нічний потяг Варшава - Амстердам) за спецпропозицією (на сполучення Польща - Нідерланди там ціни від 29 евро за сидячий вагон, 49 евро - за місце в 6-місному купе, 59 евро в 4-містному і т.д., ціна у рамках цієї спецпропозиції однакова незалежно від якої саме польскої до якої саме нідерландської станції їхати).

Купити такий квиток можна лише на сайті bahn.de (бо поляки і нідерландці такого продавати через інтернет не вміють, але у Польщі наприклад таке можна купити у касі), але нажаль у зв'язку з тим, що поїздка починається не у Німеччині - такий квиток німецький сайт може продати лише як паперовий квиток з доставкою листом звичайною поштою - тому треба мати достатньо часу в запасі, щоб дочекатись такого листа (і там кілька євро коштує сама пересилка поштою).

Залежно від того, чи є на потрібну дату квитки по 19 евро на ділянку Кель - Гент (перевіряти на сайті db) - оптимальне місце виходу з "Яна Кепури" на заході може різнитись. Якщо є квитки Кельн - Гент по 19 - то виходити треба у Кельні (але квиток на Кепуру ймовірно до Нідерландів буде дешевший ніж до Кельна, тому взяти можна до першої голандської станції, а вийти раніше, у Кельні). Якщо дешевих квитків на ділянку Кельн - Гент немає - значить їхати на Кепурі треба до Утрехта, а там уже до Гента їхати за повним тарифом.

Оптимальне місце посадки на "Яна Кепуру" у Польщі теж може різнитись. По-моєму найраціональніше і по ціні і по часу  - у Варшаві, хоч насправді це і зайвий гак на північний схід.

Важливі зауваження:
1. вам потрібно, в ідеалі, купити 2 спецпропозиції, при чому друга (Кельн - Гент) - позбавлена сенсу, якщо вже кінчились дешеві місця на Яна Кепуру. А технологія відображення їх наявності сайтом db дещо специфічна, я особисто знаю людей, що на цьому обпеклися.
Запам'ятайте - якщо сайт db у колонці Sparangebote показує наявність дешевих місць за спецпропозицією разом з зеленою пташкою, і під ціною є жовтогаряча кнопка Zur Buchung - значить місця за такою ціною справді є (принаймні на момент генерації сторінки). Якщо ж у колонці спецпропозицій ціна показується сіренькою і знизу кнопка бронювання не жовтогаряча, а сіра і на ній написано "Verfügbarkeit prüfen" - це означає що на момент генерації сторінки було технічно неможливо достовірно сказати, чи є ще такі місця, чи ні, тому Вас інформують за якою ціною там спецпропозиції в принципі бувають і можна натиснувши цю кнопку розпочати процес бронювання, щоб у ході з'ясувати ціну і якщо вона не влаштовує - буде не пізно відмовитись від покупки.
Тому якщо ви бачите ціну 29 евро разом з сірою кнопкою на потрібну дату - не поспішайте радіти (і у жодному разі не купуйте інших квитків, що не здаються і не потрібні якщо дешевих місць на Кепуру немає до того як пересвідчитесь, що дешеві місця ще справді є). Бо може насправді вже дешеві місця на Кепуру закінчились і це треба з'ясувати розпочавши процес бронювання.
Я знаю людей, що на цьому втратили гроші (вірили напису про 29 євро, на те, що конпка знизу сіренька і напис на ній насправді пропонує перевірити наявність - не зважали, будували плани з урахуванням наявності місць такої ціни, а потім всі ці плани ламались). Тому будьте обачні - спершу купіть квитки на Кепуру, а потім все інше, і у жодному разі не навпаки.

Зі зворотнім проїздом там є нез'ясований момент (чи справді завжди можна сідати у Кельні з квитком від останньої голандської станції), що з'ясовувалась у цій темі і остаточної відповіді поки немає:
http://forum.railwayclub.info/index.php?topic=26415.msg344847
Я у тій темі участі не брав, зараз зберусь силами і напишу свою думку.

Якщо на потрібну Вам дату місць на Кепуру немає, або цей варіант з якихось інших причин не підходить (наприклад купити такий квиток завчасно у касі Польщі Ви не можете, і замовити з доставкою по пошті паперовий на сайті db наприклад теж) - напишіть про це, ми запропонуємо інший.

Якщо б це раптом було дешевше, можу розглянути варіанти зі Словаччини (від Bardejov).
ні, не буде так дешевше.
Volotar
Active user

View Profile
« Reply #2 on: 18.07.13 , 20:07 »
Share Reply with quote

На цей раз поїздка спланувалась занадто спонтанно, щоб встигнути зловити спец.квитки на Кепуру.
Був би радий почути інші пропозиції (хоч підозрюю, що переліт Раянейром до Шарлеруа - найдешевший в даній ситуації варіант).

І скажіть ще, будь-ласка, на майбутнє: Кельн-Гент - то прямий потяг? Бо на DB бачу лише варіанти з пересадками в Брюселі (Intercity Express -> Intercity), може щось на так шукаю? Дякую!
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #3 on: 18.07.13 , 23:07 »
Share Reply with quote

На цей раз поїздка спланувалась занадто спонтанно, щоб встигнути зловити спец.квитки на Кепуру.
ну так назвіть дату, бо інакше розмова позбавлена сенсу.
Навіть не зможу Вам сказати чи переліт раянами до Шарлеруа найдешевший, бо на окремі дати і він недешевий.
І скажіть ще, будь-ласка, на майбутнє: Кельн-Гент - то прямий потяг? Бо на DB бачу лише варіанти з пересадками в Брюселі (Intercity Express -> Intercity), може щось на так шукаю? Дякую!
ні, не безпересадковий, ви все правильно бачите. Саме на цю комбінацію бувають спецпропозиції по 19 євро (коли місця по 19 закінчуються - є ще трохи місць по 29).
Volotar
Active user

