Railwayclub.info main
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
23.03.19 , 04:03

Login with username, password and session length
Home | Help | Search | Login | Register | References | Blogs | Contact Information

railwayclub.info: train travel answers, travel deals

  discussion

    Trip itinearies and train timetables

      Чоп-Будапешт

Pages: 1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100]
Reply | Print
Author Topic: Чоп-Будапешт  (Read 313656 times)
Maxy
Главный
Active user

Posts: 22309


View Profile
« Reply #990 on: 08.11.18 , 15:11 »
Share Reply with quote

Quote
В мене невеликий досвід мандрівок угорською залізницею і до цієї історії вона мене не підводила. Наскільки типова ситуація, що скоїлась на цей раз
не типова

Якби Ви запізнювались на літак - жодної додаткової можливості качати права у Вас не було б у порівнянні з ситуацію коли жодного квитка на літак у Вас немає. Просто тому, що укладачі правил перевезень потурбувались про те, щоб такої лазівки не залишити. Буває що залізниця платить ту чи іншу компенсацію за запізнення (не завжи до-речі) - але навіть у такому разі - вона однакова незалежно від того куди Ви їхали - в аеропорт для посадки на літак чи провідати своб бабусю.

Це було ваше особисте припущення, що можна скомбінувати поїзд і літак без кількагодинного резерва. Те, що Ваше припущення не справдилось і Ви одержали збитки - наслідок Вашого вибору

У випадках коли подібні подорожі планують не мандрівники самі собі, а їм планують професіонали (тураґенції) - буває іноді можливість докупити також страховку від запізнення на літак. Я - не прихильник подібних страховок - бо у більшості випадків це марно викинуті гроші - але це був-би той екзотичний випадок, коли подібна страховка можливо стала б у пригоді.
Quote
І що робити в Чопі тоді, коли білетов нема, як оце недавно скоїлось з туристами в Львові?
ночувати в кімнатах відпочинку і зранку на 829 якщо на нього є місця (зазвичай вони є хоча б до Стрия), якщо немає - то приміськими.
« Last Edit: 08.11.18 , 15:11 by Maxy » Logged
dots2004
Active user

Posts: 210


View Profile
« Reply #991 on: 10.01.19 , 18:01 »
Share Reply with quote

Я вибачаюсь. десь бачив, але важко знайти. З МІЖНАРОДНИМ квитком в міжнародному потязі в Угорщині резервація не обовязкова, а якщо з пересадками на внутрішньоугорських потягах (транзит через Угорщину)?
Logged
Maxy
Главный
Active user

Posts: 22309


View Profile
« Reply #992 on: 01.02.19 , 10:02 »
Share Reply with quote

Я вибачаюсь. десь бачив, але важко знайти. З МІЖНАРОДНИМ квитком в міжнародному потязі в Угорщині резервація не обовязкова,
в загальному випадку- це не 100% правило, якщо Ви не знаєте всі поїзди на пам'ять - я б радив перевіряти.

Бувають "підлі" міжнародні поїзди з Будапешта - де попри міжнародність маршрута - резервація може виявитись потрібна навіть з міжнародним квитком - наприклад IC Будапешт - Грац.

Перевіряти треба сайтом MAV і не по тих значках що будуть показуватись при пошуку між  двома станціями, а треба класнути на конкретному поїзді що Вас цікавить і розкрити його постанційний розклад і саме в примітках до нього уважно прочитати що пишуть.

Наприклад якщо Ви наберете на сайті MAV Будапешт - Відень чи Будапешт - Грац - буде в обох випадках однаковий значок [R] з приміткою Helyjegy (резервація) - що слід розуміти - що щодо цього поїзда існує якесь важливе правило щодо резервації місць (без уточнення яке саме правило мається на увазі в цей раз, це ніби натяк - якщо раптом не знаєте напам'ять - потрудіться поцікавитись). А от натиснувши на конкретному поїзді - ви побачите що там далі буде писатись по різному.
Але якщо розкрити якийсь RJ наприклад - буде писатись Belföldi forgalomban helyjegy váltása kötelező, nemzetközi forgalomban helyjegy váltható (у внутрішньому сполученні резервація обов'язкова, у міжнародному сполученні - добровільна). А таке саме розкриття IC Будапешт - Грац покаже Вам  Helyjegy váltása kötelező (резервація місць обов'язкова)

Також існують напрямки (всі вони - на несусідні країни), де резервація в поїзді не обов'язкова, але тариф що застосовується при продажу в Угорщині квитків на ці напрямки не передбачає існування квитка без резервації, тому продають квиток+плацкарту. Зараз це сполучення Угорщина - Німеччина через Австрію і Угорщина - Швейцарія.

Quote
а якщо з пересадками на внутрішньоугорських потягах (транзит через Угорщину)?
на внутрішньоугорських IC - резервація потрібна навіть з міжнародним квитком.
Іноді виходить трохи безглуздо. Наприклад в EC Будапешт - Кошице можна їздити без резервації, але наприклад кілька років тому був ремонт колій, через котрий по ділянці Hidasnémeti - Кошице пасажирів підвозили автобусом - то на цей час резервація у поїзді ставала обов'язковою (просто тому що маршрут поїзда на час ремонту перетворювався з Будапешт- Кошице на Будапешт - Hidasnémeti, тобто втрачав формальну ознаку "міжнародності", що автоматично робило його поїздом з обов'язковою резервацією місць, і для власників міжнародних квитків також, хоча сенсу в цьому жодного)
« Last Edit: 01.02.19 , 13:02 by Maxy » Logged
dots2004
Active user

Posts: 210


View Profile
« Reply #993 on: 01.02.19 , 11:02 »
Share Reply with quote

Дякую
Logged
dots2004
Active user

Posts: 210


View Profile
« Reply #994 on: 01.02.19 , 14:02 »
Share Reply with quote

Підкажіть, будь ласка, як відбуваються прикордонні та митні формальності в Захоні, якщо сідати на підкидиш? Так само, як в Чопі за пів години зачиняють зал?
Logged
Maxy
Главный
Active user

Posts: 22309


View Profile
« Reply #995 on: 01.02.19 , 14:02 »
Share Reply with quote

У Загоні митною залою не користуються. Перевіряють на вході до вагона і всередині, до відходу поїзда. За який час треба бути готовим до посадки в поїзд до України - не скажу точно. Коли я там їхав останній раз - поїзд не подавали на посадку дуже довго лише, десь хвилин за 9 до відходу - на горизонті з'явились митники і прикордонники і пасажири що чекали в залі очікування - побачивши їх посунули на платформу і поїзд як-раз подали на посадку. Вони усіх нас встигли перевірити (але це був останній вечірній рейс, там було пасажирів було небагато, може 2,5 десятки) і поїзд рушив на Чоп за розкладом.

А інші люди писали що зазвичай треба приходити трішки раніше, хоча б хвилин за 20, бо ті хто прибігають хвилин за 15 до відходу - уже мусять уже проситись у прикордонників.
Logged
Tags: mav chop budapest 
Pages: 1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100]
Reply | Print
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!