View Profile
« Reply #4 on: 19.07.13 , 00:07 »
Share Reply with quote

ну так назвіть дату, бо інакше розмова позбавлена сенсу.
та так скоро, що аж стидно зізнаватись ::) наступного вівторка або понеділка туди, в п'ятницю - назад

Quote from: Maxy
Навіть не зможу Вам сказати чи переліт раянами до Шарлеруа найдешевший, бо на окремі дати і він недешевий.
є таке... він буде дешевим хіба що в одну сторону
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #5 on: 19.07.13 , 01:07 »
Share Reply with quote

але дивіться, як раз по дорозі ТУДИ райян дешевший (291 зл - це приблизно 69 євро і ще десь з півтора десятки євро (чи скільки там) треба буде щоб з аеропорту Шарлеруа до Гента дістатись) і мабуть найкраще полетіти ним, зручної і при цьому не дорожчої альтернативи поїздом я Вам точно не зможу запропонувати.

А от назад - раян дорожчий (115 євро тільки за літак + проїзд з Гента до Шарлеруа) - гадаю у цей бік є шанс щось знайти на поїзд, просто вже пізно і я хочу спати, може завтра знайду.
Зразу можу зауважити, що там ще за терпиму ціну (по 89 євро за місце у 3-місному купе) є квитки на Яна Кипуру, надодачу через ремонт Кипура їхатиме зміненим маршрутом і на нього можна 27 липня сісти у Ротердамі, що Вам дуже на рукy. Але я не уявляю як такий квиток купити (німецький сайт не показує цей тариф від Ротердама ймовірно через те, що зазвичай маршрут Кипури через нього не проходить, а надодачу якби і бачив-би, то присилав-би лише такий квиток лише по пошті, на що ми не маємо часу), а пізніше їх не буде.
Вам точно ніхто не може у Польщі у касі таке купити?
Volotar
Active user

View Profile
« Reply #6 on: 19.07.13 , 09:07 »
Share Reply with quote

але дивіться, як раз по дорозі ТУДИ райян дешевший (291 зл - це приблизно 69 євро і ще десь з півтора десятки євро (чи скільки там) треба буде щоб з аеропорту Шарлеруа до Гента дістатись) і мабуть найкраще полетіти ним, зручної і при цьому не дорожчої альтернативи поїздом я Вам точно не зможу запропонувати.

А от назад - раян дорожчий (115 євро тільки за літак + проїзд з Гента до Шарлеруа) - гадаю у цей бік є шанс щось знайти на поїзд, просто вже пізно і я хочу спати, може завтра знайду.
Зразу можу зауважити, що там ще за терпиму ціну (по 89 євро за місце у 3-місному купе) є квитки на Яна Кипуру, надодачу через ремонт Кипура їхатиме зміненим маршрутом і на нього можна 27 липня сісти у Ротердамі, що Вам дуже на рукy. Але я не уявляю як такий квиток купити (німецький сайт не показує цей тариф від Ротердама ймовірно через те, що зазвичай маршрут Кипури через нього не проходить, а надодачу якби і бачив-би, то присилав-би лише такий квиток лише по пошті, на що ми не маємо часу), а пізніше їх не буде.
Вам точно ніхто не може у Польщі у касі таке купити?
Зараз спробую вияснити... Можливо, сам зможу купити їх в касі Перемишля, хоча минулого року вони не змогли мені продати шпарпрайс до Відня (касирка знала про його існування, але не могла вибрати в системі) (http://forum.railwayclub.info/index.php?topic=25260.msg314616#msg314616)

І ще кілька запитань, з Вашого дозволу:
Я так розумію, 26-го Кипура з Ротердаму не їде? Тобто у Варшаві я буду 28-го зранку. Звідти до Львова найкраще через Жешув добиратись?
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #7 on: 19.07.13 , 10:07 »
Share Reply with quote

Можливо, сам зможу купити їх в касі Перемишля,
коли? Місця по 89 поки ще є, але довго не чекатимуть. Надодачу ще з цим зміненим маршрутом, якщо касирки в Перемишлі справді такі тупорилі - то хто знає куди сягають межі їх тупорилості, може воно і Кипуру на потрібну дату не зможе в системі не знайти, бо на звичному маршруті його у той день не буде.

26-го справді Кипура в Ротердамі не буде, однак куди більша проблема полягає у тому, що квитки на Кипуру на цю дату лишились лише повним тарифом, за котрим нема взагалі сенсу так їхати, бо тоді лише за Кипуру доведеться віддати 134 євро за сидячий вагон, 155,8 за місце в 6-місному купе і т.д., краще вже тоді Раянами.
Volotar
Active user

View Profile
« Reply #8 on: 19.07.13 , 11:07 »
Share Reply with quote

Можливо, сам зможу купити їх в касі Перемишля,
коли? Місця по 89 поки ще є, але довго не чекатимуть.
сьогодні вночі буду в Перемишлі, може ще будуть :)
Maxy
Главный
Active user

View Profile
« Reply #9 on: 19.07.13 , 11:07 »
Share Reply with quote

а, ну тоді ще нічого.
Це я до того, що місця на Раян теж не чекатимуть. І хоча ціна на Раян на дату Вашої зворотньої поїздки вже доволі велика і подальше її зростання ймовірно буде не надто швидким - було б безглуздо її проґавити сподіваючись взяти місця на Кепуру, щоб потім не вийшло що на Раян ціна далі виросла і на Кепуру місць взяти не вдалось.
Tags: krakow 
Pages: [1] 2 3
Reply | Send this topic | Print
Jump to: